» Wieści » LARP Śmieciarze we Wrocławiu

LARP Śmieciarze we Wrocławiu

|

LARP Śmieciarze we Wrocławiu
Opis fabularny:
Zabrać tego człowieka z moich oczu! Jam jest król śmieciarzy, a berło dzierżone w mej dłoni to prawo! Rycerzu, zaprowadź go do celi. Królowej proszę nie przeszkadzać, ma migrenę. Teraz pora na występ błazna, niech się wykaże i nas zabawi. A potem pora na ekspedycję po złom.

Stań się szambelanem, giermkiem, zbieraczem lub inną odpowiedzialną funkcją na dworze!

Ilość graczy:
UWAGA! LARP przygotowany jest dla 10 graczy – decyduje godzina przybycia na miejsce.

Wstęp wolny.

Miejsce gry:
Instytut Informatyki UWr, koło mostu Grunwaldzkiego

Kontakt do organizatora: Facebook
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Facebook
Tagi: LARP | Śmieciarze | Wielosfer | Wrocław


Czytaj również

Komentarze


bukins
   
Ocena:
+2
@Anioł Gniewu

Organizowanie zabawy - jarmarcznego pseudowidowiska pod szyldem RPG w takiej konwencji uważam za haniebny wyraz głupoty, znieczulicy społecznej i braku elementarnej empatii wobec ludzi których życie zredukowano do wymachiwania butelką po jabolu

Po pierwsze - nie wiesz na czym skupia się fabuła LARPa - być może przedstawi problem ludzi bezdomnych i próbę rozwiązania oraz poczynienie jakiś sensownych działań.

Po drugie - czyli dla przykładu opowiadania o Jakubie Wędrowyczu Andrzeja Pilipiuka są nieetyczne? A to ciekawe.
18-05-2010 20:25
~Anioł Gniewu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Aureus - filmów i książek, które poruszają tematykę ludzi bezdomnych jest mnóstwo - podejrzewam, że ze względu na zawodowe uwarunkowania, oglądałem/czytałem ich znacznie więcej niż Ty. Fisher Kinga cenię za elementy pseudofantastyczne i specyficzny Giliamowski klimat. Wątpię jednak czy autorzy LARPA są w stanie wykrzesać z tego happeningu jakąkolwiek głębszą refleksję. Jestem natomiast przekonany, że kieruje nimi jedynie pragnienie nadania swojej zabawie w "meneli" rysu wątpliwej "oryginalności" i "kontrowersyjności", podobnie jak autorom serwisu menel-dance.pl z którego pochodzi fotka "reklamowa". Ot gówniarstwo ery youtuba.
18-05-2010 20:27
bukins
   
Ocena:
+2
Wątpię jednak czy autorzy LARPA są w stanie wykrzesać z tego happeningu jakąkolwiek głębszą refleksję

Gratuluje podejścia.
18-05-2010 20:29
Malaggar
   
Ocena:
0
Anioł, rzuć w ogóle RPGi - zawsze możesz kogoś urazić "gówniarską zabawą".
18-05-2010 20:31
~Anioł Gniewu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Bukins - RPG to świetna zabawa i moje hobby od 20 lat. Nie uzurpuje jednak dla tej zabawy miana "sztuki" i nie ośmielam stawiać między GRAMI a literaturą znaku równości. Abstrahuję od tego, że Pilipiukowa fascynacja "żulami" i seria jego książek o Wędrowyczu to literatura nieszczególnie wysokich lotów...
18-05-2010 20:33
~Anioł Gniewu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Malaggar - hipotetycznie - gdyby Twoja mama umierała na nowotwór, zapewne dla głębszej refleksji" zorganizowałbyś LARPA "Raczek nieboraczek" reklamowany fotkami dzieci po chemioterapii? RPGi i LARPY to zabawa a nie kino moralnego niepokoju - i w tej konwencji winny pozostać!
18-05-2010 20:39
bukins
   
Ocena:
+2
Nie uzurpuje jednak dla tej zabawy miana "sztuki" i nie ośmielam stawiać między GRAMI a literaturą znaku równości.

Tyle że nikt nie użył określenia "sztuki" dla tego LARPa.

