Manasypow Dmitrij, Droga stali i nadziei
» Europe Engulfed

Europe Engulfed

Dodał: Adam 'Aki' Kasprzak

Europe Engulfed
8.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Typ gry: Strategiczna
Wydawca polski: GMT Games
Liczba graczy: 2 - 3 osoby
Wiek graczy: od 12 lat
Cena: 199.95 zł

Ponad trzynaście lat zajęło zaprojektowanie i stworzenie Europe Engulfed (EE), która jest pierwszym produktem wydawnictwa GMT Games dla miłośników gier klockowych. Obejmuje całość zmagań drugiej wojny światowej, od września 1939 r. do sierpnia 1945 r.

Europe Engulfed zapewnia szybką rozgrywkę z naciskiem położonym na grywalność oraz na wywołanie u graczy napięcia podobnego do tego, jakie odczuwali ich historyczni odpowiednicy. Ów stopień grywalności osiągnięto bez szkody dla szczegółowości historycznej. Całość kampanii można rozegrać w czasie 10-14 godzinnej rozgrywki, jak już tylko gracze zaznajomią się ze staranną mechaniką gry, obejmującą między innymi:

Drewniane klocki reprezentujące jednostki:
Drewniane klocki odzwierciedlające jednostki lądowe zapewniają realistyczną „mgłę wojny”. Do momentu rozpoczęcia walki jedynie kontrolujący gracz widzi czy jego jednostki to wojska pancerne, czy też piechota, są słabe czy silne. Nieznajomość siły przeciwnika sprawia, że nawet najbardziej doświadczeni gracze mogą nie ustrzec się przed pewnymi taktycznymi i strategicznymi pomyłkami.

Produkcja i działania strategiczne:
Tury gry w Europe Engulfed trwają po dwa miesiące i w każdej z nich ma miejsce produkcja oraz działania strategiczne. Innowacyjny system produkcji sprawia, że siły okupacyjne nie otrzymują takich samych wartości surowców z podbitych terenów, co strona która je straciła. Łatwo jest wyliczyć poziomy produkcji, zaś produkować można między innymi akcje specjalne, floty, U-booty, myśliwce oraz bombowce, jednostki wsparcia naziemnego, artylerię przeciwlotniczą, broń V oraz rzecz jasna mnóstwo wojsk pancernych, piechoty, czy nawet spadochroniarzy i kawalerię.

Akcje specjalne:
Akcje specjalne to innowacyjna zasada służąca do rozstrzygania wielkich historycznych zdobyczy terytorialnych, które miały miejsce w ciągu dwumiesięcznej tury, bez spowalniania gry licznymi turami gracza. Dzięki akcjom specjalnym gracze mogą zakupywać dodatkowe fazy ruchu i rundy walki, szturmy desantowe i spadochronowe, a nawet wykonywać akcje podczas fazy walki przeciwnika.

Księga zasad i księga gry:
24-stronnicowa księga zasad jest napisana w prosty do zrozumienia sposób i zawiera liczne przykłady. Do zestawu dołączono także 24-stronnicową księgę gry, w której zamieszczono uwagi graczy, uwagi autorów, zasady opcjonalne, scenariusze, skorowidz oraz rozszerzony przykład walki ukazujący turę maj/czerwiec 1940 r., obrazujący taktykę skutecznego ataku i obrony.

Europe Engulfed pozwala na szybką rozgrywkę i zapewnia atmosferę rzeczywistych wojennych zmagań. Wielu graczy zwracało uwagę, że naprawdę wczuwali się w napięcia dowódców poziomu strategicznego w prawdziwej wojnie. Nie znamy żadnej innej gry obejmującej europejski teatr wojny, w którą grałoby się tak sprawnie i która zapewniałaby taką zgodność z realiami historycznymi.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Europe Engulfed | GMT Games


Czytaj również

1989: Jesień Narodów
Albo my wygramy albo oni
- recenzja
PB9: Dominant Species vs. Bios:Megafauna
Planszowe boje - część 9.
Dominant Species
Mózgożerna walka o przetrwanie
- recenzja
Urban Sprawl
Od wioski do metropolii
- recenzja
FAB: Sicily
Gra wojenna okiem planszówkowicza
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.