Aktualności

Nowa powieść graficzna L5K

Nowa powieść graficzna L5K

23-03-2009 21:11 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 5
Na oficjalnej stronie wydawnictwa Alderac ukazała się zapowiedź książki Death at Koten. Książka ta jest powieścią graficzną, która przedstawia przygody cesarskiego magistrata Seppun Tashime. Fabuła tytułu jest oparta na oficjalnej, nie zawsze mile widzianej, historii Rokuganu. Death at Koten ma trafić do księgarni w następnym miesiącu.
Forum Musha Shugyo

Forum Musha Shugyo

22-03-2009 20:08 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 5
Na oficjalnej stronie fanzinu Musha Shugyo ruszyło nowe forum. Twórcy półoficjalnego czasopisma oczekują wielu dyskusji o nowych numerach oraz artykułach. Poza tym można tutaj stawiać pytania o systemie i świecie Legendy a oddzielona strefa jest przeznaczona na gry forumowe w Rokuganie.
Wasabi - recenzja

Wasabi - recenzja

10-03-2009 23:14 | Joanna 'Ysabell' Filipczak
"Wasabi jest grą przeznaczoną nie tylko dla entuzjastów sushi. To sympatyczna i rewelacyjnie wydana gra towarzyska, zawierająca elementy gry logicznej."

Zapraszamy do lektury recenzji gry planszowej Wasabi. Autorką tekstu jest Zuzanna 'suzysparrow' Jaskółka. » więcej
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

09-03-2009 20:08 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
W Dziale Legendy Pięciu Kręgów ukazały się dwa nowe artykuły.

Ewa 'Akaszik' Cetnar uprowadza graczy w szeroko rozbudowanym WKU Trzydzieści pięć koku do świata herbaciarni, honoru i złotych koku.

Drugi artykuł, Broń improwizowana, przedstawia kilka pomysłów na bardziej barwne i dramatyczne walki w rokugańskich domach.
Fealty and Freedom już w sklepach

Fealty and Freedom już w sklepach

23-02-2009 20:54 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Najnowszy dodatek do trzeciej edycji Legendy Pięciu Kręgów trafił już do sklepów. Fealty and Freedom oferuje graczom całe 160 stron tekstu w miękkiej oprawie. Książka zawiera nową mechanikę tworzenia oraz rozwoju postaci z Mniejszych Klanów Rokuganu, rodzin cesarskich oraz roninów. Poza tym dodatek oferuje historię pomniejszych grup, które wpływały na losy Cesarstwa. Do tego zaliczane są rodziny Hantei i Toturi oraz małe klany, które zostały wchłonięte przez dziewiątkę Wielkich Klanów.
The Vacant Throne

The Vacant Throne

12-02-2009 20:48 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 1
Na oficjalnym forum firmy Alderac pojawiła się wiadomość o kolejnym planowanym dodatku do trzeciej edycji Legendy Pięciu Kręgów. Nowa książka nosi tytuł The Vacant Throne.

Shawn Carman, szef grupy tworzącej historię Rokuganu, opisał krótko jego zawartość. The Vacant Throne wprowadza dwie nowe ery do gry, Erę Lotosu oraz Erę Samurajów. Każda z nich obejmuje cztery lata czasu w Rokuganie. Dodatek zawiera najnowsze wydarzenia, wielu BNów, nowe szkoły oraz mechanikę. Książka ma ukazać się na tegoroczny Gen Con Indy, który odbywa się w sierpniu.
Zimowe śliwy wydały owoce

Zimowe śliwy wydały owoce

08-02-2009 18:22 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 0
Dział Legendy Pięciu Kręgów prezentuje dwa nowe artykuły.

Pierwszy to Przelotne Uczucie, poświęcony odczytywaniu i rozumieniu japońskiej sztuki haiku.

Drugi zaś to Kurtyzany Rokuganu, czyli tekst poświęcony światu cielesnych rozkoszy w Szmaragdowym Cesarstwie.

