Aktualności

Aktualizacja działu L5K

09-05-2007 07:10 | Grzegorz 'zgreg' Gacek
"Przemożny wpływ nemuranai na świadomość i marzenia Rokugańczyków, ich rola w polityce Szmaragdowego Cesarstwa, oddziaływanie na naukę, poezję, filozofię i sztukę" są najczęściej lekceważone przez Mistrzów Gry. Dlatego dział Legendy Pięciu Kręgów przygotował dla was artykuł, który ułatwi prowadzenie przygód bogatych w artefakty.

Zapraszamy do lektury drugiej części artykułu o nemuranai. W nim: klasyfikacja typów magicznych przedmiotów, skutki społeczne posiadania, dziedziczenia czy nawet opowiadania o nich, oraz kolejne argumenty na rzecz częstego wykorzystania artefaktów. » więcej
14 scenariuszy na stronie Quentina

14 scenariuszy na stronie Quentina

08-05-2007 07:05 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Na stronie Quentina zamieszczono 14 scenariuszy nadesłanych na konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Wraz tekstami pojawiły się także pierwsze komentarze członków kapituły. Organizatorzy podsumowują przy tym dziewiątą edycję i przekazują kilka informacji o pozostałych, jeszcze nieopublikowanych scenariuszach.

Więcej po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej

Aktualizacja działu L5K

02-05-2007 08:58 | Grzegorz 'zgreg' Gacek | Komentarze: 0
"Magiczne przedmioty z własną osobowością i duszą, błogosławione lub przeklęte, stworzone tchnieniem kami czy zręcznymi dłońmi shugenja, troskliwie hołubione przez wieki lub znalezione w przydrożnym rowie - nemuranai zawsze wydawały mi się jednym z najciekawszych pomysłów w Legendzie."

Dział Legendy Pięciu Kręgów zaprasza do lektury pierwszej części tekstu poświęconego rokugańskim artefaktom. Dowiecie się z niego, czemu warto wprowadzać do gry nemuranai, jak należy to robić i jakie warunki musi spełniać magiczny przedmiot. Artykuł uwzględnia specyfikę systemu (system społeczny i specyficzną magię-modlitwę Szmaragdowego Cesarstwa), ale zawarte w nim treści są w sporej mierze uniwersalne.

Dlatego zapraszamy do lektury zarówno fanów L5K jak i wszystkich innych systemów fantasy.
Planszówka do L5K

Planszówka do L5K

01-05-2007 07:02 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Fani gier planszowych oraz L5K doczekali się wreszcie pierwszej planszówki o Rokuganie. Alderac Entertainment ogłasza wydanie pozycji pt. Emperor, która ma ukazać się już w lecie tego roku.
Masters of War

Masters of War

01-05-2007 07:00 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Alderac Entertainment zapowiada wydanie nowego dodatku do L5K. Trzy armie najbardziej wojowniczych klanów Rokuganu będą przedstawione fanom L5K. Dodatek ma zawierać też detale o murze Kaiu i innych fortyfikacjach Rokuganu, oraz kilka innych ciekawostek.

Historia postaci - dyskusja na forum

21-04-2007 19:17 | Michał 'Furiath' Markowski
Na naszym forum wywiązała się interesująca dyskusja na temat tworzenia życiorysu bohatera. Czy sporządzanie historii postaci to przydatne narzędzie, czy też zwykła strata czasu? Zapraszamy do udziału w dyskusji - dostaniecie się do niej po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej

Blogosfera: Poproszę kolejną literkę...

21-04-2007 00:19 | Michał 'Furiath' Markowski
Szymon 'Siman' Charko na swoim blogu przedstawia interesujące i pomysłowe narzędzie do wykorzystania na sesji dowolnego systemu RPG. Zapraszamy do lektury!
» więcej
Jak połączyć drużynę w L5K?

Jak połączyć drużynę w L5K?

18-04-2007 22:19 | Marta 'fairhaven' Pyrz
Tammo powraca z drugą częścią swojego tekstu o sposobach łączenia drużyny. Tym razem konkrety: jakimi metodami połączyć graczy, jakie są różne koncepty drużyny i o czym należy pamiętać, by wszystkie te elementy tworzyły zgraną całość.

