» Wieści » Black Industries kończy działalność

Black Industries kończy działalność

|

Black Industries kończy działalność
Dark Heresy: Disciples of the Dark Gods będzie ostatnim produktem Black Industies, po czym dział odpowiedzialny za gry fabularne (Warhammera Fantasy Roleplay i Dark Heresy Roleplay) oraz grę planszową Talizman zostanie zamknięty. Oficjalne ogłoszenie można przeczytać tutaj.

Przejdź dalej: Black Industries kończy działalność

Źródło: Black Industries
Tagi: Black Industries | Dark Heresy | Warhammer


Czytaj również

Dark Heresy: Inquisitor's Handbook
The Ultimate Player's Guide czy nużący spis uzbrojenia?
- recenzja
Dark Heresy
- recenzja

Komentarze


Drozdal
   
Ocena:
0
deckard flejmusie przebrzydly nie porownuj pieknie wydanego i drukowanego w chinach podrecznika do Stolzeowego Reigna ktory wychodzi straight outta POD.
30-01-2008 01:12
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Kazdy podrecznik z HH byl zatwierdzany przez GW. Pierwszy draft RoS z HH zostal przez GW odrzucony, tak, jak wczesniej odrzucono draft Kena Rolstona.

A writer's block to nie jest zniechecenie do pisania.
30-01-2008 07:53
MadMartigan
   
Ocena:
0
Vukodlak- może i WHFRP nie potrzebował dużo więcej podręczników (choć kilka jeszcze by mu się przydało), ale za to zarówno z DH jak i nowym Talizmanem sprawa ma się inaczej
I niech mi tu puryści indie nie marudzą ;) Na DH masa ludzi czekała prawie dwadzieścia lat, a opinie tych, którzy dorwali DH za generalnie bardzo pozytywne. Więc była masa ludzi do których ten produkt trafiał i zostali oni teraz na lodzie. Ja sam czekałem z utęsknieniem na nową podstawkę do Rogue Trader'a.

Drozdal- a co tu porównywać? Nie ma sensu, każdy widzi, że Reign jest brzydszy ;)
30-01-2008 09:15
LaMedusa
    hmm
Ocena:
0
a pamiętacie że w ciągu 20 lat pojawił się bardzo ciekawy produkt: INQUISITOR THE BATTLE FOR THE EMPEROR’S SOUL ?
p.s.
tak swoją drogą jeśli ktoś ma figurki to z przyjemnością odkupię modele
30-01-2008 09:34
Vukodlak
    MadMartigan
Ocena:
0
A ja myślę, że już mu tych dodatków wystarczy. Czego byś jeszcze chciał? Prawie wszystko w Starym Świecie zostało opisane. Dziedzictwo Sigmara daje dobry opis Imperium, Rycerze Graala Bretonni, Księga Spaczenia Norski i Pustkowi Chaosu, plus krasnoludy z Norski i strzępki informacji o Mrocznych Elfach i krasnoludach Chaosu (i bardzo dobrze, te dwie siły nie powinny być nigdy dokładniej opisane). Realms of the Ice Queen da szczegółowe opisy Kisleva, podejrzewam że Księga Zbawienia będzie zawierała w sobie rozdziały o Tilei i Estalii, podobnie jak Norska w KS. Mroczni Władcy Nocy z pewnością będą zawierali informacje o Arabii i Khemri. Czego chcieć więcej? Dodatki są wyczerpujące, a na ich podstawie każdy będzie w stanie zbudować tereny takie jak Albion czy wybrzeża Lustrii.

Co do Dark Heresy i Talisman to mówi się trudno. Zobaczymy jak się koleje potoczą, DH było strzałem w dziesiątke. Myślę, że GW nie przepuści czegoś takiego. To w końcu chciwcy jak mało kto.
30-01-2008 13:46
MadMartigan
   
Ocena:
0
Vukodlak- a ja chcę dodatku o Albionie :) Zreszta tematy na nowe dodatki zawsze by się znalazły (chociażby opisywanie ważniejszych miast, coś stylu Middenheim do pierwszego WH). Niektórym to się nie podoba, ale przecież nikt nie każe ci tego kupować.

A system bez regularnie wychodzących dodatków zaczyna obumierać
30-01-2008 14:55
Vukodlak
   
Ocena:
0
Zreszta tematy na nowe dodatki zawsze by się znalazły (chociażby opisywanie ważniejszych miast, coś stylu Middenheim do pierwszego WH).

Przecież masz opisy najważniejszych miast w każdej części Ścieżek Przeklętych. Groza w Talabheim zamknie listę wielkich miast Imperium. Pisanie osobnych dodatków o tych miastach, względem tego zo otrzymaliśmy, uznałbym za bzdurę i wyciąganie kasy.

