» Earth Reborn

Earth Reborn

Dodał: Artur 'GoldenDragon' Jaskólski

Earth Reborn
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Earth Reborn
Typ gry: strategiczna
Projektant: Christophe Boelinger
Ilustracje: Christophe Boelinger, David Goujard, Paul Mafayon Thierry Masson, Jean-Charles Mourey, Antoine Racano
Data wydania oryginału: 2010
Wydawca polski: Ludically, Z-Man Games
Liczba graczy: od 2 do 4 osób
Wiek graczy: od 13 lat
Czas rozgrywki: ok. 60 minut
Cena: 239,95 zł

Earth Reborn to taktyczna gra dla dwóch do czterech osób, w której toczone są walki Noradów i Salemitów w spieczonej przez słońce, postnuklearnej scenerii. Siły obu stron reprezentowane są przez 12 fantastycznych, szczegółowo wykonanych figurek.

Rozgrywka toczona jest na modularnej planszy w oparciu o jeden z dziewięciu scenariuszy. Elementy planszy, różnych kształtów i wielkości układa się zgodnie z wybranym scenariuszem, budując w ten sposób kompleksy laboratorów, magazynów i innych budynków, które przetrwały wśród ruin dawnych metropolii.

Gra oferuje wiele innowacyjnych mechanizmów. Unikalna charakterystyka każdego z modeli uwzględnia premie i kary do ataków i obrony w zależności od tego, w którą stronę jest zwrócona figurka (co obrazują odpowiednie oznaczenia na podstawkach i kartach charakterystyk).

Rozkazy wydajemy jednostkom poprzez zagrywanie wybranych żetonów rozkazów i płacąc odpowiednią ilością Punktów Dowodzenia. Wyniki rozmaitych akcji rozstrzygane są przez rzuty pulą specjalnych kości. Kluczowe na drodze do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie terenu i słabych punktów przeciwnika.

Reguły gry są złożone i dają ogromny repertuar taktycznych możliwości. Pomyślano je jednak w taki sposób, że nie jest konieczne opanowanie wszystkich zasad, by rozpocząć rozgrywki.

Poznając podstawowe zasady (wytłumaczenie ich nowemu graczowi zajmie dosłownie kilka minut!) szybko można rozegrać pierwszy scenariusz. Wraz z kolejnymi scenariuszami rywalizacja wzbogacana jest o nowe elementy, które czynią rozgrywkę coraz trudniejszą, ale i bardziej fascynującą.

Opis pochodzi z Rebel.pl.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Christophe Boelinger | David Goujard | Paul Mafayon Thierry Masson | Jean-Charles Mourey | Antoine Racano


Czytaj również

A Dog's Life
Pieskie życie
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.