» First to Fight

First to Fight

Dodał: Balint 'balint' Lengyel

First to Fight
8.50
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: First to Fight
Typ gry: wojenna
Projektant: Adam Kwapiński, Michał Sieńko
Ilustracje: Mateusz Bielski, Grzegorz Bobrowski,
Wydawca oryginału: Fabryka Gier Historycznych
Data wydania oryginału: 2014
Wydawca polski: Fabryka Gier Historycznych
Data wydania polskiego: 2014
Liczba graczy: od 2 do 4
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: 60 min.
Cena: 139,00 zł

Po przegranej kampanii wrześniowej 1939 roku wielu polskich żołnierzy ewakuowało się z kraju i wyruszyło na tułaczkę po świecie, która trwała do 1945, a dla części z nich skończyła się dopiero po 1989 r. Polacy walczyli na wszystkich frontach II Wojny Światowej i mieli ogromny wkład w zwycięstwo nad nazistowskimi Niemcami i innymi państwami Osi. Świetnie wyszkoleni żołnierze Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej, walczyli z Wehrmachtem i jego sojusznikami na wszystkie możliwe sposoby, od propagandy przez dywersję, po regularne działania zbrojne. Na lądzie, morzach i oceanach, w powietrzu. Wciel się w członków Sztabu Naczelnego Wodza i zarządzaj polskimi jednostkami w walce przeciwko III Rzeszy. Państwa Osi ugną kolana, jeśli Ty nie zegniesz karku!

W grze występują historyczne postacie, wydarzenia, miejsca. First to Fight obrazuje skalę działań, które miały miejsce podczas wojny – jednak nie jest to gra wojenna. W krótkim czasie (ok. 60-90 minut) gracz pozna wiele osób i miejsc, które odegrały ważne role w osiągnięciu zwycięstwa nad Niemcami. Wśród żołnierzy, którymi będziemy zarządzali, znaleźli się m.in. Antoni Chruściel ps. Monter, August Emil Fieldorf ps. Nil, Jan Kozielewski ps. Jan Karski, Zdzisław Jeziorański ps. Jan Nowak, Stanisław Maczek ps. Baca, Jan Piwnik ps. Ponury, Zofia Rapp-Kochańska ps. Marie Springer, Stanisław Skalski, Elżbieta Zawacka ps. Zo, Witold Urbanowicz ps. Kobra. Aby zwyciężyć, będziesz musiał wyszkolić żołnierzy i umiejętnie wysyłać ich na różne fronty – od zimnych regionów Europy Północnej, po rozżarzone pustynie Afryki Północnej, przez spokojną (teoretycznie!) Europę Zachodnią i zawsze walczącą do ostatniego naboju i żołnierza Warszawę!

Źródło: wydawnictwofgh.pl

Tagi: Fabryka Gier Historycznych | Iga W. Grygiel | Grzegorz Bobrowski | Mateusz Bielski | First to Fight | Michał Sieńko | Adam Kwapiński


Czytaj również

First to Fight
Promowanie historii Polski w wysokim wydaniu
- recenzja
Cry Havoc
Mój jest ten kawałek kryształu
- recenzja
Herosi
There can be only one
- recenzja
Arka Zwierzaków
Pomocnicy Noego
- recenzja
Detektyw: Sezon pierwszy
Włoska mafia na kampusie Agathy Christie
- recenzja
Graliśmy w Nemesis
Uwaga na szmery!
- pierwsze wrażenia

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.