Bitwa Warszawska
Dodał: Marcin 'Karriari' MartyniukMają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0
Dodaj do swojej listy:



Typ gry: wojenna
Projektant: Jan Madejski, Marek Gałęzowski
Ilustracje: Roman Kucharski
Wydawca polski: IPN
Data wydania polskiego: 30 września 2020
Liczba graczy: 2
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: 30 min.
Cena: 45 zł
EAN: 9788380989979
Bitwa Warszawska to szybka gra wojenna dla dwóch graczy, przedstawiająca wydarzenia z sierpnia 1920 r. Trwa wojna polsko-bolszewicka. Na Warszawę naciera Armia Czerwona. Czy polskim żołnierzom uda się rozbić armie napastnika? Czy Wojsko Polskie zdoła obronić Warszawę? Jeśli zawiedzie, bolszewickie armie przejdą na Zachód i po całej Europie rozleje się komunistyczna pożoga…
Józef Piłsudski pisał w odezwie: Ojczyzna w potrzebie! (…) Niech spieszą wszyscy: i ci, młodość i siłę czujący w żyłach, co żelazem odpierać będą najazd wroga, i ci, którzy stanąć mogą do pracy w instytucjach wojskowych, by zwolnić z nich i zastąpić tych, co na froncie przydatni być mogą. Niech na wołanie Polski nie zabraknie żadnego z jej wiernych i prawych synów, co wzorem ojców i dziadów pokotem położą wroga u stóp Rzeczypospolitej. Wszystko dla zwycięstwa! Do broni!
Czy i Ty staniesz w obronie Rzeczpospolitej?
Gra toczy się na planszy podzielonej na sześciokątne pola, przedstawiającej teatr działań wojennych. Gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności dowódcze, przemieszczając armie na planszy i planując kolejne ataki na wroga. Starcia rozstrzyga się za pomocą specjalnej talii kart.
Gra wymaga też umiejętnego blefowania. Gracze nie wiedzą, jak silne są armie przeciwnika i które natarcie będzie decydujące. Atak może służyć jedynie odwróceniu uwagi i związaniu walką dywizji przeciwnika, które mogłyby mu się przydać w innym miejscu.
Zawartość:
- Plansza do gry
- 12 żetonów armii
- 60 kart przedstawiających jednostki
- 24 drewniane znaczniki rozkazów
- 6 kartonowych wskaźników
- znacznik upływu czasu
- broszury z opracowaniem historycznym i instrukcją w językach polskim i angielskim.
Źródło: Instytut Pamięci Narodowej