string(15) ""
» Blog » mój quentinowy debiut
20-08-2013 20:16

mój quentinowy debiut

Odsłony: 608

mój quentinowy debiut

Jestem autorką scenariusza "W poszukiwaniu poszukiwacza", mojego pierwszego spisanego i zilustrowanego tekstu do RPG.

Chciałam powiedzieć, że jeśli ktoś zdecyduje się na poprowadzenie "W poszukiwaniu..." to niech da znać - chętnie prześlę na maila wszystkie mapki, ilustracje itd. w lepszej rozdzielczości i formacie. 

Pierwotnie była to 5 sesjowa kampania, która na potrzeby konkursu została skompresowana i zmodyfikowana. Wiem, że historia była nieco przydługa jak na Quentina ale szkoda mi było się nie pochwalić ;P Przygotowywanie się do niej zajęło mi mniej więcej 6 miesięcy (w sensie przygotowań historycznych - książek, filmów, robienia rysunków itd) więc mam to wszystko w głowie i po prostu chętnie się z każdym podzielę. Dlatego śmiało - piszcie na priv jeśli macie ochotę (choć domyślam się, że finałowe scenariusze mają pierszeństwo). 

Zdaję sobię sprawę z niedociągnięć (mało czasu, jak zwykle) i tego, że brakuje tu fajnych testów, statystyk itd. Pisanie scenariusza miało przede wszystkim być przyjemnością dla mnie, tak też było. Mam nadzieję, że za rok pójdzie mi lepiej :)

Komentarze


dzemeuksis
   
Ocena:
0
@kaduceusz
W sensie nie chce mi się zakładać tysięcznego konta i wklepywać podwójnego logowania.
21-08-2013 11:50
Gerard Heime
   
Ocena:
+2
Twoja praca była IMHO naprawdę świetnie przygotowana - pod względem faktów, opisów, ale też fabuły. To, co zawiodło, to erpegowa część scenariusza: prowadzenie bohaterów po sznurku z bardzo małym polem manewru, traktowanie ich jak biernych obserwatorów a nie aktywnych uczestników wydarzeń, brak mechaniki. Gdyby nie te wady, byłby to zdecydowanie mój faworyt, bo bardzo sobie cenię podejście do odważnych tematów i historyczny realizm twojego scenariusza, w kontraście z "zwykłymi", popkulturowymi scenariuszami RPG. Jeśli weźmiesz sobie do serca uwagi kapituły, to myślę, że za rok z łatwością wylądujesz w finale. Jak na debiut, to jest to najlepszy debiut jaki widziałem kiedykolwiek - byłem święcie przekonany, że to scenariusz któregoś z weteranów konkursu.
21-08-2013 12:00
blublu
   
Ocena:
0
dzięki.
postaram się wpaść na jakiś fajny pomysł za rok.
21-08-2013 14:20
Planetourist
   
Ocena:
+3
Postaram się przeczytać scenariusz do Polconu i podejrzewam, że jednak będzie miał pierwszeństwo przed finałowymi - 6 miesięcy przygotowań historycznych brzmi niesamowicie dobrze i grzechem było by ich nie wykorzystać. Jak się zdecyduję, wyślę priv :)
21-08-2013 15:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.