Joe Hill, Rogi
» Herosi

Herosi

Dodał: Adam 'Rockas' Sowiński

Herosi
7.50
6.67
Ocena użytkowników
Średnia z 3 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Herosi
Typ gry: taktyczna
Projektant: Adam Kwapiński
Ilustracje: Jarek Nocoń, Piotr Foksowicz, Grzegorz Bobrowski
Wydawca oryginału: Lion Games, REBEL.pl
Data wydania oryginału: 2015
Wydawca polski: Lion Games, REBEL.pl
Data wydania polskiego: 2015
Liczba graczy: od 2 do 4
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: ok. 20-30 min.
Cena: 119, 95 zł

Herosi to dynamiczna gra czasu rzeczywistego, przeznaczona dla od 2 do 4 graczy, w której wcielisz się w rolę jednego z władców czterech magicznych żywiołów i weźmiesz udział w pojedynku.

W każdej rozgrywce będziesz miał możliwość poprowadzenia do boju armii złożonej z monstrów i bestii powiązanych z kontrolowanym przez Ciebie żywiołem. Sam będziesz wybierał, które z nich mają Ci towarzyszyć i ustawiał je w szyku, który Twoim zdaniem najlepiej sprawdzi się w bitwie.

Następnie za pomocą kości do gry zapleciesz wzory zaklęć oraz wezwiesz na pomoc potężne siły przyrody. Dzięki nim będziesz mógł rzucać kolejne zaklęcia, aktywować kontrolowane przez Ciebie stwory, uczyć się nowych czarów czy rozpraszać te rzucone przez przeciwników. Spostrzegawczość, refleks oraz przemyślana strategia to klucze do wygranej.

Istotne jest to, że Twój Heros powiązany jest z jednym z czterech żywiołów. Może uczuć się jednak zaklęć innych żywiołów, tworząc potężne kombinacje czarów, jednak zawsze używając czarów przeciwnego żywiołu otrzymywał będzie obrażenia. Żywioły przeciwne występują w parach: ogień-woda, ziemia-powietrze.

Herosi to gra stawiająca na strategię i dynamikę rozgrywki. Jednym z kluczowych zadań gracza jest umiejętne wykorzystanie posiadanych kart zaklęć i potworów, a także szybka analiza wyniku rzutu na kościach, bo tylko konkretne zestawy symboli umożliwiają zagranie czarów i uruchomienie własnych bestii.

Smoki, salamandry, golemy, trytony, gryfy oraz pioruny, błyskawice, ściany ognia, błogosławieństwa i magiczne strzały – to tylko część możliwości, dzięki którym uzyskasz przewagę nad przeciwnikami.

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Grzegorz Bobrowski | Piotr Foksowicz | Jarek Nocoń | Adam Kwapiński | rebel.pl | Lion Games | Fabryka Gier Historycznych | Herosi


Czytaj również

Herosi
There can be only one
- recenzja
Graliśmy w Nemesis
Uwaga na szmery!
- pierwsze wrażenia
Slavika: Równonoc
Jednak zła nie zwalczyliśmy
- recenzja
First to Fight
Promowanie historii Polski w wysokim wydaniu
- recenzja
Arka Zwierzaków
Pomocnicy Noego
- recenzja
D&D: Klątwa Strahda
Powrót do zamku Ravenloft
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.