Pamięć zwana imperium
» Wieści » Program LARPowy na Dniach Fantastyki

Program LARPowy na Dniach Fantastyki

21-06-2010 09:38 | Jakub 'Fingrin' Tabisz

Program LARPowy na Dniach Fantastyki
Już w piątek rozpoczynają się wrocławskie Dni Fantastyki. Nie zabraknie na nich LARPów. Stowarzyszenie Wielosfer odpowiedzialne w tym roku za blok LARPowy zebrało 11 produkcji. Będzie dużo wampirów, Nocarzy, Sithów i konfederatów, a także (o zgrozo!) korporacyjnych pracowników.

1. Każdy (Larp nocarski)

OPIS: Dawniej byli tylko nocarze i renegaci, dwie grupy które zwalczały się nawzajem. Jednak co zrobią jeśli cała rasa wampirza stoi na krawędzi zagłady, kapituła już nie istnieje przeżył tylko jeden lord. Tylko ukryty może odwrócić bieg wydarzeń ale czy dwa Walczące rody będą w stanie zawiesić broń aby uratować całą rasę.

PROWADZĄCY: Michał "Drake" Gielarowski , Marcin "Snow" Szychowiak , Filip "Kasztan" Aleksandrowicz

2. Przeżyj lub Giń

OPIS: Baza wojskowa przeprowadzająca tajny projekt od 48 godzin nie daje znaku życia. Na miejsce zostaje wysłany oddział który ma na celu zbadać sprawę. Na miejscu okazuje się że doszło do wypadku i trzeba uratować pozostałych przy życiu naukowców. Jednak horror się jeszcze nie zaczął…

PROWADZĄCY: Michał "Drake" Gielarowski , Roland Farys

3. Trzynaście Tajemnic

OPIS: Paryż... rok 1860... Większość europejskich wampirów skupiona jest wokół Teatres Des Vampires.. Przywódca trupy - Armand decyduje się na zwołanie sabatu z okazji nowego roku, przybyć mają wszyscy jego znajomi i przyjaciele.. Co może się wydarzyć w ten poniekąd magiczny wieczór gdy spotkają się nie tylko przyjaciele ale też cisi wrogowie?

PROWADZĄCY: Daria "Akasha" Mynarska i Sonia "Sele" Wojnarowska

4. Knajpa byłych morderców

OPIS: Londyn, rok 1901. Przełom wieków zawsze jest czasem mrocznym i pełnym zaskakujących niespodzianek i zwrotów akcji w życiu wielu ludzi. Niektórzy z Was dawno już przestali mieć cokolwiek do stracenia. Jesteście osobami w jakiś sposób doświadczonymi przez los i gotowymi poświęcić wiele, by móc zacząć od nowa, lub choć drastycznie zmienić egzystencję. Wczoraj dostaliście, każde z Was, przez posłańca, kopertę. W środku złożona kartka z dziwnymi słowami: "Jeśli pojawisz się jutro, na dwie godziny przed północą, w gospodzie "Szwalnia", dostaniesz możliwość zmiany tego, co udało Ci się przegrać". Ilu z Was odważy się przyjąć tak osobliwie brzmiące zaproszenie?

PROWADZĄCY: Maciej Kozieł (Wielosfer), Magdalena "Sethisse" Hertman (Wielosfer)

5. Ostatnie Tango w Edynburgu

OPIS: Edynburg, pod maską spokoju i tradycji, okazał się miejscem, w którym działają mroczne i zwalczające się siły. Polityka i mistyka przeplatają z umiłowaniem spokoju i poszukiwaniem wiedzy. Spokrewnieni kontynuują mroczną egzystencję po serii wstrząsających nimi zdarzeń, śmiertelnicy usiłują pozbierać się po zamieszkach i zaprowadzić na ulicach ład, walcząc z dogasającą już, na szczęście, epidemią wyjątkowo złośliwej grypy. Miasto nadal nawiedzają upiory niedawnych wypadków. Czy odważysz się do niego wkroczyć? Zapraszamy na epilog Dramy "Legendy Miasta Ostów" utrzymany w konwencji nowego Świata Mroku.