"Drużyny mieszane stanowią najtwardszy orzech do zgryzienia dla MG." Jak poradził sobie z nimi autor? Dowiecie się po kliknięciu w nagłówek wieści! » więcej

Karty postaci

07-04-2007 12:28 | Grzegorz 'zgreg' Gacek
W dzisiejszej aktualizacji dział L5K proponuje alternatywne karty postaci autorstwa Marty 'fairhaven' Pyrz i Grzegorza 'zgrega' Gacka. Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu i znajdą zastosowanie na Waszych sesjach. » więcej
Mój Rokugan: gaijinowie

Mój Rokugan: gaijinowie

02-04-2007 12:54 | Marta 'fairhaven' Pyrz
"Jak wygląda rola gaijinów w Rokuganie? Czy przegrana bitwa zakończyła ich zakusy na podbój Cesarstwa i obecnie ograniczają się jedynie do wymiany handlowej? A może, podobnie jak w historycznej Japonii, ich statki zawijają czasem do wybranych portów?"

Na te i inne pytania odpowiadała redakcja i zaproszeni przez nią goście. Kolejny odcinek cyklu Mój Rokugan poświęcony jest gaijinom i ich obecności w Szmaragdowym Cesarstwie. Kto lubi okrągłookich barbarzyńców a kto najchętniej by się ich pozbył? Zapraszamy do lektury. » więcej
Sposoby łączenia drużyny

Sposoby łączenia drużyny

23-03-2007 10:28 | Marta 'fairhaven' Pyrz
Jak zebrać i połączyć grupę samurai? Tammo postanowił przyjść z pomocą licznym Mistrzom Gry, którzy mają z tym problem. Chcesz prowadzić drużynę jednoklanową, przygodę dla dwóch osób lub też serię scenariuszy opartą na konkretnej koncepcji? Każda z tych możliwości została omówiona w tekście Sposoby łączenia drużyny w L5K.

Warto dodać, że artykuł doczeka się dalszego ciągu, w którym autor omówi konkretne zagadnienia związane z drużynami wieloklanowymi. Zapraszamy do lektury artykułu, wraz z autorem zakładając, że "po lekturze łączenie drużyny nie będzie dla MG pojęciem obcym." » więcej
Quentin 2007 - czas minął

Quentin 2007 - czas minął

19-03-2007 06:43 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2
W nocy z 18 na 19 marca upłynął termin nadsyłania prac konkursowych na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Kapituła Quentina zajmie się teraz lekturą prac, a finałową piątkę poznamy 18 kwietnia. Zwycięzca ogłoszony zostanie na oficjalnym wręczeniu nagród na konwencie ConStar 29 kwietnia.

Tymczasem dla wszystkich - uczestników i czytelników - organizatorzy konkursu zamieścili zwycięski tekst z poprzedniej edycji. Zainteresowani lekturą scenariusza Wojtka Doraczyńskiego Terminator - decydujące starcie znajdą go pod tym linkiem (format PDF).
Spóźniony pojedynek

Spóźniony pojedynek

15-03-2007 23:24 | Marta 'fairhaven' Pyrz | Komentarze: 0
Luty minął, tymczasem o obiecywanym dodatku do Legendy Pięciu Kręgów słuch zaginął. Nieoficjalne źródła z AEG twierdzą, że Art of the Duel powinien się ukazać w kwietniu, lecz termin wydania może się jeszcze zmienić.

Przypomnijmy, że wydawnictwo zaplanowało w tym roku kolejny dodatek - Emerald Empire miał ukazać się w czerwcu. Ostatnio wydana pozycja - Creatures of Rokugan - ukazała się z ponad czteromiesięcznym opóźnieniem.
Cykl Mój Rokugan

Cykl Mój Rokugan

10-03-2007 15:08 | Marta 'fairhaven' Pyrz
"Twórcy nowoczesnych gier RPG chcący odnieść sukces, muszą pomyśleć o umożliwieniu zabawy przedstawicielkom płci pięknej. [...] Czy autorzy Legendy Pięciu Kręgów dobrze sobie poradzili?"

