» Wieści » Konkurs na Scenariusz

Konkurs na Scenariusz

14-01-2009 01:35 | Maciej 'Feniks' Gorczyca

Konkurs na Scenariusz
Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy scenariusz osadzony w realiach systemu Monastyr. Życzymy wszystkim samych dobrych pomysłów oraz owocnej pracy.

Regulamin konkursu na scenariusz:

1. Organizatorem konkursu jest dział Monastyru serwisu Poltergeist.

2. Tematem konkursu jest scenariusz do gry fabularnej Monastyr, którego hasłem przewodnim będzie zdrada. Typ scenariusza może być dowolny, od zawiłej dworskiej intrygi, do typowo żołnierskiej przygody na tyłach wroga, niezbędne jest jednak aby zawierał widoczny element zdrady.

3. Prace konkursowe muszą spełniać pewne niezbędne wymagania, czyli przede wszystkim:
a) muszą być zgodne z realiami gry fabularnej Monastyr,
b) muszą być samodzielną i nigdzie wcześniej niepublikowaną oraz nie biorącą aktualnie w żadnym konkursie udiału pracą autora,
c) muszą umożliwiać przeprowadzenie na swej podstawie pełnej rozgrywki, tzn. muszą być pełnymi scenariuszami, nie szkicami czy niedopracowanymi pomysłami,
d) muszą stanowić oryginalny pomysł autora, bądź jeśli są w jakiejkolwiek części inspirowane dziełami literackimi, filmowymi, lub jakimikolwiek innymi, muszą zawierać odpowiednią, wyraźną adnotację, mówiącą dokładnie, jakie dzieło jakiego autora było źródłem pomysłu, lub danego fragmentu pracy konkursowej,
e) muszą zawierać dane autora, które pozwolą na kontakt z nim.
Poza tym prace konkursowe muszą spełniać podstawowe wymagania techniczne:
f) muszą posiadać tytuł,
g) muszą być napisane poprawną, czytelna polszczyzną,
h) tekst musi być wyjustowany,
i) tekst musi posiadać wyraźne akapity, zaznaczone przynajmniej półcentymetrowym wcięciem,
j) musi posiadać ponumerowane strony,
k) musi posiadać spis treści, umieszczony na początku pracy konkursowej
l) muszą być zapisane w jednym z podanych formatów: doc, rtf, odt albo txt.

Nie przewiduje się górnej granicy ilości użytych w pracy znaków. Istotne jest aby praca konkursowa nie zawierała mniej niż 5000 znaków, licząc ze spacjami.

4. Prace konkursowe przyjmowane są droga elektroniczną, prosimy wysyłać je na adres konkurs.monastyr@gmail.com Następnie jako anonimowe zostaną przekazane jury. W tytule maila proszę wpisać „Konkurs na scenariusz – Monastyr”, a w jego treści swoje dane osobowe, czyli imię, nazwisko, ewentualnie pseudonim, i adres korespondencyjny oraz, również ewentualnie, numer gadu-gadu lub innego komunikatora, który ułatwi kontakt z autorem. W treści maila można napisać kilka zdań na swój temat oraz na temat scenariusza, nie będzie to jednak miało żadnego wpływu na jego ocenę. Prace konkursowe prosimy przesyłać jako załączniki, maile nie zawierające załącznika z pracą konkursową, będą uznawane za nieważne.

5. Prace konkursowe przyjmowane będę od dnia ogłoszenia konkursu do 31 marca. O tym czy wysłana praca zmieściła się w wyznaczonym terminie, zadecyduje data i godzina jej rejestracji na skrzynce pocztowej powyższego adresu e-mail. Jako organizatorzy, zastrzegamy możliwość przedłużenia terminu składania prac, jeśli uznamy taka konieczność za niezbędną.

