planszówka

Artykuły

Historia Polski

Historia Polski

Historia się kłania

10-01-2016 21:25 | Krzysztof 'Hunter' Martyniuk | Komentarze: 2
Historia Polski zaskakuje nas pytaniami jak strzał wroga z katapulty. Obrywamy i okazuje się, że nasza wiedza może być słabsza niż początkowo sądziliśmy. Walczymy dalej, ale czy wygramy tę bitwę…?   Wydawnictwo Alexander lubuje się w produkcji gier i zabaw dla dzieci, jednak His...
Od Helu do Wawelu

Od Helu do Wawelu

Co to za gra bez przyjemności?

30-09-2016 14:25 | Adrian 'adrturz' Turzański | Komentarze: 0
Czasami na rynku pojawiają się gry, które możemy nazwać wręcz natchnionymi – idealnymi pod każdym względem i zawsze przynoszącymi wiele przyjemności. Są także planszówki sprawiające, że człowiek już podczas czytania instrukcji ma dość. Niestety, Od Helu do Wawelu to pozycja bliższa drugie...

Wieści

Kuźnia gier wyda Wolsunga. Dwa razy

Kuźnia gier wyda Wolsunga. Dwa razy

17-07-2008 12:02 | Paweł 'Gerard Heime' Jasiński | Komentarze: 34
Nakładem wydawnictwa Kuźnia Gier ukażą się dwa produkty osadzone w świecie Wolsunga. Będzie to od dawna wyczekiwana gra fabularna Wolsung: Magia Wieku Pary (premiera przewidywana na pierwszą połowę 2009 roku) oraz niezapowiadana wcześniej gra planszowa, która swą światową premierę będzie miała w październiku, podczas targów Spiel '08 w Essen.

Wszystko wskazuje na to, że Wolsung doczeka się własnej linii wydawniczej, gdyż już na tym etapie Kuźnia Gier zapowiedziała wydanie dwóch dodatków do gry fabularnej, jeszcze w 2009 roku.

Na stronie Wolsunga można zapoznać się z pełną treścią wieści, oraz obejrzeć nowe logo systemu.
Molus Gems - Premiera Targowa

Molus Gems - Premiera Targowa

14-02-2014 19:13 | dominik 'dominaris' sztucki | Komentarze: 0

Na stronie gry Darken Age pojawiła się informacja o premierze Molus Gems. Jest to prosta i dynamiczna gra karciano-planszowa inspirowana światem gry Darken Age: The Awakening of the Forgotten (przeglądarkowa gra AMRPG, która ukaże się w tym roku).

» więcej