PROWADZĄCY: Adrian Twardak, Monika Szachniewicz, Magdalena "Sethisse" Hertman (Wielosfer)

6. W samo południe czarnuchu!

OPIS: Nazywa się Jeremiah Cross. Mówią, że uratował konfederackiego generała od pewnej śmierci, a jego matką była indiańska suka. Ja tam sobie myślę, że ten pijak Wilkes to sobie wymyślił. Kapitan Cross i jego ludzie to legenda, którą straszy się zafajdanych jankesów. Powiem ci w zaufaniu, że tak naprawdę Jeremiah jest skubanym Irlandczykiem, ma w głębokim poważaniu generałów i prezydentów. Za to jego ludzie? Oni to skalpują każdego niemądrego chłopaka, który stanie na ich drodze. Tfu...Lepiej ich nie spotkać, nie widzieć, nie słyszeć o nich.

Zapraszamy na LARPa w czasach wojny secesyjnej, gdzie nieumarli jankesi zabijają młodych paniczów z południa, czarni bogowie stąpają po spalonej słońcem ziemi, a Indianie tworzą magiczną broń zmieniającą historię. Stań pod Krzyżem Południa i walcz o sprawę rebeliancie!

LARP odbywa się w realiach nowej książki Jakuba Ćwieka "Krzyż Południa". Sam autor nas przeklął i pobłogosławił.

PROWADZĄCY: Ola "ol" Kościewicz, Jakub "Fingrin" Tabisz (Wielosfer)

7. Śniadanie

OPIS: Bella nie mogła spać tej nocy. Pierwszy dzień w nowej szkole nie należał do łatwych. Miała szczerze dość wszystkiego. Powoli przekroczyła próg stołówki. Z lękiem spojrzała na menu: cielęce serduszka, wieprzowe wątróbki, kurze nereczki... Kto jadał w tym miejscu? Obrzydzenie zaparło jej dech w piersi. I wtedy zobaczyła GO.... sunął przez pomieszczenie jak jakiś lunatyk. Miał zamknięte oczy, a jego ciało błyszczało od brokatu. - Kto to jest? - spytała frajera ze swojej klasy, który usilnie próbował się z nią zaprzyjaźnić. - Nie wiesz? Ah ty nowa jesteś, to Eddie. Mieszka w lesie. Bella westchnęła i zemdlała. Szkolna stołówka zamieniła się w piekło.

Zapraszamy na LARPa niepoważnego, niepoprawnego i niemądrego. Lubisz sagę "Zmierzch"? Spróbuj przetrwać . Nie lubisz sagi "Zmierzch"? Uważaj, bo nie przetrwasz. Życie w szkolnej stołówce jest naprawdę ciężkie.

PROWADZĄCY: Ola "ol" Kościewicz, Jakub "Fingrin" Tabisz (Wielosfer)

8. Kantyna III: Korriban

OPIS: Wybierzemy się do krainy w której Sithowie ustalają zasady. Nie ma "dobrych i złych" - są tylko źli i jeszcze gorsi. Wyznawcy Ciemnej Strony panoszą się po okolicy twierdząc, że jeśli będziesz stał miesiąc na pustkowiu bez jedzenia i picia, zostaniesz przyjęty w
poczet uczniów Akademii. Przestępczość jest chlebem powszednim - w mieście nie brakuje oprychów, złodziejaszków i prostytutek. Każdy tylko czyha, aby odebrać ci zdrowie, życie, portfel. Żeby wyssać z Ciebie ostatni pierwiastek moralności i prawości. Witamy w Dreshdae. Mieście grzechu świata Gwiezdnych wojen.