LARP może stymulować do wielu rzeczy - przykładem niech będzie to:
http://larp.polter.pl/Konkurs-na-najlepszy-LARP-edukacyjny-dla-Bialorusi-w39611

Cytując:
LARP powinien poruszać jeden z następujących tematów: wolność słowa, mniejszości narodowe, różnice kulturowe, źródła społecznego konfliktu, uprzedzenia w stosunku do innych grup społecznych, społeczeństwo obywatelskie.

Czy to tylko zabawa?
18-05-2010 20:40
~Anioł Gniewu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Bukins - nie bądz hipokrytą - jaki wymiar edukacyjny ma Twój LARP? Wnosząc z fotki reklamowej i krótkiego opisu - ŻADNY!
18-05-2010 20:43
8536

Użytkownik niezarejestrowany
    @Aniol Gniewu
Ocena:
+1
Czy LARP w stylu "Halo, halo" czyli glupawka z okupacji i wojny bylby ok? Wnosze, ze nie... a wiec czy Pluton bylby ok? Tez chyba nie, bo "RPGi i LARPY to zabawa a nie kino moralnego niepokoju - i w tej konwencji winny pozostać!"...

... wiec jak to jest? Pozostaje nam "sklep"?
18-05-2010 20:44
Asmodeo
    jej
Ocena:
+1
Anioł Gniewu, nie złość się. Przede wszystkim to ten LARP to fikcja. Zmieszanie dwóch rodzajów grup społecznych, rodzina królewska i margines społeczny.
A co do dramatów ludzi, jakoś nie mogę się przemóc, by współczuć ludziom, którzy nie myli się od tygodnia(mimo, że mogą zawitać do takich ośrodków jak ten w którym pracujesz) i zamiast iść do jadłodajni i coś zjeść łażą za ludźmi dobierając na wino. Taka jest prawda, że do Twojej pracy nie przychodzą wszyscy Ci ludzie.

Więc nie mierzmy wszystkich bezdomnych jedną miarą. Bezdomny nie równa się żul. Z żula można się śmiać bo nikt u do ust nie lał. Sam sobie zgotował ten los.

Moje zdaniem nikogo nie namawiam by się z nim zgadzał.
18-05-2010 20:56
~Jan Tchórz

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Że też przytoczę za PWN.
Śmieciarz
1. pot. «pracownik firmy wywożącej śmieci»
2. pot. «człowiek niechlujny, śmiecący wokół siebie»
3. pot. «człowiek gromadzący stare, niepotrzebne rzeczy»
4. pot. «człowiek wygrzebujący ze śmietników różne rzeczy»

Mam rozumieć że użycie języka potocznego służy większej trosce o skuteczność przekazu tak aby uświadomić 10 osobom uczestniczącym w owym wydarzeniu "różnice kulturowe, źródła społecznego konfliktu, uprzedzenia w stosunku do innych grup społecznych" ???

I jeszcze jedno pytanie czy zbieranie złomu (co do którego są przesłanki w owej wieści) przez osoby wykluczone poza margines społeczny jest haniebne bądź aspiruje do miana naśladowania w LARPie (grze fabularnej rozgrywana na żywo)?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
18-05-2010 20:56
~Anioł Gniewu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Obawiam się, że w tym temacie nie dojdziemy do kompromisu. W odróżnieniu bowiem od pozostałych forumowiczów moja znajomośc tematu nie pochodzi z lektury "Jakuba Wędrowycza", obejrzanego Fisher Kinga lub obserwacji "menela" pod sklepem monopolowym. Wasza ignorancja w tym zakresie tłumaczy brak empatii i niezdrową fascynację zabawą w "żuli". Oby Wasze losy życiowe, nie pchnęły Was kiedyś na margines społeczeństwa - zapewniam, że grupka przedrzeźniających Was młokosów nie wyda się Wam wówczas super edukacyjnym, pomysłem. Do zobaczyska w kolejce po zasiłek!
18-05-2010 21:08
bukins
   
Ocena:
0
Bukins - nie bądz hipokrytą - jaki wymiar edukacyjny ma Twój LARP?

To nie jest mój LARP. Twórca LARPa, Zioło, wyraźnie napisał w komentarzu:

Kto mówi o śmianiu się z wykluczonych społecznie? Jeśli ktoś coś takiego wyczytał w zajawce i czuje się urażony to oficjalnie przepraszam.

Tak, jestem autorem tej gry i mimo, że z pewnością znajdzie się w niej miejsce na humorystyczne elementy to w założeniach ma ona także coś przekazywać. Czy wyjdzie - zobaczymy w piatek.


