Aktualności

Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

23-12-2008 10:53 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 2
Dział Legendy na Poltergeiście wzbogacił się o dwa nowe artykuły:
  • Rozwiązania storyliniowe Michała 'Uszatego' Cenkowskiego, w których prezentuje jego rozważania nad bardzo konstrowersyjną oficjalną historią Rokuganu;
  • recenzję dodatku Masters of War prezentującego trzy wielkie klany Rokuganu.
Ukazał się dodatek Masters of Magic

Ukazał się dodatek Masters of Magic

07-12-2008 11:36 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Każdy gracz Legendy może teraz zaleźć dodatek Masters of Magic pod choinką. Szczególnie gracze klanów Feniksa, Smoka oraz Modliszki mogą ucieszyć się nowym opisem ich klanów. Poza tym nowy dodatek informuje o festynach, Bractwie Shinseia i większych świątyniach. Nie brakuje nowych dojo, ścieżek dla rozwoju postaci oraz nowej, dopasowanej mechaniki rzucania czarów.
Fealty and Freedom

Fealty and Freedom

25-11-2008 20:02 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Oficjalna strona wydawnictwa Alderac informuje o nowym dodatku do trzeciej, zrewidowanej edycji Legendy. Nowa książka ma tytuł Fealty and Freedom. Po trylogii opisującej wszystkie wielkie klany Rokuganu twórcy systemu podchodzą do mniejszych klanów oraz klanów cesarskich. Dodatkowo książka ma zawierać informacje o życiu bezpańskich roninów. Fealty and Freedom ma ukazać się w styczniu. » więcej
Nowa cesarzowa Rokuganu

Nowa cesarzowa Rokuganu

22-11-2008 12:37 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 19
Długi konkurs wydawnictwa AEG Race for the Throne został zakończony. Wielu graczy oczekiwało upadku klanu Smoka, jednak do tego nie doszło. Wręcz przeciwnie, na ostrzu miecza gracze tego klanu, zmobilizowani niebezpieczeństwem, osiągnęli zwycięstwo. Jadeitowe Słońce oraz Obsydianowy Księżyc wybrali daimio Kitsuki Iweko na nową boską cesarzową Rokuganu, choć inne klany Rokuganu również zostały nagrodzone oficjalnymi pozycjami w nowej erze gry:
  • Moto Jin-Sahn - tytuł szoguna,
  • Yoritomo Utemaro - tytuł cesarskiego skarbnika,
  • Bayishi Hisoka - tytuł cesarskiego kanclerza,
  • Daigotsu Susumu - tytuł cesarskiego doradcy,
  • Togashi Satsu - tytuł Cesarskiego Głosu.
Nowa podstawka L5K już w sklepach

Nowa podstawka L5K już w sklepach

23-08-2008 13:41 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Nowy podręcznik podstawowy Legendy (3rd Edition Revised) trafił do sklepów. Już po krótkim czasie pierwszy rzut został wyprzedany. Wraz z tą nowością ukazał się też podręcznik Legend of the Burning Sands. Nowa edycja L5K wprowadza Klan Pająka, uzupełnia szkoły podstawowe oraz przedstawia lepsze reguły walki. Na oficjalnym forum wydawnictwa AEG można przeczytać także erratę tej książki.

Niestety, termin ukazania się gry planszowej Art of War został przesunięty. Małą niespodzianką okazała się zapowiedź powieści graficznej osadzonej w świecie Rokuganu. » więcej
Musha Shugyo #2 już do pobrania

Musha Shugyo #2 już do pobrania

17-08-2008 19:54 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Drugi numer świetnego fanzinu Musha Shugyo jest już do pobrania. Długie oczekiwanie zostało wynagrodzone lawiną nowych ścieżek oraz szkół dla mniejszych klanów. Poza tym autorzy prezentują wiele materiałów poświęconych łukom oraz innej broni rażącej, a przedstawiona wioska Hanami Mura jest dobrym punktem wyjściowym dla wielu kampanii na ziemiach klanu Zająca. » więcej
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

11-08-2008 01:20 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
W dziale Legendy pojawiły się dwie nowe pozycje. Pierwsza to artykuł o próbie przyśpieszenia inicjatywy w trzeciej edycji L5K. Druga pozycja, która uzupełnia ten artykuł, to plik PDF przedstawiający karty inicjatywy pomagające każdemu MG w rozgrywaniu walki.

