» Recenzje » 3 Traki

3 Traki


wersja do druku

Trzy ciężarówki, dziesięć klocków i mnóstwo zabawy!

Autor: Redakcja: Joanna 'Senthe' Falkowska
Ilustracje: Grażyna 'Fionaxxx' Zarzycka

3 Traki
Na rynku gier wybór jest ogromny, coś dla siebie znajdzie i miłośnik strategii, i fan horroru. Gdy jednak chcemy kupić grę dla dzieci, wybór zmniejsza się, ponieważ musimy odrzucić te tytuły, które są zbyt trudne lub nudne dla niepełnoletniego. Natomiast zakup gry dla pociech w wieku 3 – 8 lat jest bardzo trudnym zadaniem. W tym przypadku musimy zadbać, aby gra była bezpieczna, prosta i atrakcyjna dla dziecka, więc najlepiej, by miała formę zabawki. Wszystkie wymienione warunki idealnie spełnia gra 3 Traki wydana przez firmę Granna.
Brum! Brum!
3 Traki to przede wszystkim bardzo ładne zabawki. W pudełku znajdziemy trzy ciężarówki. Zostały one wykonane głównie z drewna, włącznie z kołami, czyli najsłabszą częścią zabawkowych samochodów, co gwarantuje trwałość. Drugim materiałem użytym do produkcji 3 Traków jest gruby przezroczysty plastik; z niego zostały wykonane naczepy aut i dzięki temu można dokładnie zobaczyć ładunek każdego nich. Towarem, który należy umieścić w ciężarówkach, są plastikowe kolorowe klocki o różnych kształtach.
Reguły zabawy
Najważniejsza zasada brzmi: dziecko musi się dobrze bawić. Najmłodsze pociechy potraktują 3 Traki jako autka do wyścigów czy transportu żołnierzyków albo lalek. I dobrze; gry dla dzieci rządzą się innymi prawami niż tytuły dla dorosłych.
A teraz skupmy się na zasadach, zawartych w instrukcji. Reguły są bardzo proste: należy wybrać zadanie (jest ich 48) i załadować narysowane klocki do podanej ciężarówki. Instrukcja została skonstruowana w taki sposób, że na jednej stronie kartki znajdziemy zadanie, a jego rozwiązanie możemy zobaczyć po przewróceniu strony. Dzięki temu dziecko nie musi ich szukać i nie musi znać liczb, aby odnaleźć odpowiedź na określonej stronie. Na czym polega trudność gry? Podane w zadaniu klocki musimy ułożyć tak, aby żaden nie wystawał poza krawędź naczepy. I właściwie to zdanie zawiera wszystkie zasady, nie ma więc mowy, aby dziecko znudziło się w trakcie ich tłumaczenia lub miało problemy ze zrozumieniem.
Zaletą gry jest to, że pozwala ona dopasować zadanie do wieku pociechy. W kolorowej instrukcji znajdziemy zadania na czterech poziomach trudności:
  • starter – dla osób od 4 lat,
  • junior – od 5 lat,
  • expert – od 6 lat,
  • master – od 7 lat.
Najprostsze zadania wymagają użycia tylko jednego samochodu (starter i junior), na poziomie expert pakujemy klocki do dwu ciężarówek, natomiast w kategorii master znajdziemy wyzwania, do których użyjemy trzech aut i aż dziewięciu klocków. Zadania z ostatniego poziomu mogą przez kilka minut sprawić trudność również dorosłym.
Czy warto?
3 Traki to jednocześnie zestaw zabawek i gra logiczna. Gdy patrzymy na ten produkt jako na zabawkę, zwracamy uwagę na trwałość, bezpieczeństwo i ładny wygląd. W każdym z tych aspektów 3 Traki wypadają bardzo dobrze. Gdy potraktujemy omawiany tytuł jako grę logiczną, to musimy docenić proste zasady i dopasowanie poziomu trudności do wieku dzieci. Warto też zwrócić uwagę na regrywalność. W instrukcji znajdziemy 48 zadań i niektóre mogą być za trudne dla naszej pociechy. Z wiekiem dziecko będzie mogło wykonać coraz więcej zadań z książeczki, a solidne elementy długo będą zdatne do użytku.
3 Traki są, moim zdaniem, idealną zabawką dla kilkulatków: dając dużo radości, jednocześnie rozwijają wyobraźnię przestrzenną i umiejętność logicznego myślenia. Plusy:
  • solidne wykonanie
  • zabawka i gra logiczna w jednym
  • 4 poziomy trudności dostosowane do wieku dziecka
Minusy:
  • brak
Dziękujemy Wydawnictwu Granna za udostępnienie egzemplarza gry do recenzji.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Galeria


10.0
Ocena recenzenta
8.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: 3 traki
Seria wydawnicza: Smart Games
Typ gry: łamigłówka
Data wydania oryginału: 2011
Wydawca polski: Granna
Liczba graczy: 1
Wiek graczy: od 3 latCzytaj również

Troja
Jak wywołałam wojnę trojańską
- recenzja
Pingwiny na lodzie
Śnieżna logika
- recenzja
IQ Twist
Kolorowa i zakręcona
- recenzja
Pan Twardowski Legendy Polskie
W poszukiwaniu legendy
- recenzja
Bazyliszek
Spójrz mi w oczy
- recenzja
Batyskaf
Gotowi na pełne zanurzenie?
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.