» Wieści » Wyjaśnienia w sprawie Monastyru 2.0

Wyjaśnienia w sprawie Monastyru 2.0

|

Wyjaśnienia w sprawie Monastyru 2.0
Ignacy Trzewiczek na oficjalnej stronie systemu wyjaśnił szereg kwestii związanych z pojawieniem się drugiej edycji Monastyru.
Źródło: Oficjalna Strona Systemu
Tagi: Monastyr 2.0 | Wydawnictwo Portal


Czytaj również

Komentarze


KFC
   
Ocena:
+8
Jak rzekł kiedyś klasyk - "smuteczek",

Hmm a może to taka samospełniająca się przepowiednia?
Skoro Portal sam poważnie Monu nie traktuje to jak mają go odbierać i traktować fani?
17-01-2012 22:59
Wiron
   
Ocena:
+1
Tak właśnie sobie myślałem że Monastyr 2.0 wygląda bardziej jak hobbystyczny projekt Trzewika niż produkt który ma przyciągnąć masowego odbiorcę i zarabiać. Ot, kolejny heartbreaker, tym razem robiony przez gościa z doświadczeniem.
17-01-2012 23:13
Feniks
   
Ocena:
+1
No dla mnie szkoda, bo ten wpis przekreślił moje nadzieje na żyjącą linię wydawniczą. To już lepiej było wydać to na Savage, bo dużo ludzi z tego korzysta i może pozwoliłoby linii przeżyć.

Fajnie, że trzewik coś tam pisze i w ogóle ale szkoda, że system nie ożyje.
17-01-2012 23:30
Umbra
   
Ocena:
0
Damn, to po to czekalo sie na ten system, kupowalo jeden z pierwszych podrecznikow, podnieconym bieglo czytac (spora czesc Conquestu mi na tym zlecialo), zarazalo znajomych, ze to pierwszy dark fantasy rodzimy erpeg, ze tyle ciekawej tresci, pomyslow itp. itd. zeby jednak dupa z tego wyszla? Dajcie spokoj, ten system jest zbyt dobry zeby go zepchnac w odlegle mroki polek z nieuzywanymi podrecznikami....
18-01-2012 00:49
   
Ocena:
0
Dziwne, bo jak pisałem do portalu w sprawie 12 krzyży, to dostałem odpowiedź sugerującą, że wydadzą w tym roku.
18-01-2012 08:22
n jak
   
Ocena:
+1
To lipa. Chyba jedyny system Portalu, na który warto było czekać (wg mnie). FTW Neuroshima i etc... (sic!)
18-01-2012 08:33
KFC
   
Ocena:
+5
Szkoda gadać, zamiast spróbować ożywić linię Monu, wystartować z RPO, albo inną grą, pomóc Moraczowi z tą jego grą Indie to nie, lepiej trzepać kolejne dziesiątki dodatków do NS..
18-01-2012 08:45
Nadiv
   
Ocena:
+6
@Umbra

Więc nie spychaj go w mroczne odmęty półek, tylko graj, co i ja czynię :) Akurat podręcznik do Monastyru jest jednym z najbardziej kompletnych na rynku i zawiera więcej treści niż niejeden inny wraz z dodatkami. Jeżeli zaś nie trawisz mechaniki, napisz do mnie PW, to wyślę Ci swoją nakładkę na Savage Worlds - gram na niej od lat i sprawdza się bardzo dobrze ;)
18-01-2012 08:53
~Michap

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
@Nadiv

Podziel się także z innymi;) Zaczynam znów prowadzić i za diabła nie mam ochoty ponownie brać się za bary z oryginalną mechaniką, jeśli masz nakładkę na SW chętnie się zapoznam;)

@slann
Zacytuję trzewika:
"12 krzyży jest w naszym planie wydawniczym na ten rok na 100 %"
zdanie z czatu z Portalem 01.04.10, wiem, wiem znacząca data;)
18-01-2012 09:07
Savarian
   
Ocena:
+4
KFC Trzewik żyje z wydawania "dziesiątków dodatków do NS." Niezależnie jak bardzo wielkim jest się fanbojem jakiegokolwiek systemu to na spodnie z bazaru i przysłowiowy kieliszek chleba trzeba zarobić.
Oczywiście także żałuje Mona. Myślałem, ze będzie wielki kom bek, jdnego z najlepszych systemów w jakie grałem. Ale nie załamuje się. Wiem, ze Mon żyje, ze grają w niego ekipy i jak pojawi się II ed. to nadal będzie grany.
Bardziej obawiam się, ze Trzewik straci zapał/czas/możliwości. I po 3 latach napisze, sorry ale nie wydam. Wrzuci to co naskrobał na bloga lub forum i Mon umrze wtedy ostatecznie. Jeśli natomiast wyda, to nawet jeśli miał bym czekać 2 lata wiem, ze będzie warto.
18-01-2012 09:12
KFC
   
Ocena:
+2
obawiam się że jeśli nie przerzuci się na nowe wody to źródełko w postaci dodatków do NS się niedługo wyczerpie bo ileż można katować tę kurę?
Gdybym miał z 10-20 dodatków na półce to kupna kolejnych 10-20 już raczej bym nie rozważał...
18-01-2012 09:24
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
KFC - na szczeście dla Portalu w Polsce wiele osób ma mentalność kolekcjonera (widać po Dedekach) i kupi wszystko :)
18-01-2012 09:33
leto_ii
    Monastyr 2.0
Ocena:
0
No to chyba na tyle jeśli chodzi o drukowany Monastyr 2.0 – jak wyjdzie jako płatny PDF to i tak będzie nieźle. Tak jak Feniks przytoczył, najpierw mowa o „zespole Portalu”, teraz okazuje się, że Portal nie ma z tym już nic wspólnego, za jakiś czas Trzewik nie będzie miał czasu M2.0, padnie informacja o czasowej przerwie w pracach i tak już zostanie. Przy odrobinie szczęścia M2.0 dołączy do KC jako system który gdzieś tam jest, w czeluściach szuflady autora, ale jakoś nikt go nigdy nie widział

