Aktualności

Masters of Court Preview

Masters of Court Preview

17-05-2008 13:57 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Na oficjalnej stronie wydawnictwa Alderac ukazał się mały wycinek z nowego dodatku Masters of Court. Poza spisem treści gracze mogą krótko spojrzeć na dwór rodziny Otomo przez oczy mistrzyni Hoketuhime. Nowy dodatek opisuje klany Żurawia, Skorpiona, Pająka oraz wpływową rodzinę Otomo. Autorzy otwierają też wrota do wielu miejsc walk dyplomatycznych Rokuganu. Masters of Court jest zapowiedziane na lipiec tego roku.

Masters of Court (PDF, 680KB). » więcej
Darmowy dodatek do MoW

Darmowy dodatek do MoW

11-05-2008 15:35 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 2
Shawn Carman z wydawnictwa AEG informuje o ukazaniu się darmowego dokumentu uzupełniającego dodatek Masters of War. Opisuje on armie klanów, które nie są tak bardzo zmilitaryzowane jak Lwy, Kraby lub Jednorożce. Struktura dokumentu jest prawie taka sama, jak MoW. Jest to dobra okazja do zapoznania się z stylem nowej linii dodatków opisujących klany Rokuganu.

Do pobrania jest wersja kolorowa (PDF, 1,2 MB) oraz wersja czarnobiała do druku (PDF, 119 KB).
Emerald Empire wyprzedane

Emerald Empire wyprzedane

09-05-2008 00:28 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Na oficjalnym forum firmy AEG ukazała się informacja o wyczerpaniu nakładu dodatku Emerald Empire. Księgarnia Amazon podaje, że książka jest niedostępna. Ostatnie egzemlplarze można dostać przez sklep Noble Knight Games. Do tej pory nie wiadomo, czy wydawnictwo AEG zamierza wydrukować nowe dodatki. Emerald Empire jest pierwszą kompletnie wykupioną pozycją nowej trzeciej edycji L5K.
Dzisiaj Koinobori

Dzisiaj Koinobori

05-05-2008 23:28 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Piątego Maja jest dniem dziecka w Japonii. Tradycyjne rodziny wystawiają chorągwie w postaci karpi, które przedstawiają całą rodzinę. Chorągwie maja różne rozmiary, od kilkudziesięciu cenymetrów do wielu metrów. Postać karpia została zaczerpnięta z legendy, w której karp próbował sforsować górski wodospad. Niestety nie starczyło mu sił. Bogowie przemienili karpia w smoka, aby nie tylko mógł przepłynąć wodospad, ale też wzbić się wysoko w niebo.

Fani Legendy, którzy lubią majsterkowanie, mogą sobie zrobić własny Koinobori.
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

30-04-2008 21:53 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Dział Legendy Pięciu Kręgów został ponownie aktywowany. W ramach aktualizacji na stronie działu znalazł się kalendarz Rokuganu, a wraz z nim trzy nowe teksty: recenzja Emerald Empire, powiązany z kalendarzem artykuł o rokugańskich zabobonach i streszczenie książki pt. Okugisho.

Wszystkie wymienione materiały zostały opracowane przez Davida 'kabuki joe' Duerschlaga. Zachęcamy do odwiedzania działu i zapoznawania się z nimi!
Zrób to sam – papierowe Torii

Zrób to sam – papierowe Torii

27-04-2008 22:25 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Strona Fanaticus.org melduje ukazanie się nowego kartonowego modelu dla bitewniaków samurajskich. Nowy model przedstawia wrota Torii, które są nieodłącznym elementem Japonii oraz Rokuganu. Poza wrotami strona oferuje kwitnące drzewa wiśni, kilku samurajów oraz duży dom japoński. Wszystkie modele są darmowe. Kartonowe modele mogą urozmaicić teren podczas gry w Legendę. » więcej
Prayers and Treasures już w sprzedaży

Prayers and Treasures już w sprzedaży

24-04-2008 17:34 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Nowy dodatek do trzeciej edycji Legendy jest już w sklepach. 123 strony pełne nowej magii i artefaktów nemuranai są do nabycia za 26 EUR. Prayers and Treasures był zapowiadany na drugi kwartał tego roku, a wydawnictwo AEG było tym razem punktualne. Więcej informacji o samym dodatku można znaleźć na oficjalnej stronie AEG. » więcej
Znamy finalistów Quentina 2008!

