Aktualności

Nowy wpis w pamiętniku twórców 4ed. Legendy Pięciu Kręgów

Nowy wpis w pamiętniku twórców 4ed. Legendy Pięciu Kręgów

29-04-2010 18:28 | Krzysztof 'MorfiQ' Jabłoński | Komentarze: 10
Na łamach serwisu ENworld pojawiła się dziewiąta już część pamiętnika twórców 4ed. Legendy Pięciu Kręgów, której premiera przewidziana jest na trzeci kwartał tego roku. Najnowszy wpis traktuje o szkołach shugenja dość szczegółowo opisując każdy klan. Na koniec autorzy jako przykład podali szkołę shugenja Kitsu, rodziny klanu Lwa.
Aktualizacja działu L5K. Do widzenia!

Aktualizacja działu L5K. Do widzenia!

18-04-2010 17:23 | Krzysztof 'MorfiQ' Jabłoński | Komentarze: 12
Drodzy Czytelnicy!

W związku z przebudową serwisu [url=www.polter.pl]Poltergeist[/url] dział Legendy Pięciu Kręgów został przeniesiony do archiwum. Oznacza to, że teksty pojawiać się będą sporadycznie. Chcielibyśmy podziękować Wam za czytanie i odpowiedzi na nasze publikacje. Działaliśmy dla Was i mamy nadzieję, że zapiszemy się w Waszej pamięci. Więcej w rozszerzeniu wieści.

Dzisiaj prezentujemy dwa teksy, Krótki traktat o Pustce pióra Aureusa oraz scenariusz LARPa Świątynie Asahina autorstwa Akaszik, którego galerię zdjęć możecie obejrzeć tutaj.

» więcej
Jaka będzie 4ed. Legendy Pięciu Kręgów

Jaka będzie 4ed. Legendy Pięciu Kręgów

18-04-2010 14:04 | Krzysztof 'MorfiQ' Jabłoński | Komentarze: 0
Zapraszamy do zapoznania się ze streszczeniem dotychczasowych wpisów na blogu twórców 4ed. Legendy Pięciu Kręgów. Dodatkowo informujemy, że niedawno na stronie wydawnictwa AEG pojawiła się 8 cześć pamiętnika, którą znajdziecie tutaj
Death at Koten nominowany na Origins Awards

Death at Koten nominowany na Origins Awards

01-04-2010 15:38 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Komiks wydawnictwa Alderac Entertainment pod tytułem Death at Koten został nominowany do prestiżowej nagrody Oringins Award. Nagroda ta jest przyznawana corocznie na targach Origins Game Fair w Ohio przez Academy of Adventure Gaming Arts and Design. Death at Koten jest oparty na grze fabularnej L5K. Strona wydawnictwa oferuje mały zwiastun komiksu, którego można zobaczyć tutaj.
Wznowienie figurek Clan War

Wznowienie figurek Clan War

14-03-2010 14:07 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Na oficjalnej stronie Legendy Pięciu Kręgów pojawiła się informacja o wznowieniu produkcji figurek do systemu Clan War. Tym razem zadania podjęła się firma Valiant.

Clan War był systemem bitewnym powiązanym z uniwersum L5K. Chociaż tytuł został zamknięty, figurki przedstawiające wiele znanych postaci Rokuganu mogą się przydać na sesjach gry fabularnej.
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

27-02-2010 00:43 | Ewa 'Akaszik' Cetnar | Komentarze: 7
Ciąg dalszy pokonkursowych publikacji. Nastrojowa opowieść Miłość i honor autorstwa Marty 'Sharki' Winiarskiej. Tylko najlepsi gawędziarze klanu Skorpiona potrafią tak pięknie opisać letni romans.

Ponadto dla Mistrzów Gry scenariusz LARPa Tajemnice są jak znamiona. Magdalena 'Ćma' Kowal i Piotr 'Menda' Billewicz przygotowali go na Polcon 2009. Teraz dzielą się, aby każdy mógł swoim graczom zaserwować wszystko co najciekawsze w Mieście Otwartej Dłoni. Warto!
LARP L5K - Świątynie Asahina

LARP L5K - Świątynie Asahina

07-02-2010 23:58 | Ewa 'Akaszik' Cetnar | Komentarze: 0
14 lutego 2010 o 16:30 w Śląskim Klubie Fantastyki (Katowice) odbędzie się LARP osadzony w pierwszej edycji Legendy. Tło fabuły stanowi Festiwal Domknięcia Astrologicznego Cyklu celebrowany w Świątyniach Asahina.

