» Wieści » Napisz tekst do publikacji poświęconej LARPom

Napisz tekst do publikacji poświęconej LARPom

16-11-2011 23:49 | Jędrzej 'bukins' Bukowski

Napisz tekst do publikacji poświęconej LARPom
W ramach Konferencji LARPowej (w skrócie KoLa) zostanie przygotowana publikacja, która będzie dostępna darmowo w sieci, również w naszym serwisie. Jeżeli tworzysz LARPy, Jeepy i freeformy, jesteś zdolnym teoretykiem albo uzdolnionym pisarsko graczem dajemy ci okazję zamieszczenia artykułu w konferencyjnej publikacji poświęconej twojej pasji. Do 16 grudnia możesz przesłać nam artykuł na jeden z następujących tematów:
  • Opis LARPa, Jeepa lub gry miejskiej która odbyła się w 2011 roku. W tekście powinny znaleźć się założenia scenariusza, cele gry, przebieg gry, konkluzja z gry, wyzwania stojące przed twórcami, mechanika gry, co zainspirowało twórców do stworzenia gry, wszelkie uwagi twórców i istotne detale. Do tekstu powinny być dołączone zdjęcia (co najmniej 5 sztuk w rozdzielczości 300 dpi).
  • Historia LARPów, spotkań LARPowych, organizacji itp. w Polsce. W tekście powinny znaleźć się rzetelne informacje o danej grupie LARPowej lub danym konwencie, albo okresie w naszym kraju w porządku chronologicznym. W ramach artykułu powinny być krótko wyszczególnione LARPy przeprowadzone w ramach danej organizacji najlepiej z ilustrującymi je zdjęciami. Przy przykładach LARPów muszą być podani ich twórcy i data wystawienia gry.
  • Przeglądowy o tendencjach w polskich LARPach, lub o konkretnej mechanice, konstrukcji lub dowolnym zjawisku związanym z LARPami i freeformami. Na przykład artykuł może dotyczyć gier w przestrzeni publicznej, gier edukacyjnych albo odgrywania miłości, przemocy, zdrady, polityki itp. na LARPach. W artykule muszą się znaleźć konkretne przykłady podbudowane zdjęciami z LARPów (razem z imionami twórców i rokiem wystawienia LARPa)
  • O grze i odgrywaniu, o różnicach w podejściach do LARPów, o wyzwaniach stojących przed uczestnikami. O przygotowaniu się do LARPów, warsztatach wprowadzających, strojach, charakteryzacji a także dekoracjach i dodatkowych elementach urozmaicających rozgrywkę. Tutaj także swoje miejsce mogą znaleźć artykuły dotyczące psychologicznych i emocjonalnych aspektów LARPów i freeformów.
  • Systematyzujące terminologię LARPową, strukturyzujące gry i gatunki, ustanawiające granice w ramach innych dziedzin sztuki, nowych mediów czy szeroko rozumianej ekspresji.
  • Opisujące błędy popełniane w trakcie tworzenia gry. Ważne żeby autorzy artykułów o LARPowych potknięciach i porażkach opierali się tylko na swoich scenariuszach i swoich doświadczeniach.
Wszystkie artykuły mogą być zarówno pracami indywidualnymi jak i zbiorowymi. Każdy nadesłany tekst powinien mieć minimum 6000 znaków (ze spacjami) i nie powinien przekraczać 18000 znaków (ze spacjami). Teksty zostaną poddane profesjonalnej korekcie. Nadesłanie tekstu oznacza zgodę na publikację jej w materiałach konferencyjnych. Stowarzyszenie Wielosfer zastrzega sobie prawo do selekcji nadesłanych tekstów. Prosimy o przesyłanie artykułów na adres: [email protected]
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Konferencja LARPowa
Tagi: Wielosfer | LARP | Kola


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.