PROWADZĄCY: Samuel "Ri" Baron

9. Mutant High School

OPIS: Szkoła średnia jest przyjemna we wspomnieniach, kiedy jest się już dawno dorosłym. Ale kiedy do niej uczęszczasz, zazwyczaj wydaje się piekłem. Nauczyciele są wredni, kumple dzielą się na popularnych i Ciebie, a bomba hormonalna zaklęta w Twoim ciele zamienia Twoje dorastanie w pasmo udręk. A bywa jeszcze gorzej, jeśli, na przykład, podczas napadów czkawki wywołujesz wstrząsy sejsmiczne... Albo stajesz w płomieniach, ilekroć kichniesz...
Zapraszamy na LARPa w realiach nawiązujących do szkoły młodych talentów Charlesa Xaviera. Gracze wcielając się w role młodych mutantów niezwykłej placówki edukacyjnej będą mieli okazję uczestniczyć w lekcji prowadzonej przez porośniętego futrem nauczyciela, lub cierpieć męki w szkolnej stołówce prowadzonej przez humanoidalne światło. LARP na luzie skoncentrowany na nieco dziwnych uczniach, nie zaś mutantach ratujących świat.

TWÓRCY: Hanna "Alfar" Bielerzewska (NOCTEM), Czesław "Czedol" Dolata

10. Projekt: Koszmar

OPIS: W wielkim budynku ze szkła, stali i resztek ludzkich nerwów... erm... betonu, mieści się wspaniała firma, ucieleśnienie nowoczesności, wydestylowany kapitalistyczny sen - "Molox Corp". Nieustępliwe kierownictwo właśnie dostarczyło na ręce pracowników nowy, cudowny projekt. Już się szykują: prężny dział PR, innowacyjny dział IT, pełen pasji i niesamowitych pomysłów dział PiP, dokładny dział Wdrożeń, zupełnie nieprzewidywalny, monumentalny... cholera... czy ktoś widział tych od Produkcji? Haloo? Gdzie zniknęło całe zarządzanie produkcją? Sprawdzaliście pod doniczkami na drugim piętrze? Co? Jak to jednorożec?!

Zmierz się ze Scrumem i wolą klienta! Nie daj się depresji, dyskryminacji, obniżeniu premii, szarej rzeczywistości, rogatemu kierownictwu, wściekłym dokumentom i wyskocznym dostawcom pizzy o smaku smoły! Przestań roztaczać aurę braku kompetencji i zrób w końcu coś z tą cywilizacją w szufladzie biurka, zanim wynajdą spamowódź...

Zapraszamy na komedio-horroro-dramato-musical w konwencji korporacyjnego realizmu magicznego.

Wszyscy fani Dilberta i Pratchetta będą zadowoleni, nawet jeżeli wcześniej nie mieli do czynienia z kapitalistycznym koszmarem na własnej skórze

TWÓRCY: Michał "Darkhan" Rudziński (Wielosfer), Agnieszka "Plusz" Rogowska (Wielosfer).

11. Spojrzenia

OPIS: W świecie przyszłości całkiem bliskiej nam... Ala nie żyje. Miała dwadzieścia jeden lat i cóż, zdążyło jej się umrzeć. Jest jednak kilka osób, które nie mogą pogodzić się z taką nagłą śmiercią. Matka, babcia, przyjaciółka, bliscy.
Alę można wskrzesić, ale trzeba umiejętnie poskładać jej duszę z powrotem, która jak to dusza ma w zwyczaju - składa się ze snów, wspomnień i marzeń. Nie jest to jednak prosty proces, bo ciężko odróżnić "prawdziwe" kawałki duszy, od "fałszywych", pochodzących z innych możliwych biegów wydarzeń.
Czy kochasz kogoś za to kim jest, a może za to jakim go widzisz? Co świadczy o tym kim jesteśmy? Czy gdybyś miał możliwość zmienić ukochaną osobę, usunąć jej wady, lub sprawić by bardziej dopasowała się do twych oczekiwań - zrobiłbyś to? I za jaką cenę? Jak bardzo różnią się wyobraźnia, jakie mamy o jednej osobie?

TWÓRCY: Agnieszka "Plusz" Rogowska (Wielosfer)
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Stowarzyszenie Wielosfer
Tagi: Wielosfer | LARP | Dni Fantastyki Wrocław


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

ZviR
   
Ocena:
0
Zapowiada się nieźle, na kilku z tych larpów mam zamiar się pojawić :)
21-06-2010 10:06

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.