Aktualności

Fanzin Musha Shugyo już do pobrania.

Fanzin Musha Shugyo już do pobrania.

02-03-2008 10:40 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Mikael 'Otaku Mike' Brodu, redaktor naczelny fanzinu Musha Shugyo informuje, że pierwsze wydanie jest już do pobrania w tym miejscu. Osoby, które chcą fanzin wydrukować mogą pobrać wersję do drukowania pod tym adresem.

Na pierwszy rzut oka fanzin robi bardzo dobre wrażenie. Autorzy oferują bardzo szeroki przekrój całej legendy. Wywiad, informacje o dworach, nowe szkoły, dodatkowe umiejętności, WKU oraz kilkustronna przygoda to tylko niektóre teksty oferowane przez Musha Shugyo.
Nowy fanzin - Musha Shugyo

Nowy fanzin - Musha Shugyo

24-02-2008 22:27 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Na oficjalnym forum firmy AEG ukazała się wiadomość o nowym fanzinie dla trzeciej edycji L5K, który ma nosić tytuł Musha Shugyo i liczyć sobie około 60 stron. Termin ukazania się to 1 marca, a tematem przewodnim mają być rodziny imperialne (drugi numer jest już w planach, a jego tematem mają być mniejsze klany Rokuganu). Grafika jest co prawda zabrana z podstawki, ale dość zręcznie wmontowana w stronę tytułową. Czas pokaże, czy Musha Shugyo dostanie wsparcie ze strony AEG.
Quentin 2008: Został miesiąc

Quentin 2008: Został miesiąc

23-02-2008 22:43 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Za miesiąc, 23 marca, upływa termin nadsyłania prac na konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin. Jako ostateczną zachętę organizatorzy przedstawiają trzy nowe zestawy nagród, które pojawiły się w specjalnym Kuferku.

Ponadto kapituła zaprasza do odwiedzenia strony Wydawnictwa Portal, gdzie pod tym adresem ukazała się informacja o nowym dodatku do Neuroshimy. Podręcznik powstał na kanwie scenariusza Poszukiwacze Zaginionej Ameryki, który w zeszłym roku znalazł się w finale Quentina. Jego autorem jest Andrzej 'Karczmarz' Benczek. Więcej na stronie konkursu po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Opóźnienie Legendy - dalsze informacje

Opóźnienie Legendy - dalsze informacje

18-02-2008 22:38 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło
Wydawnictwo Imaginator, polski wydawca trzeciej edycji Legendy Pięciu Kręgów informuje na swojej stronie o dalszym opóźnieniu premiery tej pozycji. Tymczasowym terminem roboczym jest lato 2008. Zapowiedziano też rychłą publikację grywalnego dema wraz z przykładowym scenariuszem. » więcej
Q-workshop ogłasza nowy konkurs na projekt zestawu kości!

Q-workshop ogłasza nowy konkurs na projekt zestawu kości!

08-02-2008 06:31 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło | Komentarze: 3
Q-workshop – największy polski producent kości i akcesoriów do gier – z dumą ogłasza swój kolejny konkurs projektancki. Tym razem poszukujemy nowych pomysłów na cały zestaw kości – od k4 do k20. To nasz największy jak dotychczas konkurs. W rozszerzeniu wieści znajdziecie kilka powodów, dla których powinniście się nim zainteresować. » więcej
Co mnie uwiera w od zera do bohatera? - felieton

Co mnie uwiera w od zera do bohatera? - felieton

08-02-2008 04:41 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło
"Mechanika powinna być na tyle uniwersalna, by mógła zaspokoić, zróżnicowane przecież, gusta rozmaitych erpegowców. Jak w tę koncepcję wpisuje się "od zera do bohatera"? Otóż nijak."

Dział RPG prezentuje felieton Tomasza 'kaduceusza' Pudło. Zaś już jutro riposta autorstwa Andrzeja 'Karczmarza' Benczka.

"Padła teza, że powolny rozwój zmniejsza grupę potencjalnych odbiorców danego systemu. Czy to prawda? W argumentacji tej istnieje luka, w którą łatwo wsadzić klin."

