» Artykuły » Unboxing » Galaxy of Trian

Galaxy of Trian

Galaxy of Trian
"Polak potrafi". Wydawałoby się, że jest to banał, do tego często powtarzany na wyrost. Ale jednak przyglądając się Galaxy of Trian, jakości wykonania poszczególnych elementów oraz ich pomysłowości, ciężko się nie oprzeć wrażeniu, że hasło o umiejętnościach Polaków to zdecydowanie coś więcej, aniżeli pusty slogan. Przyjrzyjmy się zatem temu, co jest ukryte w pudełku z grą.

 

 

Galaxy of Trian to tytuł opracowany przez bliżej nikomu nieznanego Seweryna Piotrowskiego, z grafikami Andrzeja Sykuta, osoby równie anonimowej. Jednakże już niedługo obaj panowie mogą stać się odrobinę bardziej rozpoznawalni, a to za sprawą debiutanckiego owocu ich pracy twórczej. Co prawda na pytanie "czy gra jest ciekawa" nie potrafię jeszcze odpowiedzieć, ale niewątpliwie gra jest piękna, poczynając od rewelacyjnie wykonanego pudełka.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Poniżej cztery plansze graczy, na których układane są żetony, zdobyte kryształy oraz oczywiście zaznaczane są zdobyte punkty.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Te niepozorne dodatki to elementy pochodzące z rozszerzenia Begining of Conquest, będącego częścią edycji "de lux". Służą do przetrzymywania nowych rodzajów statków kosmicznych.

I pomoce graczy. Także fenomenalnie wykonane. Do ich produkcji wykorzystano materiał w dotyku przypominający gumę, dzięki czemu są bardzo wygodne w użyciu. Zdjęcie przedstawia wszystkie cztery pomoce i ich obie strony.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Także instrukcji nie można niczego zarzucić. Pełna przykładów oraz wyraźnie określająca, co jest dozwolone w trakcie zabawy, a co zakazane.

Trójkąty służące do budowy galaktyki. Są dwustronne, dzięki czemu możliwych opcji złożenia kosmosu jest bardzo wiele, a co za tym idzie -  każda partia niewątpliwie zyskuje na unikalności.

Kolejne wypraski z żetonami przestrzeni kosmicznej.

Zdjęcie poniżej prezentuje kafelki kosmosu pochodzące z rozszerzenia Begining of Conquest.

Zbliżenie na żetony, z których budowana jest plansza.

I jeszcze jedno zdjęcie ze wspomnianymi kafelkami. Jakość druku i estetyka wykonania stoją na najwyższym poziomie.

Ostatnie ze zdjęć kafelków przestrzeni kosmicznej.

A tak to wygląda po wyjęciu z wypraski i usypaniu całkiem pokaźnej górki.

Uwaga, nie jest krzesełko dla lalek ani żadne egzotyczne narzędzie tortur. To podajnik, w którym umieszcza się kafelki. Wokół kryształki surowców.

Pierwsza z wyprasek przedstawiających żetony frakcji. Co ważne, zawiera także korwety oraz łupieżców pochodzących z rozszerzenia, co sugeruje wprost, iż dodatek bardzo szybko wszedł w skład edycji podstawowej.

Druga wypraska z rasą.

A tutaj niebieskie żetony już po wyjęciu z wypraski. Sztanca okazała się bardzo rzetelnie wykonana, a żetony wykonane zostały w sposób bardzo zadowalający.

Emisariusze z czterech ras walczących o dominację w kosmosie.

Arty przedstawiające wszystkie gatunki istot kosmosu. Fantastyczne grafiki, do tego świetnie wydane. Ogólnie bardzo ciekawy pomysł i miły dodatek o kolekcjonerskim walorze.

A tak prezentuje się pudełko po wyjęciu wszystkich komponentów z wyprasek i umieszczeniu ich z powrotem.

Galaxy of Trian prezentuje się po prostu ślicznie. Jest znakomicie wydana od strony technicznej, jak i rewelacyjnie zilustrowana.

A jak gra wypada w praktyce i czy zapewnia tak samo wiele frajdy z zabawy jak z oglądania? O tym już niedługo na łamach naszego serwisu.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Pandemic Legacy
Fotounboxing # 23
Rycerze Pustkowi
Fotounboxing # 22
Five Tribes
Fotounboxing #21
Tikal
Fotounboxing #20
Akrotiri
Fotounboxing #19
Lagoon: Land of Druids
Fotounboxing #18

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.