LARP L5K – Ścieżka pośród gór

06-02-2009 10:43 | H 'Alfar' B | Komentarze: 0
14 marca 2009 rusza w Poznaniu cykliczny LARP L5K pt. Ścieżka pośród gór. Jago akcja rozgrywa się w tajemniczym Zamku Wiecznego Wiatru, gdzie zjawiają się przedstawiciele wszystkich klanów…

18 lutego 2009 w Poznaniu, w Collegium Altum odbędzie się prelekcja wprowadzająca do gry.

Zainteresowanych zapraszamy na nasze forum, gdzie znajdziecie wszelkie informacje dotyczące uczestnictwa w grze:
www.Noctem.DrugaEra.org.
Erpegowe podsumowanie 2008: L5K i 7th Sea

Erpegowe podsumowanie 2008: L5K i 7th Sea

21-01-2009 01:12 | Mateusz 'Zsu-Et-Am' Kominiarczuk | Komentarze: 0
Prezentujemy dwa kolejne erpegowe podsumowania minionego roku – tym razem z perspektywy fanów dwóch systemów wydanych przez AEG. Mowa oczywiście o Legendzie Pięciu Kręgów i wyjątkowo aktywnym w ostatnich miesiącach dziale 7th Sea. Zapraszamy do lektury.
Z Archiwum 7

Z Archiwum 7

19-01-2009 21:27 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Na dnie lakowej skrzyni, pod warstwą kurzu, odnalazłem dzisiaj tekst z czasów, gdy Thea w Polsce była jeszcze młoda. Wtedy też bliżej mi było do szmaragdowych ziem Rokuganu. Spowodowało to, że moja recenzja podręcznika do 7th Sea (a właściwie Swashbuckling Adventures) pt. Cathay: Jewel of the East zaadresowana była do grona Legendziarzy. Przypominam ją Czytelnikom działu 7th Sea - i Legendy Pięciu Kręgów - w ramach przed-sesyjno-egzaminacyjnej ciekawostki. » więcej
Ankieta fanzinu Musha Shugyo

Ankieta fanzinu Musha Shugyo

13-01-2009 22:08 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Twórcy fanzinu Musha Shugyo meldują o opóźnieniu nowego trzeciego numeru. Na oficjalnej stronie ukazała się ankieta dla czytelników, o której wypełnienie proszą autorzy. Odpowiedzi mają pomóc w rozwoju fanzinu i oczywiście wpłynąć na wybór artykułów do następnych edycji. Głównym tematem nowego nadchodzącego numeru są rasy kenku, zokujin oraz kitsu. » więcej
Dodatki do MoC i MoM w opracowaniu

Dodatki do MoC i MoM w opracowaniu

06-01-2009 15:13 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Grupa Legendy na sieci Ning melduje o nowych darmowych dodatkach do książek Masters of the Court i Masters of Magic. Dodatki te mają ukazać się w formacie PDF. Podobne uzupełnienie ukazało się już do książki Masters of War. Autor nowych dodatków pisze, że prace nad nowymi ścieżkami oraz dojo są już zakończone, teraz jego grupa pracuje nad bohaterami niezależnymi oraz tekstami dodatkowymi. Celem grupy jest opublikowanie tych plików na koniec stycznia. » więcej
LARP L5K - Dzień Kwitnącej Wiśni

LARP L5K - Dzień Kwitnącej Wiśni

03-01-2009 14:51 | Ewa 'Akaszik' Cetnar | Komentarze: 9
16 maja 2009 w bytomskim wydziale Polsko - Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych odbędzie się LARP osadzony w pierwszej edycji Legendy. Miejscem akcji będzie Kyuden Bayushi, a teren gry zostanie bogato udekorowany.

Gra stanowi jedną z atrakcji festiwalu japońskiego Dzień Kwitnącej Wiśni. Wstęp jest darmowy. Gracze chcący wziąć udział w LARPie winni zgłosić się z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem do mistrza gry (Ewa 'Akaszik' Cetnar) celem ustalenia roli.
» więcej
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

23-12-2008 10:53 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 2
Dział Legendy na Poltergeiście wzbogacił się o dwa nowe artykuły:
  • Rozwiązania storyliniowe Michała 'Uszatego' Cenkowskiego, w których prezentuje jego rozważania nad bardzo konstrowersyjną oficjalną historią Rokuganu;
  • recenzję dodatku Masters of War prezentującego trzy wielkie klany Rokuganu.
Ukazał się dodatek Masters of Magic