Zapraszamy do lektury pierwszej części dwugłosu. » więcej
Znowu nowe dodatki?

Znowu nowe dodatki?

04-02-2008 00:51 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 6
Na forum firmy AEG ciągle pokazują się plotki o dalszych planach wydawniczych dotyczących gry fabularnej L5K. Według plotkarzy Alderac planuje wydanie kolejnych dodatków, o których możecie przeczytać w rozszerzeniu wieści. » więcej
Dzisiaj Setsubun

Dzisiaj Setsubun

03-02-2008 00:05 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 2
Dzisiaj jest trzeciego lutego, czyli Setsubun.
Wiosna się zaczyna. W Japonii ludzie przebierają się za Oni lub noszą demoniczne maski a ich rodzina rzuca w nich ziarnami fasoli wołając Oni wa soto - Zwiewaj demonie. Najlepiej rzucać ziarna fasoli przez okno lub drzwi. Reszta fasoli jest rzucana w domu z okrzykiem Fuku wa uchi - Szczęście zawitaj. Tradycyjnie Maiko w Kioto rozdają paczuszki z fasolą na ten rytuał. Dzisiaj pokazały się w Yasaka Jinja

W Osace i Kansai ludzie robią długie maki sushi, zwracają je w szczęśliwą stronę roku i jedzą. W ten sposób zapraszają szczęście do swoich domów.
Druga recenzja trzeciej Legendy

Druga recenzja trzeciej Legendy

31-01-2008 01:22 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło
"Podręcznik, o którym napiszę, nie jest nowością na rynku RPG. Swą premierę miał już ponad dwa lata temu i spotkał się z ciepłym przyjęciem miłośników Rokuganu. Teraz, gdy prace nad polskim wydaniem są dość zaawansowane, warto przyjrzeć mu się raz jeszcze, by wiedzieć, czego możemy się spodziewać po nadchodzącej polskiej premierze."

Dział RPG serwisu Poltergeist zaprasza do lektury drugiej recenzji podręcznika podstawowego do Legendy Pięciu Kręgów (edycja trzecia). Jej autorem jest Aleksander 'Drachu' Ryłko. » więcej
Quentin 2008: Tona nagród

Quentin 2008: Tona nagród

29-01-2008 23:46 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Zgodnie z zapowiedzią, organizatorzy konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin, podjęli kroki w celu pozyskania sponsorów. W odpowiedzi już siedem firm zadeklarowało swoje wsparcie dla tej inicjatywy, a łączna wartość nagród, które otrzyma zwycięzca, przekroczyła 1000 złotych. Także osoby wyróżnione oraz pozostali finaliści mogą liczyć na miłe upominki.

Kto okazał się hojnym mecenasem Quentina? Jakie trofea czekają na najlepszych scenarzystów? Dowiecie się tego po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Premiera polskiej Legendy opóźniona

Premiera polskiej Legendy opóźniona

29-01-2008 15:35 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło
"Z przykrością informujemy, że planowana na Pyrkon 2008 premiera trzeciej edycji Legendy Pięciu Kręgów nie odbędzie się. Dalsze informacje zostaną podane wkrótce na naszej stronie."

Oto informacja, jaką publikuje na swojej stronie wydawnictwo Imaginator, wydawca trzeciej edycji Legendy. » więcej
Q-Workshop i Japonki

Q-Workshop i Japonki

25-01-2008 17:20 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 5
Pan Jaraczewski z znanego polskiego producenta kostek Q-Workshop informuje, że ukazała się nowa edycja kostek japońskich k10. Długo oczekiwane "Japonki" dodają jeszcze więcej egzotyki do naszego systemu. Kostki noszą liczby w alfabecie kanji, a dodatkowe literki układają się w piękne haiku.
Masters of War

Masters of War

25-01-2008 17:18 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Ukazał się nowy dodatek do systemu Legendy Pięciu Kręgów. Masters of War jest już do nabycia w wielu sklepach internetowych. Autorzy firmy AEG rzucają więcej swiatła na bardziej wojowniczo nastawione klany Rokuganu. Dodatek opisuje klany lwa, jednorożca oraz kraba.
Prayers and Treasures

