» Wieści » Lista pasażerów "Titanica" dostępna w sieci

Lista pasażerów "Titanica" dostępna w sieci


Lista pasażerów
Z okazji 95. rocznicy katastrofy "Titanica" udostępniono w Internecie listę pasażerów "niezatapialnego" transatlantyka. Statek zatonął 15 kwietnia 1912 roku, śmierć poniosło ponad 1,5 tysiąca osób, około 700 zostało uratowanych. Listę można znaleźć tutaj.
Źródło: onet.pl
Tagi: Titanic


Czytaj również

Komentarze


~Sabinka

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
idioci, powiedzcie jeszcze ze kod da vinci to prawda. Titanic to film ktory opieral sie na faktach ,ale jack i rose sa wymysleni na potrzeby filmu. musiala byc jakas akcja, fabula. Chcielibyscie ogladac jak sie ratuja przypatkowi ludzie ktorzy sie nie znaja przez bite 6 godzin. Babka ktora opowiada ta historie to tez aktorka. I spadajcie smarkacze z tej strony ,jesli nic nie wiecie to sie nie odzywajcie
24-04-2011 23:12
~Sabinka

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
macie i sie ciszcie . imie starszej pani opowiadajacej film Gloria Frances Stewart
24-04-2011 23:19
~Gosia

Użytkownik niezarejestrowany
    ;
Ocena:
0
Przecież Jack wygrał bilet w karty więc jego imienia nie było na liście pomyslcie troszeczke
26-04-2011 11:27
~Krystian

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Rose to imie wymyślone na potrzeby filmu. Tak naprawde ona miała inne imie
08-12-2011 18:21
~SamoZuo

Użytkownik niezarejestrowany
    Titanic...
Ocena:
0
Powiem Wam tak:
Może to po czasie, ale skończcie te śmieszne kłótnie o tym, kto był, a kto nie był na Titanicu...
Swego czasu badałam historię tego statku, jak i statków siostrzanych, a mianowicie Brittanica i Olimpica i powiem Wam tak:
Titanic: Historia Rose i Jacka została wymyślona na potrzeby filmu. Z tego, co udało mi się ustalić żadna Rose nie istniała, co widać też na liście pasażerów. Co do Jacka istniał. Był żołnierzem z tego, co wiem. Jak dobrze poszukacie to znajdziecie jego zdj i grób. Dla chcącego nic trudnego :) Angielski chyba znacie ;)
Hm... co jeszcze mogę Wam powiedzieć :) Chyba jesteście w stanie na podstawie listy pasażerów zweryfikować, kto w filmie istniał naprawdę, a kto jest postacią fikcyjną :)
Dla uzupełnienia dodam, że Brittanic również zatonął, był statkiem szpitalnym, a Olympic został już bardzo dawno temu zezłomowany :)
Przy okazji Wesołych Świąt :)

PS. Ja już Titanica nie oglądam :) Jak poznałam wszystkie jego tajemnice już mnie tak nie kręci. Poświęćcie na jego lekturę trochę czasu, a zobaczycie jaki był ogrom tej tragedii.
22-12-2011 23:16
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
to dlatego ze ona naprawde nie nazywałasie rous tylkoGloria Stiułard Znalazłem jom na lisicie iwiek sie zgadzałora było poctawione zdięcie
18-02-2012 15:15
~Lewy

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
jestem na liscie!!! ale ocalalem i mam 100 lat na karku
07-04-2012 15:52
~Iwona

Użytkownik niezarejestrowany
    osoba z listy
Ocena:
0
Moja babcia opowiadała mi historię, że siostra jej matki płyneła Titanickiem i szczęśliwie się uratowała. niestety nie mogę sprawdzić czy jest na liście, ponieważ nie wiem jak miała na naszwisko. Moja prababka z panieńskiego nazywała się Wójciak Anastazja, a na jej siostrę wołali Lodzia. Myślę, że mogła mieć na imię Ludmiła (?) Wiem, ze w Ameryce wyszła za mąż i miała rodzinę, ale czy nie była rozwiedziona/wdowa w Polsce to nie wiem, stąd wątpliwości co do nazwiska. Nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Wszystkie babki/ciotki poumierały już. Przyznam, że wielokrotnie korciło mnie zeby to sprawdzić. Pozdrawiam. Iwona Konieczna Gdańsk
15-04-2012 15:00
~Katie Dawson

Użytkownik niezarejestrowany
    Pasażerowie
Ocena:
0
Czy na Titanicu płynęli jacyś Polacy???
21-04-2012 22:48
~nikollllcia

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
ale ten naszyjnik już znalezli!!!
13-07-2012 10:42
~NiKt

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jeżeli chodzi o Rose kobiety o takim imieniu na statku nie było. Natomiast historia z naszyjnikiem jest jak najbardziej prawdziwa. Kobieta o imieniu Kate Florence Phillips naprawdę otrzymała naszyjnik od swojego narzeczonego Samuela Morleya. W dniu katastrofy miała ona go przy sobie. Na liście jest ona pod inny, nazwiskiem gdyż nie podała swojego prawdziwego tylko-Marshall. Później naszyjnik podarowała swojej córce a ta kilka lat potem sprzedała go kolekcjonerowi. W 2007 roku trafił na poświęconą Titanicowi wystawę w Belfaście.
14-12-2012 18:11
~kokokoklryre

Użytkownik niezarejestrowany
    ODPOWIEDZ
Ocena:
0
Jeden z użytkowników napisał, że to całe to prawda. Moim zdaniem trzeba wziąć pod uwagę kilka spraw:
1. Na pewno opis tej katastrofy w filmie jest dobry, na pewno było podobnie, był jakiś taki człowiek jak na filmie.
2. N apewno (jeśli w ogóle istniała) Rose na serio nie nazywała się Rose tylko inaczej
3. W filmie na sto procent są po przekręcane fakty, moim zdaniem historia Rose i Jacka jest prawdziwa, ale nie w pełni
4. Trzeba sprawdzić w którym roku powstał film, jeśli później niż w roku 1980którymś-90którymś to szanse są bardzo małe, na to, że historia ta jest prawdziwa. Najdłużej żyjąca, ocalona z Titanica osoba (Millvina Dean) zmarła w 2009 roku, będąc na statku miała zaledwie dwa miesiące. Bardzo mało prawdopodobne, że ktokolwiek z titanica ok. roku 2000 mógł coś powiedzieć. W tedy każdy ocalały(z możliwością pamiętania tej katastrofy, czyli miejący w tedy minimum 4 lata) nie powiedziałby nic z sensem:
albo by nie żył, albo nic nie kojażył (zależy od wieku, nie wiem, bo nie liczyłam)
21-12-2012 15:10

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.