Z mojej strony EOT.
18-05-2010 21:11
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"Wasza ignorancja w tym zakresie tłumaczy brak empatii i niezdrową fascynację zabawą w "żuli"." - nasza ignorancja, jak milo...

"Do zobaczyska w kolejce po zasiłek!" - ja nawet nie dostalem zasilku, teraz zarabiam mniej niz wynosi zasilek.

"Wątpię jednak czy autorzy LARPA są w stanie wykrzesać z tego happeningu jakąkolwiek głębszą refleksję." - no tak, nie sa Toba...

"Ot gówniarstwo ery youtuba" - vide Regulamin.

EOT.
18-05-2010 21:25
Malaggar
   
Ocena:
0
"RPGi i LARPY to zabawa a nie kino moralnego niepokoju - i w tej konwencji winny pozostać!"

i dlatego odbierasz innym prawo zabawy gromiąc ich, że nic głębokiego nie wyjdzie z larpa? I od kiedy larp musi mieć wymiar edukacyjny?

BTW, wolę pozostać ignorantem niż naburmuszonym kolesiem, który nie wiedział, nie wie i nie zobaczy larpa, ale grzmi, jaki to on gówniarski.
18-05-2010 21:27
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Po pierwsze: po co sobie tak skakać do gardeł?

Po drugie: Ja pomysł uważam za poroniony nie dlatego, że wyśmiewa osoby wykluczone, ale dlatego, że zabawa w "meneli i spółkę" w kraju, w którym niemała część społeczeństwa wybiera życie na koszt innych, tj. z zasiłków i zapomóg, ociera się, moim zdaniem, o gloryfikację takiego trybu życia. Ot, otrzymujemy taki romantyczny obraz króla śmieciarzy, królowej lumpów i rycerza-obrońcy żuli.

Po trzecie: Nie określam mianem hipokryty organizatora zabawy czy autora newsa, nie odbieram nikomu prawa do takiej zabawy, nie naśmiewam się z wierzeń pogan itd. Po prostu wyraziłem swoją dezaprobatę dla takiej rozrywki (nie - osób się tak bawiących).

Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne.
18-05-2010 22:00
Malaggar
   
Ocena:
0
@hallucyon: Gdybyśmy mieli pilnować, by nie gloryfikować złych wzorców, to znowu, nie bardzo byśmy mieli w co grać ;)

Bo: Wampiry - wiadomo, złe.
Artyści - niedouczeni idioci-darmozjady
Rycerze: zabijają się ;)
18-05-2010 22:02
8536

Użytkownik niezarejestrowany
    @hall
Ocena:
0
Akurat z tymi poganami i Warhammerem to byl zart-prowokacja ;)
18-05-2010 22:05
~Anioł Gniewu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Malaggar - O edukacyjnym wymiarze LARPÓW przebąkiwał Bukins - ja nie mam takich wyobrażeń ani oczekiwań na temat maskarad i hepeningów. Nie muszę widzieć, wiedzieć i zobaczyć co wyjdzie skoro sama koncepcja jest chybiona. Nie odbieram innym prawa do czegokolwiek - zwłaszcza zabawy. Oczywiście każdy ma inny profil poczucia humoru - jednych tak jak Ciebie bawi wizja udawania wynędzniałych alkoholików lub narkomanów inni czerpią radość z podpalania żywcem kotów a jeszcze inni śmieją się z faceta usmarowanego tortem. Ty jednak nie odbieraj mi prawa OCENIANIA tych igrców zgodnie z moim sumieniem i wrażliwością. A zgodnie z nimi ta "zabawa" jest po prostu niestosowna.
18-05-2010 22:05
Malaggar
   
Ocena:
0
To znaczy, że nie Ty stawiasz światowidy w dziwnych miejscach i tulisz się do dębów? ;)

@Anioł: Nie odbieram. Tonuję trochę przeginanie pały w jedną stronę przeginajac ją w drugą ;)
A co do wyniszczonych alkoholików - nie szkoda mi ich - nikt im pić nie kazał.
I bywają zabawni (wyłudzanie złotówki tekstem pokroju "siefie, sief wie, że mi na pifko zabrakło złotówkie? Jak sief da teraz, to ja siefowi dam następną razą")
18-05-2010 22:06

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.