» Gildie Londynu

Gildie Londynu

Dodała: Agnieszka 'jagnamalina' Bracławska

Gildie Londynu
7.5
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Gildie Londynu
Typ gry: strategiczna
Projektant: Tony Boydell
Wydawca polski: Czacha Games
Data wydania polskiego: 2017
Liczba graczy: od 1 do 4
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 45 min.
Cena: 159,95 zł

Przenieście się w czasy późnego średniowiecza, do najznamienitszego i najbogatszego miasta - Londynu. Wcielcie się w Członków Gildii, którzy poprzez swoje zaangażowanie, mądre planowanie i perfekcyjne decyzje starają się zająć jak najwięcej gildii w mieście. A samych gildii jest czterdzieści. Jeśli jakąś gildię uda się pozyskać, można zostawić na niej Członka Gildii, który zostanie jej Mistrzem.

Do tego celu gracze będą używali kart akcji (jest ich ponad 120). Kart akcji można używać między innymi do wynajmowania nowych Członków Gildii, do przemieszczania się po planszy - mieście, a także - jak nazwa wskazuje - do zagrywania specjalnych akcji.

Gildie Londynu to gra przeznaczona dla 2-4 graczy, a jej rozgrywka zajmuje około godziny. Zasady nie należą do trudnych, dzięki czemu śmiało można grać w rodzinnym gronie. Doświadczeni gracze również znajdą w niej wiele przyjemności, a to za sprawą dynamicznie rozwijającej się sytuacji na planszy w każdej rundzie. Gra została wysoko oceniona przez graczy na całym świecie. Na największym portalu związanym z grami planszowymi na obecną chwilę jej nota to 7,5/10

Gildie Londynu to gra o niskim progu wejścia. Zasady nie są skomplikowane, a poznanie wszystkich symboli umieszczonych na kartach i kafelkach zajmuje dosłownie kilka pierwszych tur gry. Dodatkowo w grze znajdują się karty pomocy dla graczy, na których zostały w szczegółowy sposób opisane specjalne efekty działania większości kart. Grę polecamy zarówno całym rodzinom, początkującym graczom, jako również graczom zaawansowanym, gdyż możliwość taktycznego podejścia do rozgrywki daje dużo satysfakcji i sprawia, że każda rozgrywka jest inna.

Źródło: Rebel.pl

Tagi: Czacha Games | Tony Boydell | Gildie Londynu


Czytaj również

Gildie Londynu
Rybacy czy ślusarze?
- recenzja
Gremlins Inc.
Gremliny rozrabiają...
- recenzja
Klany Kaledonii
Owce i whisky
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.