Outpost 2
» 1960: The Making of the President

1960: The Making of the President

Dodał: Krystian 'Bajer' Bajerski

1960: The Making of the President
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Typ gry: Strategiczna
Wydawca polski: Z-Man Games
Liczba graczy: 2 osoby
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: ok. 90 minu
Cena: 169,00 zł

Wszystkie wybory są punktami zwrotnymi, lecz wybory prezydenckie z 1960 r. mają wyjątkowe znaczenie dla amerykańskiej historii. Lata 50. były okresem niezwykłego wzrostu dla gospodarki oraz dla pozycji Stanów Zjednoczonych w świecie. Przez większość tego okresu Richard Nixon piastował stanowisko wiceprezydenta przy prezydencie Eisenhowerze. Skromne pochodzenie Nixona zapewniało mu aurę zwykłego człowieka, która podobała się w środowiskach małomiasteczkowych, w idyllicznej Ameryce przenikniętej duchem lat 50. John F. Kennedy był jak lustrzane odbicie Nixona: czarujący, wykształcony na Harvardzie i będący potomkiem amerykańskiej dynastii politycznej. Kennedy wzywał Amerykanów, by stawili czoła niepewności i zamętowi, które zaczynały się już pojawiać u zarania 1960 r. Koncentrował swą wizję nie na przeszłości, lecz na nowych granicach.

W grze 1960: The Making of the President wcielasz się w rolę jednego z tych wielkich konkurentów, rywalizujących o to, kto poprowadzi Amerykę przez okres gwałtownych zmian. Kandydaci muszą zmagać się z wszystkimi ówczesnymi problemami, od zimnej wojny, poprzez prawa obywatelskie, aż po książki czytane przez wyborców. Będą to wybory pełne rozmachu i skupiające się na odpowiednich grupach docelowych. Walka toczy się na mapie okręgów wyborczych w Stanach Zjednoczonych w jej postaci z 1960 r. Przy użyciu mechaniki karcianej odzwierciedlono wszystkie ważne wydarzenia, które kształtowały kampanię – wśród kart wydarzeń można znaleźć niestaranne ogolenie Nixona, spóźnione poparcie Eisenhowera czy "kwestię katolicką". Ważnym elementem rozgrywki są także osławione debaty telewizyjne.

Podobnie jak w prawdziwej kampanii wyborczej, wyzwanie polega na umiejętności dostosowywania się do sytuacji gdy grunt wymyka ci się spod nóg. Nigdy nie ma wystarczająco wiele środków ani czasu, by zrobić wszystko, ale musisz podejmować trudne decyzje, aby przybliżyć się do Białego Domu. Ta charakteryzująca się szybką akcją gra strategiczna dla dwóch osób pozwoli ci rozegrać na nowo jedną z najważniejszych politycznych rywalizacji dwudziestego wieku. Czy odtworzysz historię, czy też napiszesz ją na nowo? Gra 1960: The Making of the President pozwoli ci na jedno i drugie.

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.