» Mglisty Billy

Mglisty Billy

Dodał: Lech 'El Tejon' Juda

Mglisty Billy
9.5
8.21
Ocena użytkowników
Średnia z 7 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Mglisty Billy
Scenariusz: Guillaume Bianco
Rysunki: Guillaume Bianco
Wydawca: Post
Data wydania: lipiec 2011
Tłumaczenie: Wojciech Prażuch
Liczba stron: 144
Format: 290x220 mm
Oprawa: twarda, kolorowa
Cena: 99,99 zł

"Życie oswaja nas ze śmiercią poprzez sen. Marzeniami sennymi ostrzega nas o istnieniu innego życia" – Éliphas Lévi.

Czy mieliście kiedyś siedem lat i ulubione zwierzę? Czy był to kot? Czy miał duszę? A jeśli tak, to gdzie się udała po jego śmierci?

Na te i inne egzystencjalne pytania szuka odpowiedzi Mglisty Billy. Choć jego wewnętrzna podróż w zgłębianiu tajemnicy śmierci najeżona jest wieloma zasadzkami, koncepcyjnymi mirażami oraz mrocznymi archetypami, to właśnie On podjął się poznać ją w naszym imieniu.

Kiedy rozum płata figle – wiadomo – rodzą się upiory. W snach podróżujemy przez nieznane krainy, często nie wiedząc, jaki jest tego cel. Niczym Orfeusz Billy próbuje oswoić śmierć i przekazać nam uniwersalną prawdę o niej.

Komiks dla wszystkich od piątego do setnego roku życia. Po setce wysyłka gratis.

Mglisty Billy jest wyrafinowaną estetycznie i językowo historią ujmującego małego chłopca i jego widmowego świata zamieszkanego przez duchy i stwory przeróżnej maści. Fani reżysera Tima Burtona odnajdą w komiksie czarny surrealistyczny klimat Jeźdźca bez głowy, a miłośnicy rysownika Edwarda Goreya, graficzną ucztę zaserwowaną wprawnym piórem Guillaume’a Bianco.
Oprócz fanów grozy, komiks jest skierowany do wszystkich sióstr, które mają starszego brata i do wszystkich braci, którzy mają szczęście mieć młodsze siostry, że o kotach nie wspomnimy.

Do komiksu została dołączona gratis plansza Ouija służąca do wywoływania duchów w domowym zaciszu. Najlepiej działa ona w deszczowy, burzowy dzień, który wszelkim praktykom spirytystycznym nadaje charakterystyczną dla nich, znaną z tanich filmów grozy, atmosferę.

Komiks wyróżniony Nagrodą dla Najlepszego Komiksu Francuskojęzycznego w 2010 roku, nadawaną przez Instytut Francuski w Krakowie.

Źródło: Post
Tagi: Guillaume Bianco | Mglisty Billy


Czytaj również

Mglisty Billy: dar ciemnowidzenia
Historia szczególna
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.