Ukazał się dodatek Masters of Magic

07-12-2008 11:36 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Każdy gracz Legendy może teraz zaleźć dodatek Masters of Magic pod choinką. Szczególnie gracze klanów Feniksa, Smoka oraz Modliszki mogą ucieszyć się nowym opisem ich klanów. Poza tym nowy dodatek informuje o festynach, Bractwie Shinseia i większych świątyniach. Nie brakuje nowych dojo, ścieżek dla rozwoju postaci oraz nowej, dopasowanej mechaniki rzucania czarów.
Fealty and Freedom

Fealty and Freedom

25-11-2008 20:02 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Oficjalna strona wydawnictwa Alderac informuje o nowym dodatku do trzeciej, zrewidowanej edycji Legendy. Nowa książka ma tytuł Fealty and Freedom. Po trylogii opisującej wszystkie wielkie klany Rokuganu twórcy systemu podchodzą do mniejszych klanów oraz klanów cesarskich. Dodatkowo książka ma zawierać informacje o życiu bezpańskich roninów. Fealty and Freedom ma ukazać się w styczniu. » więcej
Nowa cesarzowa Rokuganu

Nowa cesarzowa Rokuganu

22-11-2008 12:37 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 19
Długi konkurs wydawnictwa AEG Race for the Throne został zakończony. Wielu graczy oczekiwało upadku klanu Smoka, jednak do tego nie doszło. Wręcz przeciwnie, na ostrzu miecza gracze tego klanu, zmobilizowani niebezpieczeństwem, osiągnęli zwycięstwo. Jadeitowe Słońce oraz Obsydianowy Księżyc wybrali daimio Kitsuki Iweko na nową boską cesarzową Rokuganu, choć inne klany Rokuganu również zostały nagrodzone oficjalnymi pozycjami w nowej erze gry:
  • Moto Jin-Sahn - tytuł szoguna,
  • Yoritomo Utemaro - tytuł cesarskiego skarbnika,
  • Bayishi Hisoka - tytuł cesarskiego kanclerza,
  • Daigotsu Susumu - tytuł cesarskiego doradcy,
  • Togashi Satsu - tytuł Cesarskiego Głosu.
Nowa podstawka L5K już w sklepach

Nowa podstawka L5K już w sklepach

23-08-2008 13:41 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Nowy podręcznik podstawowy Legendy (3rd Edition Revised) trafił do sklepów. Już po krótkim czasie pierwszy rzut został wyprzedany. Wraz z tą nowością ukazał się też podręcznik Legend of the Burning Sands. Nowa edycja L5K wprowadza Klan Pająka, uzupełnia szkoły podstawowe oraz przedstawia lepsze reguły walki. Na oficjalnym forum wydawnictwa AEG można przeczytać także erratę tej książki.

Niestety, termin ukazania się gry planszowej Art of War został przesunięty. Małą niespodzianką okazała się zapowiedź powieści graficznej osadzonej w świecie Rokuganu. » więcej
Musha Shugyo #2 już do pobrania

Musha Shugyo #2 już do pobrania

17-08-2008 19:54 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Drugi numer świetnego fanzinu Musha Shugyo jest już do pobrania. Długie oczekiwanie zostało wynagrodzone lawiną nowych ścieżek oraz szkół dla mniejszych klanów. Poza tym autorzy prezentują wiele materiałów poświęconych łukom oraz innej broni rażącej, a przedstawiona wioska Hanami Mura jest dobrym punktem wyjściowym dla wielu kampanii na ziemiach klanu Zająca. » więcej
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

11-08-2008 01:20 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
W dziale Legendy pojawiły się dwie nowe pozycje. Pierwsza to artykuł o próbie przyśpieszenia inicjatywy w trzeciej edycji L5K. Druga pozycja, która uzupełnia ten artykuł, to plik PDF przedstawiający karty inicjatywy pomagające każdemu MG w rozgrywaniu walki.

Zapraszamy do czytania i krytyki.
Wyświetlono rezultaty 161-180 z 323.