» Alchemicy

Alchemicy

Dodał: Adam 'Rockas' Sowiński

Alchemicy
9.5
6
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Alchemicy (Alchemists)
Typ gry: strategiczna
Projektant: Matúš Kotry
Ilustracje: David Cochard
Wydawca oryginału: Czech Games Edition
Data wydania oryginału: 2014
Wydawca polski: REBEL.pl
Data wydania polskiego: 2015
Liczba graczy: od 2 do 4
Wiek graczy: od 13 lat
Czas rozgrywki: ok. 120 min.
Cena: 149,95 zł

Dzisiaj dostałem mój nowy kociołek. Nareszcie moje laboratorium jest gotowe! Całe dnie zbierałem i suszyłem składniki w oczekiwaniu na tę chwilę. Co by tu zmieszać najpierw? Mam dobre przeczucie co do kruczego pióra i korzenia mandragory. No i ponoć ropucha pasuje do wszystkiego.

Ale z drugiej strony, co tam wiedzą inni? To moje laboratorium i moje badania! Kiedy opublikuję swoje teorie, to wszyscy będą przychodzić do mnie! Już ja im udowodnię, że jestem najwybitniejszym umysłem zgłębiającym tajniki alchemii.

No dobrze, czas rozpalić ogień i wziąć się do pracy. W mętnej głębi kotła znaleźć można przecież wiedzę, bogactwo i sławę.

W Alchemikach od dwóch do czterech graczy wciela się w rywalizujących alchemików chcących odkryć sekrety tej tajemnej sztuki. Punkty można zdobywać na różne sposoby, ale najwięcej otrzymuje się za publikację teorii - prawidłowych teorii, warto dodać. I w tym leży problem.

Gracze zdobywają wiedzę poprzez mieszanie składników i sprawdzanie wyników za pomocą aplikacji skanującej karty na tablecie lub smartfonie. Dedukują, jak przyrządzić mikstury, które mogą sprzedać poszukiwaczom przygód. Zarobione złoto mogą wydawać na magiczne artefakty, które są bardzo potężne, ale także bardzo drogie.

Kiedy teorie graczy są publikowane lub odrzucane, ich reputacja idzie w górę i w dół. Na koniec gry reputacja zamieniana jest na punkty zwycięstwa. Punkty otrzymuje się także za artefakty oraz stypendia. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa.

Uwaga:  Do gry w Alchemików potrzebna jest odpowiednia aplikacja na tablecie lub smartfonie. Aby ją zdobyć, należy zeskanować znajdujący się w instrukcji kod QR lub wejść tutaj. Aplikacja jest bezpłatna. Można też grać bez aplikacji, ale jeden z graczy wtedy nie bierze udziału w rozgrywce, przejmując zadanie mieszania eliksirów. 

 

 

Źródło: Opis Wydawcy

Tagi: Alchemicy | Wydawnictwo REBEL.pl | Matúš Kotry | David Cochard | Czech Games Edition


Czytaj również

Alchemicy
Czeska recepta na sukces
- recenzja
Alchemicy
Fotounboxing #24
Cywilizacja: Poprzez Wieki
Niewzruszona na upływ czasu
- recenzja
Pupile Podziemi
Mały sklepik z potworami, czyli chochliki na swoim
- recenzja
Zamki Toskanii
Toskania równie piękna jak Burgundia
- recenzja
Dungeons & Dragons: Wybrzeże Mieczy
Skurczone Zapomniane Krainy
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.