» Wieści » LARP Fortuna Fabrykanta: Rola życia w Łodzi

LARP Fortuna Fabrykanta: Rola życia w Łodzi

19-09-2010 22:54 | Jędrzej 'bukins' Bukowski

LARP Fortuna Fabrykanta: Rola życia w Łodzi
Już 25 września, w Łodzi odbędzie się LARP zatytułowany Fortuna Fabrykanta: Rola życia.

Zasmakuj kultury na światowym poziomie i dowiedz się, co też takiego ciekawego przygotował Abraham Hauser, znany łódzki przemysłowiec i mecenas sztuki.

W ostatnich dniach fabrykanckiej Łodzi dane zostało posmakować kultury na światowym poziomie. Abraham Hauser, znany łódzki przemysłowiec i mecenas sztuki ufundował bowiem dla lokalnego teatru serię spektakli, ściągając do miasta sławną aktorkę z Petersburga, Olgę Fiodorowną Iwanowicz. Łódzkie elity zapełniły widownię, bezbłędnie wyczuwając okazję, by się pokazać, oraz by choć na chwilę zapomnieć o coraz aktywniejszym ruchu robotniczym, domagającym się niczym nie uzasadnionych przywilejów.

Po premierze swego ostatniego spektaklu, "Snu Nocy Letniej Szekspira, pan Abraham Hauser zaprasza śmietankę towarzyską złożoną z przedstawicieli znamienitych rodów, ludzi ze świata sztuki, a także swoich przyjaciół na bankiet, aby przy winie i muzyce porozmawiać o sztuce i zamienić kilka słów z Olgą Fiodorowną. Jednakże zarówno gospodarz, jak i zaproszeni goście nie zdają sobie sprawy, jak obfitym w wydarzenia okaże się ten wieczór…


Zgłoszenia prosimy wysyłać na e-mail: [email protected]

W zgłoszeniu należy podać swój wiek, płeć oraz ewentualne doświadczenie LARPowe (nie jest konieczne).

Dzień gry: 25 września 2010 (sobota)

Miejsce: Muzeum Fabryki w Manufakturze (Łódź, ul. Drewnowska 58, wejście w pasażu przy Cinema City)

Czasy fabularne: XIX wiek (Istnieje możliwość wypożyczenia strojów i dodatków z epoki ze zbiorów Muzeum po wcześniejszym uzgodnieniu)
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Organizatorzy
Tagi: LARP | Rola życia | Łódź


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.