Znamy finalistów Quentina 2008!

22-04-2008 23:27 | Maciej 'Repek' Reputakowski
22 kwietnia zakończyło się finałowe głosowanie kapituły konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin. Wyniki zmagań scenarzystów poznamy 3 maja w Krakowie podczas oficjalnego zamknięcia konwentu ConStar. Jednakże już teraz można poznać piątkę finalistów konkursu, których scenariusze zyskały najwięcej uznania w oczach członków kapituły.

Oto oni: Andrzej 'Karczmarz' Benczek, Marcin 'Kiender' Kiendra, Piotr Odoliński, Kamil 'Talandor' Sobierajski i Mateusz 'Craven' Wielgosz. Kto z nich zgarnie kufer z nagrodami? Dowiemy się już niebawem! Więcej na stronie konkursu po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Konkurencja dla Legendy

Konkurencja dla Legendy

10-04-2008 00:38 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 6
Innowatorska firma Mongoose Publishing przedstawiła RPG w realiach starej Japonii. Nowy produkt nazywa się RuneQuest - Land of the Samurai. Gra osadzona jest w średniowiecznej Japonii epoki Heian. Dzięki firmie Mongoose tradycyjny system RuneQuest przeżywa istny Renesans. Nowy podręcznik jest niezależny od reszty linii wydawniczej i ma zostać wydany w miękkiej oprawie na 128 stronach.
Wyścig o tron - konkurs na opis lokacji

Wyścig o tron - konkurs na opis lokacji

07-04-2008 23:19 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Kilka dni temu firma Alderac ogłosiła nowy konkurs w ramach programu Race for the throne - Wyścig o tron. Każdy gracz Legendy może nadesłać do trzech opisów zamków lub dworów swojego ulubionego klanu. Dobre opisy mogą ukazać się w przyszłych dodatkach do Legendy Pięciu Kręgów. Więcej o konkursie Race for the throne można przeczytać tutaj. » więcej
Quentin 2008: Czas minął

Quentin 2008: Czas minął

26-03-2008 17:12 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 3
W nocy z 23 na 24 marca upłynął termin nadsyłania prac na konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin. O zwycięstwo i pokaźne nagrody walczyć będzie szesnaście tekstów. Finałową piątkę poznamy około 23 kwietnia, a zwycięzcę - 3 maja w Krakowie, na oficjalnym zakończeniu konwentu ConStar.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za odwagę oraz poświęcony czas i zabierają się do lektury.
Wystartowała strona Musha Shugyo

Wystartowała strona Musha Shugyo

21-03-2008 10:56 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Autorzy fanzinu Musha Shugyo otworzyli stronę internetową. Można na niej przeczytać informacje o nowym numerze oraz o konkursie. Najlepsze ścieżki rozwoju dotyczące mniejszych klanów Rokuganu będą opublikowane w fanzinie. Na stronie można też oczywiście pobrać pierwszy numer Musha Shugyo. » więcej
Quentin 2008: Ostatni tydzień!

Quentin 2008: Ostatni tydzień!

16-03-2008 20:02 | Maciej 'Repek' Reputakowski
23 marca, o północy z niedzieli na poniedziałek, upływa ostateczny termin nadsyłania tekstów na konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. To ostatnia chwila, by zmobilizować siły, spisać swój pomysł i powalczyć o nagrody, których nominalna wartość przekracza tysiąc złotych.

Wszelkie szczegóły na stronie konkursu po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Dni Mistrza Gry

Dni Mistrza Gry

05-03-2008 00:58 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 3
Od 4. do 6. Marca trwają Dni Mistrza Gry.
Z tej okazji sklepy internetowe Rpgnow oraz Drivethru oferują zniżki na produkty elektroniczne w formacie PDF. Starsze książki firmy Alderac też są objęte zniżkami. Jest to dobry czas na zakupy dodatków do Legendy, które nie są już w druku.
Dzisiaj Hina-Matsuri

Dzisiaj Hina-Matsuri

03-03-2008 18:39 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 3
Rodziny z dziewczętami wystawiają zestaw lalek ubranych w tradycyjne kimona i przedstawiających dwór cesarski. Na najwyższym miejscu stoi oczywiście cesarz i jego małżonka. Zaraz pod cesarską parą znajdujemy trzy służące, następny stopień to grupa muzyków grających tradycyjne instrumenty, które występują w teatrze No. Pod nimi stoi dwóch ministrów, meble, słodycze oraz czasami wóz na przejażdżki po kraju.

