» Wieści » Cyfrowa wersja Tainted Grail: The Fall of Avalon zapowiedziana

Cyfrowa wersja Tainted Grail: The Fall of Avalon zapowiedziana

06-01-2019 22:38 | Marcin 'Karriari' Martyniuk

Cyfrowa wersja Tainted Grail: The Fall of Avalon zapowiedziana

Niedawno w serwisie Kickstarter zakończyła się zbiórka na ufundowanie gry Tainted Grail: The Fall of Avalon, którą wsparło prawie 42 tyś. osób na łączną kwotę przekraczającą 6,2 mln dolarów.

Po tym sukcesie, Awaken Realms zapowiedziało również cyfrową wersję gry na PC oraz opublikowało jej pierwszy trailer. Za projekt gry planszowej odpowiadają Marcin Świerkot i Krzysztof Piskorski, autor powieści Cienioryt oraz Czterdzieści i cztery.

Informacja prasowa

Kampania Tainted Grail: The Fall of Avalon na Kickstarterze okazała się czwartą w historii, największą zbiórką na platformie, w kategorii gier planszowych. Twórcom udało się zebrać ponad 6,200,000 dolarów od blisko 42,000 wpłacających. Co pozwoliło zespołowi Awaken Realms ujawnić asa, którego chowali w rękawie. Tainted Grail: The Fall of Avalon – fabularny eRPG fantasy osadzony w świecie arturiańskich legend, pojawi się w wersji cyfrowej na PC!

Historia opowiedziana w Tainted Grail: The Fall of Avalon zaczyna się na umierającej wyspie Avalon. Strażnicze Menhiry, które niegdyś pomogły osadnikom zawładnąć tą mityczną krainą, teraz gasną. Ich słabnące światło nie jest już w stanie ochronić zamieszkujących wyspę ludzi przed złośliwą mocą, która cal po calu ponownie obejmuje tę ziemię w posiadanie. W obliczu narastającego zagrożenia, Twoja wioska wysyła drużynę najlepszych z najlepszych, okrytych chwałą bohaterów, którzy maja jedno zadanie: dotrzeć do Kamelotu i wrócić z pomocą, zanim będzie za późno.

Mylisz się myśląc, że byłeś jednym z nich.

Ku rozpaczy czekających na ratunek ludzi, żaden z bohaterów nigdy nie powrócił, król zmarł, a Drużyna Okrągłego Stołu z każdym dniem pogrążało się w coraz większym chaosie. Zwykli mieszkańcy Avalonu, tacy jak Ty, pozostawieni samym sobie, zostali zmuszeni do desperackiej walki o przetrwanie. Zostałeś postawiony przed wyborem. Mogłeś tak jak oni, podjąć tę walkę tylko po to, by odsunąć w czasie nieuniknione. Albo opuścić umierającą wyspę, by odkryć prawdę stojącą za przekazywanymi z pokolenia na pokolenie legendami, uratować Avalon, albo po prostu spróbować ocalić własną skórę.

Tainted Grail: The Fall of Avalon zaoferuje graczom intensywną przygodę opartą na eksploracji i przetrwaniu, osadzoną w świecie będącym mroczną interpretacją arturiańskich legend. Tytuł będzie jedyną w swoim rodzaju mieszanką wciągającej, nieliniowej fabuły, odkrywania świata, umiejętności przetrwania, różnego rodzaju wyzwań, rozwoju postaci, wymagającej walki oraz systemu dyplomacji. A to wszystko w klimatycznej oprawie graficznej, podkreślającej charakter gry.

Główne cechy gry:

  • Odkrywaj, aby przetrwać – strażnicze Menhiry przygasają z każdą mijającą sekundą i nie stanowią już ochrony przed zdarzeniami losowymi, głodem, chorobami i fatalną pogodą, które sprzysięgły się przeciwko Tobie.

  • Decyduj o losach wyspy – każde Twoje działanie odciśnie trwałe piętno na losach Avalonu i jej mieszkańców. Miasta, które odwiedzisz rozkwitną lub pogrążą się w chaosie. Napotkani bohaterowie osiągną swoje cele, albo poznają gorzki smak porażki. Drużyna Okrągłego Stołu odzyska świetność, albo zginie w mrokach zapomnienia.

  • Używaj siły miecza lub potęgi pióra – system dyplomacji w Tainted Grail: The Fall of Avalon, to coś znacznie więcej niż tylko właściwy wybór dostępnych opcji dialogowych. Od Ciebie zależy, jaką strategię przyjmiesz w konfrontacji z napotkanymi przeciwnikami. A Twoje działania wpłyną na to, czy historia zapamięta Cię jako wielkiego bohatera czy mądrego męża stanu.

  • Odkrywaj historię wciąż na nowo – setki sekretów do odnalezienia, ukrytych lokacji do odkrycia oraz ścieżek fabularnych do przejścia zapewnią długie godziny rozrywki w świecie Tainted Grail: The Fall of Avalon, wypełnione nowymi odkryciami.

  • Poddaj się szaleństwu – doświadcz na własnej skórze przeskoków czasu, zwiedzając niewiarygodne sale w stolicy Prabylców. Przemierzaj ulice miast, które Dziw objął w posiadanie. Staw czoła stworzeniom, które nie mają prawa istnieć. Dotrzyj do punktu, w którym zaczniesz sobie zadawać pytania o Twoją prawdziwą naturę.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Kanał Awaken Realms na YouTubie
Tagi: Awaken Realms | Krzysztof Piskorski | Marcin Świerkot | Tainted Grail: The Fall of Avalon


Czytaj również

Siege Storm: Siege Mode
Walka na raty
- recenzja
Graliśmy w Nemesis
Uwaga na szmery!
- pierwsze wrażenia

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.