A system bez regularnie wychodzących dodatków zaczyna obumierać

A to jest banał powtarzany zawsze kiedy ktoś neguje merytoryczność lub sens jakiegoś dodatku. Dość dużo osób grało w WFRP lub Maskaradę posiłkując się tylko podstawkami. I jakoś nie narzekali. Poza tym chciałbym zauważyć, że właśnie debatujemy pośrednio nad śmiercią WFRP II, a źródłem tego nie jest raczej brak dodatków. ;)
30-01-2008 16:01
~SIMplicjush

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jak już wspomniano przydały by się jeszcze oficjalne informacje o nieludzkich grywalnych rasach - krasnalach, elfach i niziołach. Takiego dodatku najbardziej brakuje.
30-01-2008 16:21
Vukodlak
   
Ocena:
0
Parę dni temu, jeszcze przed publikacją tej notki, przeczytałem na forum BI nieoficjalną wieść o zamknięciu linii RPG i ostatnim dodatku do WFRP - o elfach. Uznałem to za bzdurę, jednak właśnie dowiedzieliśmy się o zamknięciu linii. Zobaczymy czy druga część plotki też się sprawdzi.
30-01-2008 16:52
Siman
   
Ocena:
0
Mnie tam boli brak sensownych dodatków o innych rasach Starego Świata (które swoje armie przecież mają) - krasnoludach, elfach czy niziołkach (no, dobra, te nie mają :P). Ino jedno Karak Azgal wyszło, to ciut mało.

A nawet jeśli system bez dodatków zacznie umierać, to w Polsce jeszcze długo tego nie uświadczymy. Do tej pory CopCorp utrzymywał średnią 5-6 dodatków rocznie, a do wydania zostało jeszcze 9 (licząc z The Thousand Thrones). To znaczy, że jeszcze dwa lata miną, zanim linia WFRP 2 ed. się w Polsce skończy. A do tego czasu być może linia erpegowa w Copernicusie skupiona już być może będzie na wydawaniu dodatków do Klanarchii. :)
30-01-2008 16:53
Drozdal
   
Ocena:
0
A do tego czasu być może linia erpegowa w Copernicusie skupiona już być może będzie na wydawaniu dodatków do Klanarchii. :)

5-6 dodatkow do Klanarhii rocznie? :P
30-01-2008 20:11
LaMedusa
    hmm
Ocena:
0
czy ja wiem jak dobrze przysiądą to może nawet i jeden miesięcznie dadzą radę zrobić ;-)
30-01-2008 21:43
Siman
   
Ocena:
0
No cóż, Portalowi przez jakieś dwa lata udawało się utrzymać podobną średnią dla dodatków do NS. :) A serio - zapewne gałąź RPG przyklapnie nieco po śmierci linii WFRP, ale Klanarchia daje nadzieję, że nadal cokolwiek od CopCorpa z fabularek dostaniemy (choćby to i były 1-2 dodatki rocznie).
30-01-2008 21:51
m4t|
   
Ocena:
0
Powstała taka teoria spisku, że BI padło, bo dowiedziało się o zapowiedziach neuroshimowych właśnie ;).
Szoda, wielka szkoda. WFRP pozostaje wciąż moim Top1 systemem.
31-01-2008 02:01
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Sadze że dzieki zamknięciu WFRP, scena SiNDi się rozrośnie i bedzie wychodzić 5-6 dodatków rocznie np. do Nikotynowych Babeczek
PS. A tytuły newsów Porter zaczyna brać od Fucktu- BI kończy działalność, Pożar w Portalu, etc.etc
31-01-2008 03:08
kaduceusz
   
Ocena:
0
Ależ Borejko. Przecież kończy :-)
31-01-2008 04:11
LaMedusa
    hmm
Ocena:
0
R. I. P.
31-01-2008 07:02
Siman
   
Ocena:
0
Duce - a ja bym jednak wolał przeczytać takiego newsa:


Black Industries kończy działalność...

...ale rozpoczyna ją znowu za trzy dni, jak tylko robotnicy skończą zdrapywać sadzę z sufitu ich biura. Nagły pożar w redakcji wydawcy Warhammera uniemożliwił mu ujawnienie w dniu wczorajszym dziesięciu nowych zapowiedzi do linii WFRP 2 ed. oraz Dark Heresy.


Może to Fuctkowe, ale jakoś lżej na sercu by było. ;P
31-01-2008 19:05
~Anonim

Użytkownik niezarejestrowany
    Siman
Ocena:
0
Dobre,hehe.
31-01-2008 19:54
LaMedusa
    hmm
Ocena:
0
a może po prostu firma nie chce mieć do czynienia z tymi wszystkimi pożal się Boże erpegowcami od siedmiu boleści...
:-)
31-01-2008 20:08

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.