Aktualności

Koniec polskiej edycji L5K

Koniec polskiej edycji L5K

04-11-2009 21:17 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 34
Na forum naszego serwisu pojawiła się wiadomość Qendiego o porzuceniu projektu wydania polskiej edycji L5K. Do upadku projektu przyczyniło się wydanie polskiej edycji Exalted oraz kryzys gospodarczy, który dosięgnął też wydawnictwo Imaginator.
Konkurs: Opowieść z Rokuganu

Konkurs: Opowieść z Rokuganu

30-09-2009 20:08 | Ewa 'Akaszik' Cetnar | Komentarze: 10
Dział Legendy Pięciu Kręgów ogłasza konkurs na, osadzoną w dowolnej edycji, Opowieść z Rokuganu. Taką, jakiej jeszcze nie było.

Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
Blogosfera - lektura dla początkujacych

Blogosfera - lektura dla początkujacych

21-09-2009 16:39 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 8
Na stronie wydawnictwa Imaginator pojawił się nowy wpis blogowy Tomasza 'Majkosza' Majkowskiego. Jest to kolejny odcinek skierowany do nowych Mistrzów Gry, którzy zaczynają swoje przygody w Szmaragdowym Cesarstwie. Tym razem autor udziela porad dotyczących wyboru lektury i uciera nosa internetowym "znawcom" Japonii, która nie jest Rokuganem.
Nowa aktualizacja działu L5K

Nowa aktualizacja działu L5K

16-09-2009 23:18 | Krzysztof 'MorfiQ' Jabłoński | Komentarze: 0
Konichiwa!

Dział Legendy Pięciu Kręgów ma wielką przyjemność zaprezentować Wam nowy tekst autorstwa Ewy L. 'Akaszik' Centar pt. Bitwa w środku tygodnia. Jest to WKU, które pozwala rozegrać szybką sesję nawet kiedy czasu jest mało.

Co więcej redakcja pragnie pobudzić Waszą ciekawość informując, że już niebawem ogłoszony zostanie konkurs na... na tę informacje musicie jeszcze odrobinkę poczekać.

Oyasumi!
The Vacant Throne

The Vacant Throne

04-09-2009 01:00 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 9
Na rynku pojawił się nowy dodatek do L5K. Nowa książka nazywa się The Vacant Throne. Opisuje ona dwie ery Rokuganu, Erę Lotosu oraz Erę Samurajów, które są znane z wcześniej wydanych edycji kart CCG. Dodatek zawiera oficjalną historię, opis wielu postaci oraz pomysły na nowe przygody.
Blogosfera: John Wick a sprawa polska

Blogosfera: John Wick a sprawa polska

31-08-2009 15:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski
"Najważniejszym wydarzeniem na Polconie było pojawienie się Johna Wicka, którego prelekcje były dla mnie najważniejszymi w życiu - z różnych egzystencjalnych względów. Jednym z nich niech będzie to, że poznałem jednego z najbardziej otwartych i motywujących ludzi w świecie RPG."

Na swoim blogu Julian 'Mayhnavea' Czurko przekazuje garść gorących wieści i plotek ze spotkania z Johnem Wickiem, który w miniony weekend gościł na odbywającym się w Łodzi Polconie. » więcej
Czym się różni Rokugan? Blog Imaginatora

Czym się różni Rokugan? Blog Imaginatora

26-08-2009 21:09 | Krzysztof 'MorfiQ' Jabłoński
Na blogu Imaginatora pojawił się nowy wpis, który ma ukazać różnice między Legendą Pięciu Kręgów (zwłaszcza postaciami w jakie wcielają się gracze), a innymi systemami. Tekst stanowi dobre wprowadzenie dla potencjalnych nabywców 3ed L5K w języku polskim i jest drugą częścią cyklu mającego za zadanie przybliżyć czytelnikom Rokugan i prawa, którymi się rządzi. » więcej
Nowa aktualizacja działu L5K

Nowa aktualizacja działu L5K

24-08-2009 23:14 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 1
Dział Legendy Pięciu Kręgów zaprasza wszystkich do czytania i używania nowych materiałów.

W tej aktualizacji Aureus wyciąga każdemu samurajowi ostatnie Koku podczas gry w Chou-Han- Onaji.

A Kabuki Joe przedstawia skondensowane tabele do walki, które wyprzedzają nadciągającą nową edycję polskiej Legendy.

Zachęcamy do czytania i komentarzy!
Nowa redaktorka Legendy

Nowa redaktorka Legendy

15-08-2009 22:09 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 4
Dział Legendy na serwisie Poltergeist powiększył się o nową osobę. Ewa 'Akaszik' Cetnar dołączyła dzisiaj do naszej załogi. Ewa jest zaangażowaną organizatorką LARPów w klimatach Legendy oraz ma duże doświadczenie w prowadzeniu działów L5K. Witamy nową redaktorkę i życzymy powodzenia i wiele dobrej zabawy.
To nie Japonia! nowy wpis na blogu Imaginatora

To nie Japonia! nowy wpis na blogu Imaginatora

15-08-2009 00:41 | Krzysztof 'MorfiQ' Jabłoński | Komentarze: 1
"To nie Japonia!". Taki oto tytuł nosi najnowszy wpis na blogu wydawnictwa Imaginator (dla niewiedzących wydawcy 3ed Legendy Pięciu Kręgów w języku polskim). Tekst ma za zadanie obalenie mitu jakoby L5K było systemem dla japonistów i ludzi wielce obeznanych z kulturą Dalekiego Wschodu. Ma on również na celu zachęcić graczy niezwiązanych do tej pory z Legendą do spróbowania rokugańskiego klimatu. Ponadto autor zapowiedział, że następne wpisy będą również pisane pod hasłem "Jak zacząć grać w Legendę pięciu Kręgów" i nie popełnić przy tym seppuku?
Blogosfera: Wierność Samuraja