Zapraszamy do czytania i krytyki.
Musha Shugyo #2 już w krótce

Musha Shugyo #2 już w krótce

10-08-2008 11:58 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 1
Autorzy Musha Shugyo przedstawili spis treści drugiego numeru fanzinu. Każdy fan mniejszych klanów Rokuganu dostanie wiele materiałów do gry. Ponad dziesięć nowych WKU podaje MG nowe pomysły na przygody, gracze mogą stworzyć oraz rozbudować postacie nowymi szkołami i ścieżkami, a wywiad z grafikiem Stevem Argylem to tylko jeden w wielu innych ciekawych punktów nowego numeru.
Antologia Poltera - już jest!

Antologia Poltera - już jest!

05-08-2008 21:12 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło | Komentarze: 17
Zapowiadana miesiąc temu Antologia Poltergeista 2007 ukazała się w dniu dzisiejszym na płycie dołączonej do najnowszego numeru CD-Action. Liczący sobie ponad czterysta pięćdziesiąt stron plik PDF zawiera wybór najlepszych artykułów, które w ubiegłym roku ukazały się na łamach naszego serwisu. Znajdziecie w niej także wpisy blogowe, komiksy, wywiady i opowiadania.

Pod koniec tego miesiąca antologia zostanie też udostępniona do ściągnięcia ze stron serwisu Poltergeist.
Masters of Court już w sklepach

Masters of Court już w sklepach

18-07-2008 19:51 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Od dzisiaj wszyscy fani Legendy mogą kupić nowy dodatek Masters of Court. Na forum Firmy AEG pokazały się też pierwsze komentarze o nowej książce. Lwia część dodatku opisuje klany Skorpiona, Pająka oraz Żurawia. Jak sam tytuł mówi, zawiera on też wiele materiałów dla graczy oraz MG, którzy lubią rozgrywki na dworach Rokuganu.
Masters of Magic

Masters of Magic

13-07-2008 21:42 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 5
Wydawnictwo AEG informuje, że nowy dodatek do klanów Feniksa, Modliszki oraz Smoka pokaże się w sklepach w listopadzie bieżącego roku. Masters of Magic ma być wydany w miękkiej oprawie i zawierać 172 strony. Książka nie tylko informuje o trzech klanach, ale zawiera też informacje o festynach, religijnych praktykach oraz opisuje Bractwo Shinseia. Poza tym dodatek uzupełnia mechanikę magii, dopasowując ją do trzeciej edycji Legendy.
Gra planszowa - Art of War

Gra planszowa - Art of War

12-07-2008 14:50 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Wydawnictwo AEG opublikowało więcej informacj o nowej grze planszowej Art of War. Gra ta była zapowiadana pod nazwą Emperor. Od września tego roku fani Legendy mogą przejąć władzę nad jednym z wielkich klanów Rokuganu i starać się o tron cesarski.

Gra ma zawierać ponad sto figurek, a w centrum jej zasad mają stać karty odzwierciedlające siły militarne i dyplomatyczne. Na oficjalnej stronie gry jest też podany przykład jednej rundy rozgrywki oraz grafiki kart strategicznych. » więcej
Piętnastu na stronie Quentina

Piętnastu na stronie Quentina

05-07-2008 00:45 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Po rozmaitych perturbacjach na stronie Quentina pojawiło się piętnaście scenariuszy nadesłanych na dziesiątą edycję konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Można je pobrać w oryginalnej formie i przeczytać komentarze członków kapituły.