Na grę należy przygotować symboliczny strój. Znajomość Księgi Ziemi oraz Powietrza z podręcznika podstawowego jest obowiązkowa. Ewentualne walki zostaną rozstrzygnięte w systemie papier-nożyce-kamień.

Chętni powinni zgłosić się z wyprzedzeniem do mistrza gry Akaszik.
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

06-01-2010 22:51 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Zapraszamy wszystkich fanów Legendy do pierwszej aktualizacji działu w nowym roku.

Vulpes przedstawia historię starego Lwa i jego rozwiązanie problemu Krain Cienia, zaś Ewa 'Akaszik' Cetnar uprowadza nas w świat LARPów, prezentując kompletny scenariusz Kyuden Bayushi. LARP odbył się na zeszłorocznym Dniu Kwitnącej Wiśni w Bytomiu.
Droga Scenarzysty

Droga Scenarzysty

24-12-2009 14:28 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
"Droga Scenarzysty to połączenie zarysu przygody do Legendy Pięciu Kręgów oraz opis procesu konstruowania scenariusza. Tekst zawiera zbiór porad, jak przygotować podstawę, na której później wzniesiony zostanie szczegółowo rozpisany scenariusz do gry fabularnej. Prezentowane podejście jest skierowane do Mistrzów Gry i graczy, którzy poszukują spójnych, przemyślanych opowieści".

Dział RPG prezentuje specjalną, świąteczną aktualizację. Autorem Drogi Scenarzysty jest Magdalena 'MEaDEA' Madej-Reputakowska. Skorzystać z niej mogą miłośnicy różnych systemów – z L5K natomiast pochodzą wszelkie przykłady.

Kolejny świąteczny prezent od działu RPG już jutro! » więcej
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

10-12-2009 22:23 | Krzysztof 'MorfiQ' Jabłoński | Komentarze: 0
Dział Legendy Pięciu Kręgów chciałby zaprezentować Wam dwa nowe teksty.

Pierwszy to recenzja Opowieści o 47 roninach napisana przez Barbarę 'Yuhime' Wyrowińską. Książka to kolejne podejście do historii starej jak sama Japonia. Jaki jest efekt? Sprawdźcie sami!

Drugi tekst to opowieść pióra Aque nosząca tytuł Krewna od zimnego ryżu. Opowiadanie zajęło drugie miejsce w konkursie Opowieść z Rokuganu. Jest to wzruszająca historia odkrywająca najskrytsze sekrety domu Żurawia.
Dwunasta edycja Quentina

Dwunasta edycja Quentina

03-12-2009 13:58 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 26
Ruszyła dwunasta edycja Quentina – największego polskiego konkursu na scenariusz do gry fabularnej.

Jeśli chcecie się sprawdzić, pokazać swoje umiejętności i podzielić nimi z czytelnikami, powinniście wysłać swój tekst do 14 lutego 2010. Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się w połowie marca przyszłego roku w Poznaniu na konwencie Pyrkon 2010. Więcej na oficjalnej stronie konkursu.
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

22-11-2009 23:39 | Ewa 'Akaszik' Cetnar | Komentarze: 1
Oczy i uszy Lwa – zwycięski tekst konkursu Opowieść z Rokuganu autorstwa 'Uszatego' jest już w serwisie. Ten sekret Cesarstwa zaskoczy niejednego Czytelnika. Zgodnie z mottem konkursu: "tego jeszcze nie było".

