» Khronos

Khronos

Dodał: Marcin 'Ezechiel' Zaród

Khronos
8
Ocena użytkowników
Średnia z 3 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Typ gry: strategiczna
Ilustracje: Jean-Claude Adelmand, Geoffrey Stepourenko
Data wydania oryginału: 2006
Wydawca polski: Editions du Matagot
Liczba graczy: od 2 do 5
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: ok 90 min
Cena: 170 zł

W grze Khronos wcielasz się w potężnego władcę oraz jego wiernego towarzysza, zaangażowanych w walkę o władzę na przestrzeni wieków. Rozgrywka toczy się jednocześnie w trzech różnych okresach. Zaczynasz w Średniowieczu na pierwszej z trzech plansz (tej z komandoriami). Dzięki czterem kartom akcji, jakie otrzymujesz na rękę w każdej turze, w przeciągu siedmiu tur musisz rozwinąć posiadane przez siebie ziemie budując rozmaite budynki wojskowe, cywilne oraz religijne. W zależności od ich rozmiaru, niektóre budynki przenoszą się w czasie, co oznacza, że przemieszcza się je na to samo miejsce na planszy klasztorów (okres Renesansu) oraz na planszy bractw (okres współczesny) w postaci ruin budynków militarnych i religijnych (zamków, opactw itd.).

Dzięki wynalazkowi zegarmistrzów oraz odpowiedniej ilości pieniędzy możesz sprawić, aby pionki obydwu twoich poszukiwaczy przygód podróżowały w czasie… Ponieważ wybudowanie niektórych budynków może przynieść dochody, bardzo ważne jest zajmowanie terenów na poszczególnych planszach, jako że mogą one zapewnić ci premie w czwartej oraz siódmej turze i pozwolić wysforować się przed konkurentów.

Zabawy z czasem nie są pozbawione konsekwencji i mogą zapewnić zaskakujące rezultaty! Najlepiej wytłumaczy to przykład, opactwo stworzone na planszy klasztorów może zostać zniszczone przez zamek skonstruowany w późniejszej fazie gry, lecz na planszy komandorii, a następnie przeniesiony na inną planszę. W ostatecznym rozrachunku opactwo… nigdy nie istniało!

W czwartej i siódmej turze gry każdy kontrolowany teren zapewnia graczom zyski zależne od planszy. Na planszy komandorii ten gracz, który kontroluje teren pod względem wojskowym, a więc na przykład posiada największy budynek wojskowy, otrzyma w charakterze zysku wartość budynków cywilnych na tym terenie. Na planszy klasztorów bierze się pod uwagę kontrolę religijną. Na planszy bractw największe korzyści odniosą gracze, którzy w jak najlepszy sposób zaludnili budynki cywilne oraz odrestaurowali ruiny.

Możliwość niszczenia i reorganizacji budynków aby łączyć lub dzielić tereny pozwala na silną i stałą interakcję pomiędzy graczami.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Khronos | Matagot | Arnaud Urbon | Ludovic Vialla


Czytaj również

Khronos
Chronologiczne warcaby
- recenzja
Utopia
O krok od doskonałości
- recenzja
Princess Jing
Lustereczko powiedz – gdzie jest księżniczka?
- recenzja
Kemet – Set
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego
- recenzja
Kemet – Ta-Seti
Gdy trzy piramidy to za mało
- recenzja
Kemet
Bitwy u stóp piramid
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.