6. W skład jury oceniającego prace konkursowe wejdą redaktorzy serwisu Monastyr

7. Prace konkursowe oceniane będą na kilku poziomach, według poniższego schematu:
a) estetyka wykonania: tu oceniane będzie to czy praca konkursowa napisana jest poprawnym językiem, z zachowaniem zasad ortografii i interpunkcji, oraz czy jest czytelna i zrozumiała dla odbiorcy,
b) styl: ocenie podlegał będzie także styl w jakim napisana jest praca, to czy jej lektura sprawia przyjemność i zachęca do rozgrywki, czy też jest męczarnią i droga przez przysłowiowe piekło,
c) pomysł: ocenie podlegać będzie oryginalność pomysłu, jego niesztampowość i nowatorstwo oraz możliwość jego efektywnego wykorzystanie w grze,
d) grywalność przygody: tu ocenimy jak pomysł przygody przekłada się na potencjalną rozgrywkę, czy przygoda daje wiele możliwości w grze, czy zachęca graczy do gry i kreatywności, a także czy zawiera pomoce dla graczy, mapy, ilustracje pomocnicze itp.

Za każdy z czterech poziomów (a, b, c i d), będzie można otrzymać od każdego z jurorów punkty. Od 0 do 2 za poziom a, 0-3 za poziom b, 0-5 za poziom c i 0-6 za poziom d, czyli łącznie zebrać będzie można od jednego jurora do 16 punktów.

8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 dni po terminie składania prac konkursowych, czyli ogłoszenie wyników odbędzie się 30 kwietnia, termin może ulec zmianie w wypadku przedłużenia terminu składania prac.

9. Wyniki konkursy zostaną ogłoszone na stronie działu Monastyr serwisu Poltergeist, a każdy z uczestników zostanie o nich powiadomiony mailem.

10. W konkursie na scenariusz nagradzane będą trzy pierwsze miejsca, które zdobędą scenariusze, które uzyskają najwyższą łączną liczbę punktów.

11. Pierwszą nagrodą w konkursie będą trzy dodatki, które zwycięzca będzie mógł wybrać spośród produktów oferowanych przez wydawnictwo Portal. Drugą i trzecią nagrodą będzie jeden dowolny dodatek, który będzie można wybrać spośród produktów oferowanych przez wydawnictwo Portal. Pozostałe miejsca nagrodzimy gadżetami. Trzy zwycięskie prace zostaną opublikowane na łamach serwisu, pozostałe prace mogą lecz nie muszą pojawić się na naszej stronie, zależeć to będzie od oceny poziomu prac.

12. Organizatorzy zastrzegają, iż wysłanie pracy na konkurs jest jednoznaczne z zaakceptowaniem niniejszego regulaminu. Prace nie spełniające jego wymagań, będą uznawane za nieważne. Jednocześnie wysłanie pracy jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację pracy na łamach serwisu.

13. Organizatorzy zastrzegają, iż osoby związane z organizacja konkursu, nie mogą brać w nim udziału.

14. Pytania odnośnie konkursu prosimy kierować na adres gorczyca.maciej@googlemail.com w temacie wpisać "Pytanie o konkurs". Jednocześnie przypominamy, że mail pod który należy wysyłać już gotowe prace to konkurs.monastyr@gmail.com prosimy o NIE przesyłanie pod żadnym pozorem prac na gorczyca.maciej@googlemail.com
Tagi: Zdrada | Portal | Monastyr | konkurs


Czytaj również

Komentarze


996

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Hmm czy to nie strzał w nogę? Tzn w obecnym okresie jak ktoś napisze scenariusz to chyba raczej wyśle go na Quentina...
14-01-2009 11:34
Feniks
   
Ocena:
+1
Też obawialiśmy się konkurencji ze strony Quentina ale doszliśmy do wniosku, że wielu użytkowników jest przytłoczonych elitaryzmem tego konkursu i czasem woli wystartować w czymś mniejszym na początek. Ja np. Na Quentin nigdy nic jeszcze nie napisałem a udzielam się w sieci już coś 4 lata.