Szesnasty, zwycięski scenariusz już niebawem powinien trafić na serwisy patronackie w wersji deluxe. Więcej na stronie nagrody po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Nowe informacje o Palących Piaskach

Nowe informacje o Palących Piaskach

01-07-2008 00:14 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Wydawnictwo AEG uruchomiło stronę poświęconą nowemu dodatkowi Legend of the Burnig Sands. Poza grafiką okładki dla nowego systemu strona oferuje też nowe frakcje - Ebonitów oraz Dom Dahabu i informacje o nowym potworze - ghulu, który może być użyty w Rokuganie. » więcej
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

30-06-2008 23:56 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Dzisiaj dział Legendy Pięciu Kręgów w serwisie Poltergeist wzbogacił się o dwie nowe pozycje. Pierwsza to recenzja rokugańskiego Las Vegas, czyli Ryoko Owari pióra Olka 'Dracha' Ryłko. Druga pozycja to dość obszerny darmowy bitewniak Sengoku Jidai Jarka Pyrki wraz z dodatkiem papierowych samurajów oraz reguł kampanii.

Zapraszamy wszystkich fanów do czytania i komentowania.
Antologia Poltergeista 2007 w CD-Action

Antologia Poltergeista 2007 w CD-Action

28-06-2008 14:03 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 47
Na płycie DVD dołączonej do najbliższego numeru CD-Action znajdzie się antologia Polter 2007, zbierająca najlepsze teksty, które pojawiły się na łamach naszego serwisu w zeszłym roku. Premiera CD-Action nr 7/08 będzie miała miejsce już za 10 dni - 8 lipca. Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
Senpet

Senpet

22-06-2008 19:52 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 3
Na oficjalnej stronie wydawnictwa Alderac ukazało się więcej informacji o nowym podręczniku Legend of the Burning Sands. Poza miniopowiadaniem autorzy przedstawiają pierwszą frakcję nowego niezależnego dodatku, Imperium Senpet, które jest odzwierciedleniem kraju faraonów. Zaineteresowani mogą też przeczytać więcej o pierwszym stopniu szkoły legionistów Senpetu.
Nowe oblicze trzeciej edycji

Nowe oblicze trzeciej edycji

11-06-2008 20:14 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 5
Oficjalna strona Legendy informuje o trzecim wydaniu podręcznika podstawowego gry fabularnej. Nowa książka jest uzupełniona o statystyki Klanu Pająka oraz nową mechanikę tworzenia samurajów. Poza tym dodane są intuicyjne reguły walki, najnowsza historia i oczywiście brakujące statystyki wierzchowców.
Koniec Smoka?

Koniec Smoka?

09-06-2008 19:15 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Oficjalny turniej wydawnictwa AEG Race for the Throne dobiega końca. Najbardziej prawdopodobnym zwycięzcą jest Klan Skorpiona. Drugie miejsce zajmuje obecnie Klan Smoka.

Na forach krążą jednak wieści o eliminacji całego Klanu Smoka z gry. Niejasne jest, jakie kroki podejmie wydawnictwo Alderac po turnieju, ale już teraz temat budzi wiele kontrowersji. Oficjalna historia gry nie jest co prawda używana przez wielu graczy RPG, ale brakujące podręczniki i mechanika dla popularnego Klanu Smoka mogą stać się problemem dla wielu MG. » więcej
Burning Sands Core Rulebook

Burning Sands Core Rulebook

28-05-2008 23:14 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Na stronie sklepu FRPGames pojawiła się informacja o nowej podstawce do systemu Legendy Pięciu Kręgów. Burning Sands Core Rulebook ma zawierać skróconą mechanikę systemu L5K. Nowa gra ma się toczyć na północ od krajów cesarskich na terenach Yodotai i Senpet. Podręcznik ma też zawierać wskazówki dla gry mieszanej zarówno w Palących Piaskach, jak i Rokuganie. » więcej
Wyświetlono rezultaty 141-160 z 290.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.