Dział Legendy Pięciu Kręgów zaprasza do lektury tekstu, w którym redakcja i zaproszeni przez nas goście komentują różne zagadki i problemy Szmaragdowego Cesarstwa. W pierwszym odcinku zajęliśmy się samurai-ko i ich funkcjonowaniem w Rokuganie. Czekamy na wasze komentarze - jeśli projekt przypadnie wam do gustu, obiecujemy więcej legendowych sław i więcej kontrowersyjnych tematów. » więcej
Kawałek Japonii

Kawałek Japonii

05-03-2007 18:25 | Marta 'fairhaven' Pyrz | Komentarze: 2
Czy w Japonii mieszkają olbrzymi? Do czego tuli się zmarznięty samuraj? Jak wygląda sushi na wynos?

Dział Legendy Pięciu Kręgów zaprasza do obejrzenia nowej galerii prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni. Kawałek Japonii to nie tylko suche fotografie, ale też interesujące podpisy i krótkie anegdotki. Autorem zdjęć jest Kabuki Joe.
Kotei 2007 już w ten weekend

Kotei 2007 już w ten weekend

28-02-2007 22:27 | Rafał 'Ra-V' Błaszczak
Już w najbliższy weekend (3-4 marca) we Wrocławiu odbędzie się polski Kotei - najważniejszy turniej karcianej Legendy Pięciu Kregów, podczas którego zwycięzcy mają wpływ na storyline całego Rokuganu. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Quentin 2007 - zostały trzy tygodnie

Quentin 2007 - zostały trzy tygodnie

28-02-2007 20:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Niespełna trzy tygodnie dzielą nas od upłynięcia ostatecznego terminu nadsyłania tekstów na Quentina - konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Organizatorzy dziękują tym, którzy już przesłali swoje prace i zachęcają pozostałych do spróbowania swoich sił. Nieprzekraczalny termin przyjmowania scenariuszy mija 18. marca.

Więcej o konkursie na oficjalnej stronie nagrody, po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Usagi Yojimbo #20: Spotkania ze śmiercią - recenzja

Usagi Yojimbo #20: Spotkania ze śmiercią - recenzja

28-02-2007 07:39 | Maciej 'Repek' Reputakowski
"Pomimo staranie zaprojektowanego kostiumu siedemnastowiecznej Japonii, który oddaje wyjątkowość i odmienność orientalnej kultury, komiks Stana Sakai został przyjęty na całym świecie jako uniwersalna opowieści o oddaniu, honorze i przyjaźni. Niewielu bohaterów może poszczycić się równie niesłabnącą popularnością i stale powiększającym się gronem oddanych fanów [...] "

Zapraszamy do lektury rencenzji komiksu Usagi Yojimbo - Spotkania ze śmiercią, który ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont. Autorką tekstu jest Magdalena Madej-Reputakowska. » więcej
L5K CCG: Karty dla Żurawi z Tomorrow

L5K CCG: Karty dla Żurawi z Tomorrow

26-02-2007 22:28 | Rafał 'Ra-V' Błaszczak | Komentarze: 0
Ujawnione zostały karty dla klanu Żurawia, które znajdą się w promocyjnej talii Tomorrow do karcianej Legendy Pięciu Kręgów. Zobaczycie je, klikając w nagłówek wieści. » więcej
Przewodnik po Rokuganie - część trzecia

Przewodnik po Rokuganie - część trzecia

23-02-2007 22:37 | Marta 'fairhaven' Pyrz
"Przerywając innym już rozpoczętą wypowiedź miej dobre ku temu powody." - ostrzega Tammo w trzeciej części swojego popularnego cyklu. Ten krótszy tym razem artykuł po raz kolejny przeniesie czytelnika w skomplikowany świat rokugańskiej etykiety. Tym razem mowa o przerywaniu. » więcej
Wyświetlono rezultaty 201-220 z 263.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.