Zobaczymy jak będzie, choć liczę po cichu, że dostaniemy około 10 prac.
14-01-2009 11:38
Garnek
    Feniks
Ocena:
+1
to napisz coś na Quentina, serdecznie zapraszamy :-)
14-01-2009 12:04
Feniks
   
Ocena:
0
Wielu użytkowników w tym ja :P powinien był napisać :P

Ale obiecuje sobie od X lat napisać coś więc może tym razem bo edukację na ten rok kończę za 12 dni :) więc czasu przybędzie.
14-01-2009 13:09
aether
   
Ocena:
0
Zapewne trochę się czepiam, jednak aby wyjasnić wszelkie niejasności:

"8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 dni po terminie składania prac konkursowych, czyli 30 kwietnia, termin może ulec zmianie w wypadku przedłużenia terminu składania prac."

Zatem prace nalezy składać do 31 marca, a wyniki zostana ogłoszone 30 kwietnia? Czy może raczej 30 kwietnia jest terminem do ktorego należy składać prace, a wyniki bedą ogłoszone w ciągu kolejnych 30 dni?
14-01-2009 13:24
Michap
   
Ocena:
+1
"5. Prace konkursowe przyjmowane będę od dnia ogłoszenia konkursu do 31 marca".

30 Kwietnia nastąpi ogłoszenie, jeśli wszystko pójdzie z planem. Rzeczywiście ten 8 punkt trochę niejasno napisany, ale mam nadzieję, że już wszystko wiadomo;)
14-01-2009 13:57
Feniks
   
Ocena:
0
Zedytowałem punkt 8 na bardziej czytelny dziękuję za zwrócenie uwagi. Jeżeli są jeszcze jakieś niejasności proszę piszcie postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania
14-01-2009 14:25
Don Czeslavio
   
Ocena:
0
A tak czysto teoretycznie...jakaś osoba wyśle ten sam scenariusz zarówno na Quentina jak i na powyższy konkurs (oba regulaminy raczej nie mogą wykluczyć takiej ewentualności) i nie daj boże wygra w obydwu przypadkach :) Który z serwisów będzie miał wtedy prawo do publikacji zwycięskiej pracy, Quentin, Polter czy kto pierwszy ;) ?
15-01-2009 17:34
Feniks
   
Ocena:
0
Jeszcze ktoś ma pytania z cyklu poszukajmy czegoś trudnego dla redakcji?

Tekst zostanie zdyskwalifikowany.

15-01-2009 17:53
Don Czeslavio
   
Ocena:
0
Feniks - bez urazy. Nie miałem zamiaru nikogo atakować. To pytanie czysto teoretyczne które po prostu akurat przyszło mi do głowy i równie dobrze możnaby je zadać kapitule Quentina lub też jury jakiegokolwiek nakładającego się terminami konkursu na scenariusz.
To raczej zagadnienie bardziej ogólne na które odpowiedzi nie daje żaden znany mi regulamin jakiegokolwiek konkursu.

Wasz regulamin, o ile mi się wydaje, nie daje żadnych podstaw do zdyskwalifikowania takiego tekstu ale aby nie prowadzić w tym miejscu czysto hipotetycznych rozważań z mojej strony to wszystko :)
15-01-2009 23:26
Feniks
   
Ocena:
0
Regulami zakłada, że praca ma być nigdzie nie publikowana quentin kończy się 21 marca bodajże więc jeszcze przed ogłoszeniem pracy u nas ich teksty zostaną opublikowane.
Nic się nie stało po prstu nie chcemy sytuacji w której walczymy z największym konkursem na scenariusz w Polsce o czyjś tekst bo nie test to tego warte. Konkurs ma być w zdrowej atmosferze i nie chciałbym aby w jego wyniku wyszła jakaś kłótnia niepotrzebna.
Dlatego jeżeli wysyłacie teksty na Q. do nas tego samego tekstu nie przesyłajcie. Ale nikt wam nie broni napisać 2 tekstów rzecz jasna.
16-01-2009 01:13
Feniks
   
Ocena:
0
Pojawiło się ostatnio pytanie na temat grafik.

Nie maja one wielkiego znaczenia dla nas jako oceniających jakość scenariusza. Rzecz jasna w czytelności pracy, jeżeli praca będzie dobrze napisana i miała trafnie pasującą grafikę odpowiednim miejscu może, podkreślam może nie musi, polepszyć jej odbiór i czytelność i tym samym podnieść punkty za styl.
29-01-2009 23:41

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.

ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.