Mnie nie jest szkoda M2.0, mnie tylko przykro, że dopiero teraz ta informacja się ukazuje – to powinno być jasne od samego początku. Nie lubię być w taki sposób manipulowany. I nie chodzi o to, że ja się nie domyśliłem, że to jest mr Trzewiczek private stuff, bo to powinno być jasno powiedziane, a nie za aluzjami do zespołu Portalu mam szukać tajnych powiązań do tego, że Portal tak na prawdę nie ma z tym nic wspólnego.
18-01-2012 10:23
Indoctrine
   
Ocena:
0
Samej wiadomości w pracy nie przeczytam (ah te blokady), ale jak rozumiem M2.0 raczej się nie pojawi drukiem?
Przyznam, że to mnie cokolwiek dziwi, biorąc pod uwagę to, jak ostatnio pojawiały się niusy o nowej wersji i powoli podkręcało się hype. Na pewno nie jest to tak dochodowa linia jak Neuroshima, lecz nie wierzę by było to nieopłacalne przedsięwzięcie...
18-01-2012 11:08
Behalior
    A taaaam ...
Ocena:
+2
Trzewik ... są ludzie którzy chętnie wspomogą Monka 2.0 (sam jestem taką osobą) i nie mówię o pisaniu i przeszkadzaniu. Mówię o kasie. Ale muszą być do tego dobre fundamenty. Proponuję abyście się przyglądneli tym dwóm stronom :

http://polakpotrafi.pl/

http://www.kickstarter.com/

Dajcie info jaka kwota byłaby adekwatna aby wydać Monka w parę miesięcy, odpowiednią zachętę dla wspomagający projekt i JAZDA!
18-01-2012 11:12
strogow
   
Ocena:
0
Nie spychać Monastyru z półek, w ten system naprawdę warto grać!

Monastyr 1.0 był i jest systemem znakomitym pod względem fabularnym (opis świata, realia, historia, NPCe) i wyrastającym wyraźnie (IMHO) ponad inne polskie produkcje. Mechanika, owszem, okazała się niegrywalna, ale ten problem można rozwiązać.

Od lat gram w M. z wielką przyjemnością, mechanicznie przerzuciliśmy się na "Seven Steps" opisane dokładnie tutaj:
http://godsrage.republika.pl/mecha nika.html
Sprawdza się wyśmienicie.
18-01-2012 11:29
Nadiv
   
Ocena:
+2
@Michap

No pewnie, że się podzielę :) Kto chce, niech wyśle mi adres swojego maila na priva (lub na nadiv.v7 (at) gmail.com), a jutro (dziś jestem poza domem i nie mam dostępu do swojego kompa) podeślę pdf z konwersją :) Ewentualnie mogę też wrzucić plik na rapidshare lub inny megaupload ;)
18-01-2012 11:36
KFC
   
Ocena:
0
@Indoctrine
Aż takich rewelacji tam nie było, jedynie Trzewik sprostował, że za Monem nie stoi "zespół Portal" jak było wcześniej podawane, tylko on sam jeden pisze grę w swoim wolnym czasie w weekendy, o ile taki posiada. Po drugie, że gra nie ma potencjału komercyjnego, co sugeruje raczej marne wsparcie dla systemu.
Do tego dodał, że nie ma gry w oficjalnym planie wydawniczym czy to na rok 2012 czy dalsze, więc będzie kiedy będzie.

@Behalior
Kto wie, może i dałoby radę, pytanie co z kwestiami prawnymi, bo u nas prawo jest 100 lat za murzynami i o takim zbieraniu pieniędzy nie słyszało. No ale może US w Gliwicach nie będzie robił Portalowi problemów ;)
18-01-2012 11:38
Behalior
    KFC ...
Ocena:
0
18.Czy wpłaty są zwolnione z podatku?

Jeśli jesteś organizacją zwolnioną z podatku, lub masz status osoby zwolnionej z podatku (np. w przypadku specjalnych rent), to tak. Za zapłacenie podatków odpowiedzialni są twórcy projektów. Jeżeli jesteś twórcą projektu i masz wątpliwości, czy dane wsparcie jest darowizną, oraz czy podlega ono opodatkowaniu czy nie, radzimy skontaktować się pisemnie z twoim urzędem skarbowym.

proponuję po prostu poczytać : http://polakpotrafi.pl/faq a nie marudzić ... naprawdę takiego grona narzekaczy i marud to nie ma nigdzie indziej tylko w polsce ... aż dziw bierze ,że się gościowi chce cokolwiek tworzyć dla takiej zgrai zamiast trzepać kasiorę na giełdzie albo pracując dla MPO.
18-01-2012 12:01
KFC
   
Ocena:
0
wyobraź sobie że to czytałem tak z rok temu, zwracam uwagę tylko na fakt że dla pani jadzi z US zakwalifikowanie tego może być problematyczne - tyle. Być może mają już wypracowaną ścieżkę postępowania w takich sprawach i nie będzie problemu.

Marudzę, bo jak widać trochę hurraoptymistyczne wpisy na mon2.pl zaciemniły obraz rzeczywistego postępu prac nad Monem.
A jeśli chce pracować w MPO albo trzepać na giełdzie a nie pisać dla zgrai pojebów sfrustrowanych ja mu nie bronię, może zostać prezesem WTO a nawet Unii Międzygalaktycznej.
18-01-2012 12:27

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.