Prayers and Treasures

18-01-2008 17:13 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 2
Firma AEG ogłosiła, że pracuje nad nowym dodatkiem do gry fabularnej L5K. Nowa książka nosi tytuł Prayers and Treasures i ma się ukazać w pierwszym kwartale tego roku. Szczegóły w rozszerzeniu wieści. » więcej
Almanach: Zasada 1k20

Almanach: Zasada 1k20

18-01-2008 06:15 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło
"Pozostawienie decyzji w rękach MG ma swoje plusy, jak chociażby dokładniejsze dopasowanie akcji do założeń przygody, czy większa przewidywalność rezultatu. Ma jednak też spore wady, dlatego zasada 1k20 wydaje się być dobrą alternatywą. Chodzi o obiektywizm oraz oddanie prawdziwej losowości."

Dział RPG prezentuje almanachowy tekst Andrzeja 'Karczmarza' Benczka pt. Zasada 1k20. Zapraszamy do lektury! » więcej
Start X edycji Quentina

Start X edycji Quentina

10-01-2008 20:54 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Ruszyła dziesiąta, jubileuszowa edycja prestiżowego konkursu na scenariusz do gry fabularnej Quentin. Wszyscy zainteresowani udziałem powinni wysłać swój tekst do 23 marca 2008, a oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się 3 maja w Krakowie na konwencie ConStar.

Jubileuszowa edycja przynosi dwie znaczące zmiany. Przede wszystkim zwycięski scenariusz, aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, ukaże się na łamach wszystkich serwisów patronujących. Ponadto organizatorzy mają zamiar przyciągnąć szeroką grupę sponsorów, którzy dorzucą swoje fanty do specjalnego kuferka z nagrodami. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie konkursu po kliknięciu w nagłówek wiesci.

Serwis Poltergeist objął konkurs swoim patronatem. » więcej
Erpegowe podsumowanie 2007 roku

Erpegowe podsumowanie 2007 roku

28-12-2007 10:57 | Michał 'Furiath' Markowski
Zgodnie z polterową świecką tradycją Jakub 'Erpegis' Osiejewski, tak samo jak rok temu, założył wątek na forum w celu podsumowania mijającego 2007 roku w temacie RPG.

Zapraszamy naszych czytelników do dyskusji. Jakie wydarzenie z dziedziny RPG było dla Was najważniejsze? Jakie przyniosło rozczarowanie, a znowu które obudziło największe nadzieje? Podzielcie się własnymi wrażeniami i uwagami! » więcej
Budując swój własny domek z kart cz.3

Budując swój własny domek z kart cz.3

14-12-2007 12:56 | Michał 'Furiath' Markowski
Dział RPG zaprasza do lektury trzeciej i ostatniej części felietonu Chrisa Chinna, o podtytule Sposoby na lepsze granie. » więcej
Jak rozmawiać z graczami? - artykuł

Jak rozmawiać z graczami? - artykuł

11-12-2007 13:10 | Michał 'Furiath' Markowski
"Jeżeli już wszyscy zgodzili się z tym, że warto rozmawiać, to ja się pytam: Czemu tak rzadko rozmawiamy? Czemu jeśli nawet rozmawiamy to nic z tego nie wynika? Czemu nie umiemy rozmawiać? I czy jest to tylko problem mniejszości? [...] Prawda jest taka, że każdy wie, iż rozmawiać należy, ale mało kto wie jak ową rozmowę przeprowadzić."

Dział RPG zaprasza do lektury artykułu Andrzeja 'Karczmarza' Benczka pt. Jak rozmawiać z graczami? » więcej
L5K CCG: Stronger than Steel w sprzedaży

L5K CCG: Stronger than Steel w sprzedaży

05-12-2007 18:45 | Rafał 'Ra-V' Błaszczak | Komentarze: 0
Można już kupić najnowsze rozszerzenie do karcianej Legendy Pięciu Kręgów. Dodatek nosi tytuł Stronger than Steel i przynosi nam ponad 150 nowych kart w taliach dla trzech klanów: Lwa, Modliszki i Feniksa.
Wyświetlono rezultaty 161-180 z 275.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.