» Dominion

Dominion

Dodał: Adam 'Aki' Kasprzak

Dominion
8.5
8.49
Ocena użytkowników
Średnia z 50 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Dominion
Seria wydawnicza: Dominion
Typ gry: strategiczna
Projektant: Donald X. Vaccarino
Ilustracje: Matthias Catrein
Wydawca oryginału: Rio Grande Games
Data wydania oryginału: 2009
Wydawca polski: Bard
Liczba graczy: od 2 do 4 osób
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 minut
Cena: 140,00 zł

Jesteś monarchą, podobnie jak twoi rodzice, władcą małego sympatycznego królestwa pełnego rzek i drzew iglastych. W przeciwieństwie jednak do swych rodziców, masz swoje nadzieje i marzenia! Pragniesz większego i sympatyczniejszego królestwa, w którym będzie więcej rzek i więcej rodzajów drzew. Pragniesz Dominium! We wszystkich kierunkach rozpościerają się lenna, majątki i posiadłości – małe spłachetki ziemi, kontrolowane przez drobnych lordów i znajdujące się na skraju anarchii. Zamierzasz zanieść cywilizację tamtejszym ludziom, jednocząc ich pod swym sztandarem.

Nie bądź jednak pochopny! Coś musi wisieć w powietrzu, ponieważ kilku innych monarchów wpadło na dokładnie taki sam pomysł. Musisz się z nimi ścigać, by zagarnąć jak najwięcej wolnej ziemi, a w międzyczasie ścierać się z nimi. W tym celu będziesz wynajmować sługi, konstruować budynki, rozwijać zamek i wypełniać królewskie skarbce. Twoi rodzice byliby z ciebie dumni, lecz dziadkowie byliby wręcz zachwyceni.

Dominion to strategiczna gra karciana, o bardzo nowatorskiej mechanice. W czasie rozgrywki stale budujemy swoją talię składającą się z kart Akcji, Majątku oraz Punktów Zwycięstwa, które decydują o wygranej. Mimo bardzo prostych i intuicyjnych zasad - umiejętne zbalansowanie kart to nie lada wyzwanie.

Dodatkowo, w grze znajduje się 25 zestawów kart, z których do każdej rozgrywki wybiera się tylko 10 losowych - co daje olbrzymią liczbę kombinacji i powoduje, że każda partia może być zupełnie inna.

Dominion jest uznawany za najważniejszą i najlepszą premierę targów Essen SPIEL 2008. Otrzymał również wyróżnienie magazynu Fairplay dla najlepszej gry targów.
Tagi: Dominion | Donald X. Vaccarino | Rio Grande Games


Czytaj również

Dominion II Edycja
Klasyk w nowych szatach
- recenzja
Dominion: Złoty Wiek
Kraina mlekiem i pieniądzem płynąca
- recenzja
Dominion: Intryga
Kto knuje, wygrywa?
- recenzja
Dominion
- recenzja
Podstawka to za mało
O dodatkach do Dominiona
Dominion: Przystań
Czeka nas przygoda, wyprawa i pieniądze!
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.