» C & C: Ancients Exp. Pack #2 - Rome & the Barbarians

C & C: Ancients Exp. Pack #2 - Rome & the Barbarians

Dodał: Adam 'Aki' Kasprzak

C & C: Ancients Exp. Pack #2 - Rome & the Barbarians
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Typ gry: Wojenna
Wydawca polski: GMT Games
Liczba graczy: 2 osoby
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: ok. 60 minut
Cena: 129.00 zł

Cesarski Rzym i barbarzyńcy to drugie rozszerzenie do gry Commands & Colors: Ancients. Odnajdziecie w nim historyczne bitwy, które skupiają się na Rzymie oraz wczesnych inwazjach galijskich oraz skandynawskich, powstanie Spartakusa, podbój Galii przez Cezara, rzymskie wojny domowe oraz wiele, wiele więcej.

Drugie rozszerzenie przedstawia ponad 20 scenariuszy, sięgających od 390 r. p.n.e. (rzeka Allia) do 9 r. n.e. (Las Teutoburski), a także wszystkie drewniane klocki oraz naklejki, jakie będą wam potrzebne, by wystawić rzymskie oraz barbarzyńskie wojska niezbędne do stoczenia tych potyczek. Wiecie już dobrze, że nie jest to dla nas pierwszyzna, ponieważ zgodnie ze swoją ideą Commands & Colors: Ancients jest wyjątkowym, historycznym systemem gier, który pozwala graczom skutecznie toczyć stylizowane zmagania z epoki starożytności, których rozstrzygnięcie trwa mniej niż godzinę.

Cesarski Rzym i barbarzyńcy zawierają przynajmniej jeden nowy rodzaj jednostki, jak również kilka „specjalizowanych” jednostek i dowódców (na przykład rydwany Brytów, legionistów korzystających z pilum albo Cezara). Każdy z tych nowych elementów działa w ramach zasad mechaniki gry podstawowej, które jedynie drobnie zmodyfikowano, by odzwierciedlić właściwości historyczne oraz znaczenie tych jednostek. Co do zasad, jeśli graliście w Commands & Colors: Ancients, nie będziecie mieć żadnych problemów z zaznajomieniem się z kilkoma zasadami specjalnymi rządzącymi tymi nowymi typami jednostek.

Kości bitewne pozwalają szybko ustalić rezultaty walk, zaś karty dowodzenia zapewniają element losowy, który tworzy mgłę wojny i stawia przed graczami zarówno wyzwania, jak i możliwości zwycięstwa. Mimo to taktyka, jaką musicie zastosować, wyjątkowo dobrze dostosowana jest do silnych oraz słabych stron charakterystycznych dla rozmaitych starożytnych jednostek, ich broni, terytorium oraz historii.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: GMT Games | Richard Borg | C & C: Ancients Exp. Pack #2 - Rome & the Barbarians | Commands & Colors


Czytaj również

1989: Jesień Narodów
Albo my wygramy albo oni
- recenzja
PB9: Dominant Species vs. Bios:Megafauna
Planszowe boje - część 9.
Dominant Species
Mózgożerna walka o przetrwanie
- recenzja
Memoir '44
Gdy Rommel wyjeżdża na wakacje…
- recenzja
Urban Sprawl
Od wioski do metropolii
- recenzja
FAB: Sicily
Gra wojenna okiem planszówkowicza
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.