Pamięć zwana imperium
» Gra o tron (druga edycja)

Gra o tron (druga edycja)

Gra o tron (druga edycja)
9.00
8.23
Ocena użytkowników
Średnia z 11 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Gra o tron (Games of Throne)
Seria wydawnicza: Gra o tron
Typ gry: strategiczna
Projektant: Christian T. Petersen
Ilustracje: Tomasz Jedruszek, Henning Ludvigsen
Wydawca oryginału: Fantasy Flight Games
Data wydania oryginału: 2011
Wydawca polski: Galakta
Liczba graczy: 3 do 6+
Wiek graczy: +16
Czas rozgrywki: około 3 - 4 godzin
Cena: 199,90 PLN

Zdobądź Żelazny Tron i władaj ziemiami Westeros!

Król Robert Baratheon nie żyje, a siedem królestw szykuje się do nadciągającej wojny. Ród Lannisterów, którego córka, Cersei, była żoną Roberta, zagarnia tron dla jej młodego syna, Joffreya. Ze swojej siedziby na wyspie Smoczej Skały Stannis Baratheon, młodszy brat Roberta, słusznie domaga się tronu dla siebie. Na Żelaznych Wyspach Ród Greyjoyów zamierza wzniecić drugą rebelię, tym razem ma jednak znacznie ambitniejsze cele. Na północy Ród Starków zbiera siły, by bronić tego, co słuszne. Na południu Ród Tyrellów z dawna żywi ambicje zagarnięcia Żelaznego Tronu, musi jednak mieć się na baczności, bowiem starożytny Ród Martellów wciąż krzewi dziedzictwo zemsty. Przez cały ten czas na dalekiej północy, hen za Murem, Dzicy stale rosną w siłę.

Zbierają się armie, niebo zasnuły kruki. Starcie królów jest nieuniknione.

Gra planszowa Gra o Tron oparta na bestsellerowej sadze fantasy Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R.R. Martina, pozwala graczom wcielić się w przywódców wielkich Rodów Westeros i wziąć udział w epickich zmaganiach o Żelazny Tron. Zanurzcie się w grze pełnej zawiłych intryg, wielkich bitew, dyplomacji i niesamowitego klimatu Pieśni Lodu i Ognia.

Ta rozszerzona druga edycja gry planszowej zawiera szereg ulepszeń. Łączy w sobie elementy z wcześniejszych dodatków w tym porty, garnizony, karty Dzikich i machiny oblężnicze. Oprócz tego wprowadza udogodnienia i nowe rozwiązania: zasłonki, za którymi gracze mogą skrywać swoje pieczołowicie uknute plany i nowe karty Losów Bitew oddające niebezpieczeństwa wojny.

Druga edycja została zaprojektowana przez Jasona Waldena.

Źródło: Galakta

Tagi: strategiczna | Fantasy Flight Games | Galakta | Gra o Tron


Czytaj również

Gra o Tron (druga edycja)
Jeden, by Westeros rządzić
- recenzja
Fallout
A niech to atom!
- recenzja
Beowulf
Bohater logiczny według Knizii
- recenzja
Władca Pierścieni LCG - Czarni Jeźdźcy
Na przełaj przez pieczarki
- recenzja
Zimna Wojna: CIA vs KGB
Karciana wojna wywiadów
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

    Genialna...
Ocena:
+1

Gra jest genialna! Polecam każdemu, nawet ludziom nie do końca znającym się na świecie Pieśni Lodu i Ognia. Jest bardzo "kontaktowa", trzeba dużo myśleć, zasady są proste do opanowania, ale odpowiednie używanie swych zasobów jest tutaj kluczem.

Ponadto wydanie - jakość, klimat, dbałość o szczegóły - wszystko na najwyższym poziomie. Bez słowa fałszu - najlepsza planszówka w jaką grałem. Największe loty rozwija przy 6-ciu graczach i trzeba się przygotować na ok. 5-6 godzinną rozgrywkę, ale zdecydowanie Polecam!

12-01-2015 14:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.