» Wieści » Czarne historie na wakacje od G3

Czarne historie na wakacje od G3

01-06-2010 17:30 | Paweł 'Szept' Furman

Czarne historie na wakacje od G3
W ciągu najbliższych dni we wszystkich dobrych sklepach z grami planszowymi dostępne będą Czarne historie, czyli polska edycja Black stories. Czarne historie to zestaw 50 elektryzujących, okropnych, a czasami makabrycznych opowieści, które faktycznie się wydarzyły albo… mogły się wydarzyć. Tak naprawdę jest to gra, w której gracze starają się rozwikłać zagadki, które zostają im przedstawione.

Zestaw tworzący Czarne historie został zebrany i przygotowany przez Holgera Böscha. Stosowną oprawę graficzną stworzył Bernard Skopnik. Polską edycję gry przygotowało konińskie wydawnictwo G3.

Cała zabawa polega na tym, że na głos odczytuje się treść przedniej strony karty tak, aby poznali ją wszyscy uczestnicy. Następnie jeden gracz zostaje Mistrzem tajemnic – w związku z tym po cichu musi przeczytać treść znajdującą się na odwrocie karty, dowiadując się jak doszło do zdarzenia, które znają wszyscy. W tym momencie rozpoczyna się najlepsza część – śledztwo! Pozostali gracze wcielają się w role poszukiwaczy i muszą zadawać mistrzowi tajemnic pytania, które pozwolą im wydedukować jak doszło do opisanej sytuacji. Jednak muszą zadawać pytania w taki sposób, aby mistrz tajemnic mógł na nie odpowiedzieć tylko "Tak" lub "Nie"!

W tej grze nie ma przegranych, ani wygranych. Wszyscy bawią się wspólnie rozwiązując zagadki, które stawiają przed nimi karty wchodzące w skład zestawu. W pudełku z grą znajduje się 50 kart, a na każdej z nich przedstawiona jest jedna zagadka. Tak, więc uczestnicy zabawy mają 50 tajemnic do rozwiązania, co gwarantuje im długie godziny zabawy.

Od momentu swojej światowej premiery Czarne historie zostały przygotowane w różnych wersjach językowych. Obecnie można je kupić między innymi w Niemczech Kanadzie, Francji, USA, Czechach, na Słowacji, Grecji, Włoszech, Hiszpanii i Holandii. W samych Niemczech od momentu premiery gra sprzedała się w ilości ponad 700 000 egzemplarzy!

Czarne historie
liczba graczy: 2-15
wiek graczy: od 14 lat

Sugerowana cena detaliczna: 35zł.

Oficjalna strona internetowa gry jest dostępna pod adresem [url=www.czarne-historie.pl]www.czarne-historie.pl[/url]
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: G3
Tagi: Czarne Historie | G3


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.