» Hannibal Barkas

Hannibal Barkas

Dodał: Marcin 'Ezechiel' Zaród

Hannibal Barkas
8.2
Ocena użytkowników
Średnia z 5 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 2
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
: Robert Żak
: 139 zł
: ok. 180 min.
: 2007
: polska
: od 2 do 5
: Polska
: od 12 lat
: polskie
: Robert Żak
: polska
: Polska
: polskie
Typ gry: strategiczna
Data wydania oryginału: 2007
Wydawca polski: Gry Leonardo
Liczba graczy: od 2 do 5
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: ok. 180 min.
Cena: 139 zł

'Hannibal ante portas!', czyli Hannibal u bram! Taki okrzyk budził strach i przerażenie w starożytnym Rzymie w końcu III w. p. n. e. Doszło wówczas do starcia dwóch największych potęg świata starożytnego - Rzymu i Kartaginy. Gra Hannibal Barkas przedstawia ten największy konflikt starożytności.

Wciel się w rolę Hannibala, poprowadź słonie bojowe i powal na kolana, budzący grozę Rzym, lub zostań konsulem, obejmij dowodzenie armią republiki, i poprowadź legiony na zaciekłego wroga Rzymu - Kartaginę!

Gra obejmuje nie tylko akcje militarne, ale zawiera również aspekty ekonomiczne oraz polityczne. Dynamika gry, emocje, prostota przepisów, niepowtarzalność każdej rozgrywki i mnogość rozwiązań to główne jej atuty. Twórcy gry przywiązali też dużą wagę do oprawy graficznej i dopracowania mechaniki gry. Gra uzyskała bardzo pozytywne przyjęcie wśród osób, które miały okazję się z nią zetknąć podczas rozgrywek testowych. Grywalnością i wykonaniem przewyższa wiele zachodnich produkcji. 'Hannibal Barkas' świetnie sprawdza się w grze zarówno dla dwóch graczy jak i dla pięciu. W grze znajduje się zestaw scenariuszy o różnym stopniu skomplikowania i czasie rozgrywki.

Motorem i sercem gry są karty, których w grze jest prawie 300, w 6 taliach poszczególnych państw. Każde państwo ma swoją unikalną talię wydarzeń, dowódców i miast. Karty są wielofunkcyjne i mogą zostać zagrane aż na 4 sposoby, przy czym każdy z nich jest bardzo użyteczny. Gra ma też duży walor edukacyjny. Dużo wydarzeń jest zaczerpniętych prosto z historii. System punktów zwycięstwa umożliwia elastyczne dostosowanie czasu rozgrywki do posiadanego przez graczy wolnego czasu.
Tagi: Gry Leonardo | Hannibal Barkas


Czytaj również

Letnisko
Czas na wypoczynek
- recenzja
Magnum Sal
Pierwsza taka polska gra
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.