Ponadto 'MorfiQ' proponuje przygodę, w ramach której bohaterowie graczy staną przed dylematem: co można poświęcić dla szczęścia kochającej się pary? Scenariusz Cena Miłości czeka na rozegranie.
Rozstrzygnięcie konkursu Opowieść z Rokuganu

Rozstrzygnięcie konkursu Opowieść z Rokuganu

12-11-2009 23:24 | Ewa 'Akaszik' Cetnar | Komentarze: 7
Laureatem konkursu Działu Legendy Pięciu Kręgów na Opowieść z Rokuganu został Michał 'Uszaty' Cenkowski i to do niego powędrują: kości japońskie od Q-workshop, grafika Steva Argyla oraz dodatkowe 50 polterpunktów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłanie prac. Będziemy je sukcesywnie publikować, rozpoczynając od zwycięskiej Oczy i Uszy Lwa.
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

12-11-2009 21:32 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 8
Po zakończeniu naszego konkursu zapraszamy do nowej aktualizacji działu Legendy Pięciu Kręgów.
Nowa galeria Świat Miecza Barbary 'Yuhime' Wyrowińskiej zabierze was w podróż po Szmaragdowym Cesarstwie.
Poza tym oferujemy małe kompendium ziół Rokuganu dla każdego samuraja i MG.
Koniec polskiej edycji L5K

Koniec polskiej edycji L5K

04-11-2009 21:17 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 34
Na forum naszego serwisu pojawiła się wiadomość Qendiego o porzuceniu projektu wydania polskiej edycji L5K. Do upadku projektu przyczyniło się wydanie polskiej edycji Exalted oraz kryzys gospodarczy, który dosięgnął też wydawnictwo Imaginator.
Konkurs: Opowieść z Rokuganu

Konkurs: Opowieść z Rokuganu

30-09-2009 20:08 | Ewa 'Akaszik' Cetnar | Komentarze: 10
Dział Legendy Pięciu Kręgów ogłasza konkurs na, osadzoną w dowolnej edycji, Opowieść z Rokuganu. Taką, jakiej jeszcze nie było.

Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
Blogosfera - lektura dla początkujacych

Blogosfera - lektura dla początkujacych

21-09-2009 16:39 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 8
Na stronie wydawnictwa Imaginator pojawił się nowy wpis blogowy Tomasza 'Majkosza' Majkowskiego. Jest to kolejny odcinek skierowany do nowych Mistrzów Gry, którzy zaczynają swoje przygody w Szmaragdowym Cesarstwie. Tym razem autor udziela porad dotyczących wyboru lektury i uciera nosa internetowym "znawcom" Japonii, która nie jest Rokuganem.
Nowa aktualizacja działu L5K

Nowa aktualizacja działu L5K

16-09-2009 23:18 | Krzysztof 'MorfiQ' Jabłoński | Komentarze: 0
Konichiwa!

Dział Legendy Pięciu Kręgów ma wielką przyjemność zaprezentować Wam nowy tekst autorstwa Ewy L. 'Akaszik' Centar pt. Bitwa w środku tygodnia. Jest to WKU, które pozwala rozegrać szybką sesję nawet kiedy czasu jest mało.

Co więcej redakcja pragnie pobudzić Waszą ciekawość informując, że już niebawem ogłoszony zostanie konkurs na... na tę informacje musicie jeszcze odrobinkę poczekać.

Oyasumi!
The Vacant Throne

The Vacant Throne

04-09-2009 01:00 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 9
Na rynku pojawił się nowy dodatek do L5K. Nowa książka nazywa się The Vacant Throne. Opisuje ona dwie ery Rokuganu, Erę Lotosu oraz Erę Samurajów, które są znane z wcześniej wydanych edycji kart CCG. Dodatek zawiera oficjalną historię, opis wielu postaci oraz pomysły na nowe przygody.
Blogosfera: John Wick a sprawa polska

Blogosfera: John Wick a sprawa polska

31-08-2009 15:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski
"Najważniejszym wydarzeniem na Polconie było pojawienie się Johna Wicka, którego prelekcje były dla mnie najważniejszymi w życiu - z różnych egzystencjalnych względów. Jednym z nich niech będzie to, że poznałem jednego z najbardziej otwartych i motywujących ludzi w świecie RPG."

Na swoim blogu Julian 'Mayhnavea' Czurko przekazuje garść gorących wieści i plotek ze spotkania z Johnem Wickiem, który w miniony weekend gościł na odbywającym się w Łodzi Polconie. » więcej
Wyświetlono rezultaty 121-140 z 317.