» Wieści » Kolejne dodatki do Posiadłości Szaleństwa i Horroru w Arkham

Kolejne dodatki do Posiadłości Szaleństwa i Horroru w Arkham

27-06-2019 12:19 | Marcin 'Karriari' Martyniuk

Kolejne dodatki do Posiadłości Szaleństwa i Horroru w Arkham

Galakta potwierdziła polskie wydania Ścieżki Węża i Pożeraczy snów, rozszerzeń do drugiej edycji Posiadłości Szaleństwa i Horroru w Arkham: Gry karcianej

Zapowiedź:

Horror w Arkham: Gra karciana – Pożeracze snów

"Są pewne zakrzywienia czasu, przestrzeni, wizji i rzeczywistości,  które jedynie śniący jest w stanie przepowiedzieć…"

– H. P. Lovecraft, "Srebrny klucz

Poza granicami świata jawy istnieje pewna ukryta kraina: zadziwiający świat wyobrażeń i koszmarów. Po przeczytaniu okultystycznych dzieł Virgila Graya opowiadających o jego podróżach do „Krain snów” postanawiacie sami wyruszyć w drogę i zobaczyć prawdę na własne oczy. Jednak im bardziej zagłębiacie się w śledztwo, tym częściej zastanawiacie się, co jest rzeczywistością, a co fikcją? Jakie tajemnice kryją się w mrocznych, zakazanych miejscach po drugiej stronie bram snu?

W tym rozszerzeniu, które rozpoczyna piąty cykl Horroru w Arkham: Gry karcianej, 1-4 graczy wciela się w rolę grupy badaczy przemierzającej Krainy snów lub ich towarzyszy, którzy pozostali w świecie jawy. Zawiera ono 95 kart scenariuszy, wprowadzających nowe wyzwania, a także 56 kart graczy, pozwalających na nowe ścieżki rozwoju Waszych badaczy. Rozszerzenie składa się z dwóch pierwszych scenariuszy cyklu Pożeracze snów – po jednym scenariuszu dla każdej z obu grup. Na jakie dziwy i okropieństwa natkniecie się, gdy przekroczycie granice Waszych przebudzonych umysłów?

 Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża

"Zapuśśśściliśśśście sssię za daleko" – wysyczał jeden z nich. – "Nie opuśśśścicie tej dżungli żywi". Wężoczłek sięgnął po kolejną strzałę, jednak przerwały mu dwa ogłuszające wystrzały i stworzenie zwaliło się martwe na ziemię. Leo wymierzył wciąż dymiący pistolet w kolejną istotę. "Pamiętajcie, przed nami pięć mil marszu. Załatwmy to jak najszybciej". Ursula sięgnęła po swój nóż. Norman zaczął kartkować niedużą książkę, mamrocząc coś pod nosem. Kiedy jeden z węży ruszył do ataku, Daniela westchnęła głęboko, rozluźniła chwyt i pewnie uniosła maczetę do ciosu.

Mimo całego swojego piękna, dżungla kryje wiele niebezpieczeństw – od bezlitosnego upału i szybko kurczących się zapasów po przeklęte posągi i wypełnione pułapkami świątynie. Każdy kto odważy się stawić czoła tym zagrożeniom z pewnością szybko zapragnie powrócić do względnego bezpieczeństwa miasta, które znało.

Tym razem w Posiadłości Szaleństwa wcielicie się w role nieustraszonych badaczy, którzy muszą wkroczyć na dzikie tereny niezbadanej amazońskiej dżungli i zbadać rozpadające się ruiny, odkryć sekrety zapomnianych cywilizacji i powstrzymać klątwę Węża zanim świat pogrąży się w chaosie.

W trzech nowych scenariuszach badacze staną do walki z przerażającymi wężoludźmi, stawią czoła ożywionym kamiennym potwornościom i spróbują uniknąć ciągle grożącego im widma zgubienia się w dżungli na zawsze. Czy jesteście gotowi na nowe wyzwanie?

Wydawnictwo Galakta z przyjemnością prezentuje zapowiedź nowego rozszerzenia do Posiadłości Szaleństwa – Ścieżka Węża.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 Rozszerzenie zaoferuje:

  • 4 nowych badaczy
  • 3 nowe scenariusze
  • nowych przeciwników (wężowych)
  • 6 nowych kafli terenu
  • nową zagadkę
  • kilka nowych żetonów i kart

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona wydawnictwa
Tagi: Horror w Arkham: Gra karciana | Galakta | Posiadłośc Szaleństwa


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.