» Wieści » 51 stan - nowa gra od Portalu

51 stan - nowa gra od Portalu

14-07-2010 22:58 | Paweł 'Szept' Furman

51 stan - nowa gra od Portalu
"Świat jaki znasz nie istnieje. Nie ma rządów. Nie ma armii. Nie ma cywilizacji. Stany Zjednoczone legły w gruzach. W końcu, trzydzieści lat po ataku Molocha, nowe potęgi starają się przejąć kontrolę nad zrujnowanym państwem. Zaprowadzają nowy porządek. Przejmują władzę nad słabszymi. Tworzą nowe granice i stany. Przyłącz się do walki. Stwórz swój stan. 51 stan."

51 stan, nowa gra wydawnictwa Portal będzie miała swoją premierę na targach Essen 2010. Gra ukaże się w kilku wersjach językowych. Poszczególne edycje będą miały osobno drukowane karty i instrukcje. Gra zostanie wydana w takim samym formacie jak m.in. Race for the Galaxy, czyli w jednym pudełku zawierającym ponad 100 kart, żetony oraz pomoce do gry. 51 stan nie jest karcianką kolekcjonerską, ani living card game, lecz tradycyjną, zamkniętą grą przeznaczoną dla 2-4 graczy.

51 stan to gra o rozbudowywaniu swoich terenów wpływów. Gracze kierują losem jednej z czterech frakcji (Nowy Jork, Federacja Appalachów, Gildia Kupców, Sojusz Mutantów). Wprowadzają do gry nowe lokacje, liderów, wysyłają ludzi do pracy w poszczególnych miejscach.

Każda lokacja wypatrzona na horyzoncie może być wprowadzona do gry na trzy różne sposoby – możesz ją napaść, by zdobyć wiele surowców w jednej chwili. Możesz nawiązać z nią współpracę, by otrzymywać mniej surowców, ale co turę, aż do końca gry. Możesz też przyłączyć ją do swojego stanu i czerpać korzyści z jej specjalnej zdolności.

Na forum gry-planszowe.pl znajdziecie wątek poświęcony grze, w którym wypowiadają się testerzy.

W serwisie Board Game Geek znajdziecie stronę poświęconą 51 stanowi, a na niej galerię zdjęć przedstawiających grę, raport z gry, a niebawem kolejne atrakcje.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Portal
Tagi: 51 stan | Portal


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

banracy
   
Ocena:
+1
Coś się szybko posuwa do przodu storylinia Neuroshimy. Wprawdzie w RPG tego szczególnie nie widać, ale coś się musi dziać skoro powstała federacja kupców o (której wcześniej nie było słychać), oraz sojusz mutantów, którzy jak się domyślam nic z molochem i Borgo nie mają wspólnego.
16-07-2010 23:07
~Spostrzegawczy

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
W tekście najbardziej podobają mi się liczne wzmianki o tym, że gra osadzona jest w realiach Neuroshimy.
18-07-2010 23:55
~IWAN

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Gra daje radę - na Triconie katowaliśmy ją z ekipą przez bite 12 godzin - chłopaki z Portala wykonali kawał dobrej roboty! Nie mogę się doczekać premiery, już odłożyłem 80 PLN na jej zakup. Co do Sojuszu Mutantów, to ma on lidera wywodzącego się z Borgo, poza tym całość jest tak naprawdę luźno połączona ze storylinią Neuroshimy. Ileż w końcu można katować 4 podstawowe frakcje do Neuro (Moloch, Borgo, Hegemonię, Posterunek)? - wystarczy, że pojawiają się w Hexie i NST. Polecam gorąco!
12-09-2010 15:49

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.