Przesąd mówi, że dziewczęta, które podczas dzisiejszej nocy nie sprzątną zestawu lalek, nie znajdą w tym roku dobrego męża. Lalkom przypisuje się moc wciągania i zamykania w sobie zła.
Fanzin Musha Shugyo już do pobrania.

Fanzin Musha Shugyo już do pobrania.

02-03-2008 10:40 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Mikael 'Otaku Mike' Brodu, redaktor naczelny fanzinu Musha Shugyo informuje, że pierwsze wydanie jest już do pobrania w tym miejscu. Osoby, które chcą fanzin wydrukować mogą pobrać wersję do drukowania pod tym adresem.

Na pierwszy rzut oka fanzin robi bardzo dobre wrażenie. Autorzy oferują bardzo szeroki przekrój całej legendy. Wywiad, informacje o dworach, nowe szkoły, dodatkowe umiejętności, WKU oraz kilkustronna przygoda to tylko niektóre teksty oferowane przez Musha Shugyo.
Nowy fanzin - Musha Shugyo

Nowy fanzin - Musha Shugyo

24-02-2008 22:27 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Na oficjalnym forum firmy AEG ukazała się wiadomość o nowym fanzinie dla trzeciej edycji L5K, który ma nosić tytuł Musha Shugyo i liczyć sobie około 60 stron. Termin ukazania się to 1 marca, a tematem przewodnim mają być rodziny imperialne (drugi numer jest już w planach, a jego tematem mają być mniejsze klany Rokuganu). Grafika jest co prawda zabrana z podstawki, ale dość zręcznie wmontowana w stronę tytułową. Czas pokaże, czy Musha Shugyo dostanie wsparcie ze strony AEG.
Quentin 2008: Został miesiąc

Quentin 2008: Został miesiąc

23-02-2008 22:43 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Za miesiąc, 23 marca, upływa termin nadsyłania prac na konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin. Jako ostateczną zachętę organizatorzy przedstawiają trzy nowe zestawy nagród, które pojawiły się w specjalnym Kuferku.

Ponadto kapituła zaprasza do odwiedzenia strony Wydawnictwa Portal, gdzie pod tym adresem ukazała się informacja o nowym dodatku do Neuroshimy. Podręcznik powstał na kanwie scenariusza Poszukiwacze Zaginionej Ameryki, który w zeszłym roku znalazł się w finale Quentina. Jego autorem jest Andrzej 'Karczmarz' Benczek. Więcej na stronie konkursu po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Opóźnienie Legendy - dalsze informacje

Opóźnienie Legendy - dalsze informacje

18-02-2008 22:38 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło
Wydawnictwo Imaginator, polski wydawca trzeciej edycji Legendy Pięciu Kręgów informuje na swojej stronie o dalszym opóźnieniu premiery tej pozycji. Tymczasowym terminem roboczym jest lato 2008. Zapowiedziano też rychłą publikację grywalnego dema wraz z przykładowym scenariuszem. » więcej
Q-workshop ogłasza nowy konkurs na projekt zestawu kości!

Q-workshop ogłasza nowy konkurs na projekt zestawu kości!

08-02-2008 06:31 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło | Komentarze: 3
Q-workshop – największy polski producent kości i akcesoriów do gier – z dumą ogłasza swój kolejny konkurs projektancki. Tym razem poszukujemy nowych pomysłów na cały zestaw kości – od k4 do k20. To nasz największy jak dotychczas konkurs. W rozszerzeniu wieści znajdziecie kilka powodów, dla których powinniście się nim zainteresować. » więcej
Wyświetlono rezultaty 161-180 z 290.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.