» Wieści » LARP Śmieciarze we Wrocławiu

LARP Śmieciarze we Wrocławiu

|

LARP Śmieciarze we Wrocławiu
Opis fabularny:
Zabrać tego człowieka z moich oczu! Jam jest król śmieciarzy, a berło dzierżone w mej dłoni to prawo! Rycerzu, zaprowadź go do celi. Królowej proszę nie przeszkadzać, ma migrenę. Teraz pora na występ błazna, niech się wykaże i nas zabawi. A potem pora na ekspedycję po złom.

Stań się szambelanem, giermkiem, zbieraczem lub inną odpowiedzialną funkcją na dworze!

Ilość graczy:
UWAGA! LARP przygotowany jest dla 10 graczy – decyduje godzina przybycia na miejsce.

Wstęp wolny.

Miejsce gry:
Instytut Informatyki UWr, koło mostu Grunwaldzkiego

Kontakt do organizatora: Facebook
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Facebook
Tagi: LARP | Śmieciarze | Wielosfer | Wrocław


Czytaj również

Komentarze


Darken
    RPG
Ocena:
0
porusza ważne dla społeczeństwa tematy i nie waha się zadawać trudnych pytań o naturę naszego człowieczeństwa.
18-05-2010 14:03
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Poroniony pomysł.
18-05-2010 14:26
~Ag

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Sliczne. Smiejemy sie z wykluczonych spolecznie. Piekna fotka. Kto nastepny? Niepelnosprawni? Chorzy psychicznie?
18-05-2010 14:29
Noth
   
Ocena:
+2
Następni będą erpegowcy.
18-05-2010 14:56
Ziolo
   
Ocena:
+1
Kto mówi o śmianiu się z wykluczonych społecznie? Jeśli ktoś coś takiego wyczytał w zajawce i czuje się urażony to oficjalnie przepraszam.

Tak, jestem autorem tej gry i mimo, że z pewnością znajdzie się w niej miejsce na humorystyczne elementy to w założeniach ma ona także coś przekazywać. Czy wyjdzie - zobaczymy w piatek.
18-05-2010 15:01
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Wyluzujcie. Czy Neil Gaiman smial sie z bezdomnych? Bo mi na przyklad ten LARP skojarzyl sie z "Nigdziebadz" i struktura spoleczna Londynu-Pod. A fotka jak fotka, dla mnie jest smieszna. Gdyby facet mial krawat, Lexusa i slizgalby sie na skorce od banana tez byloby smiesznie.
18-05-2010 15:35
   
Ocena:
0
Pozwolę sobie przytoczyć pewien cytat:

"Cywilizacja się rozwija gdy śpiewa się o królach, rycerzach, podbojach kosmosu – a gdy cywilizacja upada, to się śpiewa o menelach, zbrodniarzach, mordercach."

Tyle w tej sprawie.
18-05-2010 16:22
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A gdy sie spiewa o menalach i krolach jednoczesnie?

Cyt.: "Jam jest król śmieciarzy, a berło dzierżone w mej dłoni to prawo! Rycerzu, zaprowadź go do celi. Królowej proszę nie przeszkadzać, ma migrenę. Teraz pora na występ błazna, niech się wykaże i nas zabawi."
(...)
"Stań się szambelanem, giermkiem, zbieraczem lub inną odpowiedzialną funkcją na dworze!"

;]
18-05-2010 16:27
Scobin
   
Ocena:
+4
Po wojnie w polskiej literaturze napisano niejedną książkę, w której tematyka ludzi z marginesu (meneli, bandziorów, prostytutek) odgrywała niebagatelną rolę. Przykłady: "Zły" Leopolda Tyrmanda, "Książę Nocy" Marka Nowakowskiego, "Suche trawy" Andrzeja Brychta. Niejeden taki wątek znaleźlibyśmy też pewnie bez trudu u Marka Hłaski.

Zagadnienie ma zatem swoją literacką tradycję. Co więcej, "Zły" był podówczas bestsellerem, a więc zjawiskiem popularnym. Czytano go często dla przyjemności, a nie dla estetycznych uniesień. Jednak zapewne i niektórym spośród tych, co nie oczekiwali od niego rewolucji duchowej, pomógł zobaczyć: jak to jest być kimś, kto z własnej albo cudzej woli znalazł się na marginesie. Czasami warto spojrzeć cudzymi oczami, również w rozrywce.

Dlaczego więc z góry zakładać, że ten LARP to po prostu śmianie się z wykluczonych?

I jeszcze jedno: czy podstawą wykluczenia jest wyśmiewanie (o którym nadal nie wiemy, czy tu będzie miało miejsce), czy może niezauważanie i milczenie?
18-05-2010 17:11
~Jan Tchórz

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Znaczy się to jest sztuka?
18-05-2010 17:31
Scobin
    Napisałem wszak!
Ocena:
+2
Co więcej, "Zły" był podówczas bestsellerem, a więc zjawiskiem popularnym. Czytano go często dla przyjemności, a nie dla estetycznych uniesień.