Blogosfera: Wierność Samuraja

27-07-2009 00:11 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 1
Na oficjalnej stronie wydawnictwa Imaginator ruszył nowy blog. Ma on informować o najnowszych wydarzeniach i planach wydawnictwa. Drugi wpis blogu pióra Tomasza "Majkosza" Majkowskiego zwraca się bezpośrednio do fanów Legendy Pięciu Kręgów w Polsce.
John Wick na Polconie

John Wick na Polconie

13-07-2009 01:03 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 15
John Wick, twórca gier fabularnych Legenda Pięciu Kręgów oraz 7th Sea, będzie gościem Polconu 2009 w Łodzi. John jest znany na polskim rynku również jako autor podręcznika Graj Twardo.
Znamy termin premiery 3 edycji Legendy Pięciu Kręgów po polsku!

Znamy termin premiery 3 edycji Legendy Pięciu Kręgów po polsku!

06-07-2009 19:10 | Krzysztof 'MorfiQ' Jabłoński | Komentarze: 15
W sobotę 4 lipca Tomasz Z. Majkowski zdradził kiedy odbędzie się premiera polskiej 3 edycji Legendy Pięciu Kręgów. Owy wyczekiwany termin przypada na 13-15 listopada... czyli na Falkon! Co więcej prawdopodobnie będzie możliwość zakupienia podręcznika poprzez przedsprzedaż.
Nowy redaktor działu L5K

Nowy redaktor działu L5K

27-06-2009 18:53 | Krzysztof 'MorfiQ' Jabłoński | Komentarze: 8
Mam wielką przyjemność poinformować, że kilka dni temu zostałem redaktorem działu Legendy Pięciu Kręgów. Zajmował się będę tekstami maści wszelakiej. Zdradzę jedynie, że w chwili obecnej pracuję nad przygodą.

Mam nadzieję, że od sierpnia aktualizacje w dziale będą częstsze, poza tym redakcja postara się podjąć kroki zmierzające ku rozpropagowaniu Legendy Pięciu Kręgów i aktywnie wspierać będzie polską wersję 3 edycji.
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

21-06-2009 23:12 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Dział L5K zaprasza do czytania i oglądania nowych materiałów.

MorfiQ przedstawia książkę Młody Samuraj: Droga Wojownika.

Kabuki Joe pokazuje, jak zrobić rokugański Dice Tower i oferuje jego plany.

Zachęcamy do czytania i komentarzy! » więcej
Trzeci numer Musha Shugyo dostępny

Trzeci numer Musha Shugyo dostępny

18-06-2009 10:30 |
Trzeci numer nieoficjalnego pisma L5K - Musha Shugyo jest już dostępny do pobrania. Jego tematem są tym razem nieludzie. Pismo możecie znaleźć pod tym adresem. » więcej
Dobre wieści na Avangardzie

Dobre wieści na Avangardzie

18-06-2009 00:03 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 2
Tegoroczna Avangarda oferuje Gospodę Japońską. Ten blok pokazów i prelekcji porusza szeroką paletę tematów dla każdego gracza Legendy. Kulminacją bloku jest znany wszystkim temat RTNJ - Rokugan To Nie Japonia, który będzie nam przybliżony przez redaktora nowej edycji L5K Tomasza Majkowskiego. Podczas prelekcji Tomasz poda nam więcej szczegółów o ukazaniu się polskiej podstawki do trzeciej, poprawionej edycji Legendy.
Akira Kurosawa Digital Archive

Akira Kurosawa Digital Archive

28-05-2009 20:03 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 2
Otworzony został Akira Kurosawa Digital Archive. W tym internetowym zbiorze można oglądać wiele oryginalnych zdjęć pochodzących z filmów mistrza filmów samurajskich. Archiwum jest projektem Uniwersytetu Ryukoku z Kyoto oraz firmy Kurosawa Productions. Według własnych danych uniwersytetu prezentowane jest ponad 20000 objektów. Wśród zbiorów zdjęć nie zabrakło 7 Samurajów oraz Sanjuro, które mogą natchnąć każdego gracza i mistrza Legendy. Niestety archiwum jest dostępne tylko w języku japońskim.
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

18-05-2009 22:44 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Nowy artykuł i fotorelacja w dziale Legendy Pięciu Kręgów.

Gangsterzy Yakuzy są tematem nowego zbiorowego artykułu z serii Mój Rokugan.

Ewa 'Akaszik' Cetnar prezentuje zbiór zdjęć z LARP-a Kyuden Bayushi, który odbył się niedawno w Bytomiu.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi materiałami!

Larp L5K w Bytomiu

09-05-2009 10:59 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Każdy fan Larpów Legendy jest zaproszony 16 maja do Bytomia. Wasza pomysłowość w ciągu najbliższego tygodnia zamieni szlafrok taty w bogate kimono, a od kolegi zdążycie pożyczyć atrapę miecza (walki odbędą ą się w systemie papier-nożyce-kamień). Organizatorzy mają jeszcze kilka wolnych ról. Osoby od lat grające w Legendę i debiutanci będą się bawić 11:30-15:55 w Polsko – Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Każdy zainteresowany jest proszony o kontakt przez email z Akaszik. Lub bezpośrednio przez GG 3891955.
Wyświetlono rezultaty 141-160 z 323.