Gdzież tu sugestia dotycząca sztuki?

________________________

PS. Najważniejsze jest wykonanie. Nie znając tego LARP-a, niewiele możemy powiedzieć o tym, co, jak, po co i jak dobrze zostanie zrobione.
18-05-2010 17:48
~Anioł Gniewu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Tak się składa, że jestem z zawodu pracownikiem socjalnym. Codziennie w pracy stykam się z ludźmi defaworyzowanymi i wykluczonymi społecznie. Obserwuje i analizuje mechanizmy marginalizacji zarówno jednostek, jak i całych grup społecznych. Obserwuje tragedię tych ludzi i tragedie ich rodzin. Organizowanie zabawy - jarmarcznego pseudowidowiska pod szyldem RPG w takiej konwencji uważam za haniebny wyraz głupoty, znieczulicy społecznej i braku elementarnej empatii wobec ludzi których życie zredukowano do wymachiwania butelką po jabolu (berła). NIe wystarcza wam udawanie wampirów albo innych dziwaków i bieganie po mieście z plastikowymi mieczami? I nie próbujcie nazywać sztuką tego żałosnego heppeningu! Dorośnijcie!
18-05-2010 19:22
~Troll Slayer

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Wykorzystywanie wizerunku bez pisemnej zgody osoby fotografowanej w celach reklamowych lub innych jest prawnie zabronione. Jak "menel" Was pozwie to bekniecie za naruszenie dóbr osobistych takie odszkodowanie, że na 10 lat wystarczy mu na jabole...
18-05-2010 19:28
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+5
Przerazacie mnie... to co wolno teraz czytac, w co wolno grac? "Nigdziebadz" odpada? LARPY lub gry wojenne? Przeciez to haniebne - wszak na wojnie gina zywi ludzie, czesto cywile, a zolnierze to zawsze czyjas rodzina, z wojna wiaze sie cierpienie i placz tysiecy ludzi...

Proponuje robic LARPY "w doktora". Chociaz nie, to moze urazic ofiary bledow lekarskich czy osoby nieuleczalnie lub przewlekle chore... pozostaje wiec tylko zabawa "w sklep".
18-05-2010 19:37
Malaggar
   
Ocena:
+8
@Hajda: Nie, bo w sklepach pracują oszuści, albo jest wyzysk kasjerów. Są też kradzieże.
18-05-2010 19:43
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Co ciekawe, niektore osoby, ktore ostro atakuja idee tego LARPA sa fanami Warhammera. Jako poganin czuje sie osobiscie urazony i dotkniety ich sympatia do systemu, w ktorym wystepuje inkwizycja wzorowana na Swietym Oficjum.

Nie, nie dam sie zarazic... grajcie sobie w Mlotka na zdrowie.
18-05-2010 19:46
~Anioł Gniewu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
To nie kwestia tego czy wolno, ale czy wypada. Nie dylemat prawny ale moralny/etyczny. Wymyślając tego typu pseudozabawy staczacie się po równi pochyłej. Kpiny z biednych i chorych ludzi to obrzydliwa degrengolada - znacznie bardziej przerażająca, bo dotycząca tzw "zdrowej młodzieży" i "kwiatu inteligencji"... Jaki będzie Wasz następny krok? Może za przykładem cesarza Tyberiusza, za kilka lat będziecie pobudzać Wasze zwiędłe starcze zmysły, wpuszczając do basenu małych chłopców tzw "rybek" aby trącali Wasze genitalia!?
(DO MODERATORA - to fakt historyczny - przytaczam za prof Krawczukiem)
A może zorganizujemy wesoły LARPIK pt "93 trupy w Smoleńsku"?
A na marginesie - Troll Slayer ma racje - etykietowanie człowieka menelem na bezprawnie wykorzystanym zdjęciu to przestępstwo.
18-05-2010 19:51
Malaggar
   
Ocena:
+1
Do Anioła odnośnie Tyberiusza - Krawczukiem bym się nie sugerował - ma opinię słabego historyka, który mało krytycznie czytał mocno antycerarskie źródło - Swetoniusza.

I bez przesady, robicie z igły widły.
18-05-2010 19:56
~Troll Slayer

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Jako prawy sigmaryta, czuję się dotknięty insynuacją, iż nasi inkwizytorzy czerpią inspirację z prac ohydnego aparatu terroru jakim było Wasze Święte Oficjum!
A w młotka sobie pogram - diękuję! Ty Hajdamaka, też wpadnij na moją sesję na Grajkonie! ;)
18-05-2010 20:03
27532

Użytkownik niezarejestrowany
    @Ku klapkom na oczach
Ocena:
+2
http://www.filmweb.pl/f1069/Fisher +King,1991

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antyg ona_w_Nowym_Jorku

Polecam.

Temat śmieciarzy i bezdomnych można wykorzystywać na bardzo różne sposoby - i czasem za śmiechem czai się wiele treści.
18-05-2010 20:17

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.