Aktualności

Wyścig o tron - konkurs na opis lokacji

Wyścig o tron - konkurs na opis lokacji

07-04-2008 23:19 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Kilka dni temu firma Alderac ogłosiła nowy konkurs w ramach programu Race for the throne - Wyścig o tron. Każdy gracz Legendy może nadesłać do trzech opisów zamków lub dworów swojego ulubionego klanu. Dobre opisy mogą ukazać się w przyszłych dodatkach do Legendy Pięciu Kręgów. Więcej o konkursie Race for the throne można przeczytać tutaj. » więcej
Quentin 2008: Czas minął

Quentin 2008: Czas minął

26-03-2008 17:12 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 3
W nocy z 23 na 24 marca upłynął termin nadsyłania prac na konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin. O zwycięstwo i pokaźne nagrody walczyć będzie szesnaście tekstów. Finałową piątkę poznamy około 23 kwietnia, a zwycięzcę - 3 maja w Krakowie, na oficjalnym zakończeniu konwentu ConStar.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za odwagę oraz poświęcony czas i zabierają się do lektury.
Wystartowała strona Musha Shugyo

Wystartowała strona Musha Shugyo

21-03-2008 10:56 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Autorzy fanzinu Musha Shugyo otworzyli stronę internetową. Można na niej przeczytać informacje o nowym numerze oraz o konkursie. Najlepsze ścieżki rozwoju dotyczące mniejszych klanów Rokuganu będą opublikowane w fanzinie. Na stronie można też oczywiście pobrać pierwszy numer Musha Shugyo. » więcej
Quentin 2008: Ostatni tydzień!

Quentin 2008: Ostatni tydzień!

16-03-2008 20:02 | Maciej 'Repek' Reputakowski
23 marca, o północy z niedzieli na poniedziałek, upływa ostateczny termin nadsyłania tekstów na konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. To ostatnia chwila, by zmobilizować siły, spisać swój pomysł i powalczyć o nagrody, których nominalna wartość przekracza tysiąc złotych.

Wszelkie szczegóły na stronie konkursu po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Dni Mistrza Gry

Dni Mistrza Gry

05-03-2008 00:58 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 3
Od 4. do 6. Marca trwają Dni Mistrza Gry.
Z tej okazji sklepy internetowe Rpgnow oraz Drivethru oferują zniżki na produkty elektroniczne w formacie PDF. Starsze książki firmy Alderac też są objęte zniżkami. Jest to dobry czas na zakupy dodatków do Legendy, które nie są już w druku.
Dzisiaj Hina-Matsuri

Dzisiaj Hina-Matsuri

03-03-2008 18:39 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 3
Rodziny z dziewczętami wystawiają zestaw lalek ubranych w tradycyjne kimona i przedstawiających dwór cesarski. Na najwyższym miejscu stoi oczywiście cesarz i jego małżonka. Zaraz pod cesarską parą znajdujemy trzy służące, następny stopień to grupa muzyków grających tradycyjne instrumenty, które występują w teatrze No. Pod nimi stoi dwóch ministrów, meble, słodycze oraz czasami wóz na przejażdżki po kraju.

Przesąd mówi, że dziewczęta, które podczas dzisiejszej nocy nie sprzątną zestawu lalek, nie znajdą w tym roku dobrego męża. Lalkom przypisuje się moc wciągania i zamykania w sobie zła.
Fanzin Musha Shugyo już do pobrania.

Fanzin Musha Shugyo już do pobrania.

02-03-2008 10:40 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Mikael 'Otaku Mike' Brodu, redaktor naczelny fanzinu Musha Shugyo informuje, że pierwsze wydanie jest już do pobrania w tym miejscu. Osoby, które chcą fanzin wydrukować mogą pobrać wersję do drukowania pod tym adresem.

Na pierwszy rzut oka fanzin robi bardzo dobre wrażenie. Autorzy oferują bardzo szeroki przekrój całej legendy. Wywiad, informacje o dworach, nowe szkoły, dodatkowe umiejętności, WKU oraz kilkustronna przygoda to tylko niektóre teksty oferowane przez Musha Shugyo.
Nowy fanzin - Musha Shugyo

Nowy fanzin - Musha Shugyo

24-02-2008 22:27 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Na oficjalnym forum firmy AEG ukazała się wiadomość o nowym fanzinie dla trzeciej edycji L5K, który ma nosić tytuł Musha Shugyo i liczyć sobie około 60 stron. Termin ukazania się to 1 marca, a tematem przewodnim mają być rodziny imperialne (drugi numer jest już w planach, a jego tematem mają być mniejsze klany Rokuganu). Grafika jest co prawda zabrana z podstawki, ale dość zręcznie wmontowana w stronę tytułową. Czas pokaże, czy Musha Shugyo dostanie wsparcie ze strony AEG.
Quentin 2008: Został miesiąc

Quentin 2008: Został miesiąc

23-02-2008 22:43 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Za miesiąc, 23 marca, upływa termin nadsyłania prac na konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin. Jako ostateczną zachętę organizatorzy przedstawiają trzy nowe zestawy nagród, które pojawiły się w specjalnym Kuferku.

Ponadto kapituła zaprasza do odwiedzenia strony Wydawnictwa Portal, gdzie pod tym adresem ukazała się informacja o nowym dodatku do Neuroshimy. Podręcznik powstał na kanwie scenariusza Poszukiwacze Zaginionej Ameryki, który w zeszłym roku znalazł się w finale Quentina. Jego autorem jest Andrzej 'Karczmarz' Benczek. Więcej na stronie konkursu po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Opóźnienie Legendy - dalsze informacje

Opóźnienie Legendy - dalsze informacje

18-02-2008 22:38 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło
Wydawnictwo Imaginator, polski wydawca trzeciej edycji Legendy Pięciu Kręgów informuje na swojej stronie o dalszym opóźnieniu premiery tej pozycji. Tymczasowym terminem roboczym jest lato 2008. Zapowiedziano też rychłą publikację grywalnego dema wraz z przykładowym scenariuszem. » więcej
Q-workshop ogłasza nowy konkurs na projekt zestawu kości!

Q-workshop ogłasza nowy konkurs na projekt zestawu kości!

08-02-2008 06:31 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło | Komentarze: 3
Q-workshop – największy polski producent kości i akcesoriów do gier – z dumą ogłasza swój kolejny konkurs projektancki. Tym razem poszukujemy nowych pomysłów na cały zestaw kości – od k4 do k20. To nasz największy jak dotychczas konkurs. W rozszerzeniu wieści znajdziecie kilka powodów, dla których powinniście się nim zainteresować. » więcej
Co mnie uwiera w od zera do bohatera? - felieton

Co mnie uwiera w od zera do bohatera? - felieton

08-02-2008 04:41 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło
"Mechanika powinna być na tyle uniwersalna, by mógła zaspokoić, zróżnicowane przecież, gusta rozmaitych erpegowców. Jak w tę koncepcję wpisuje się "od zera do bohatera"? Otóż nijak."

Dział RPG prezentuje felieton Tomasza 'kaduceusza' Pudło. Zaś już jutro riposta autorstwa Andrzeja 'Karczmarza' Benczka.

"Padła teza, że powolny rozwój zmniejsza grupę potencjalnych odbiorców danego systemu. Czy to prawda? W argumentacji tej istnieje luka, w którą łatwo wsadzić klin."

Zapraszamy do lektury pierwszej części dwugłosu. » więcej
Znowu nowe dodatki?

Znowu nowe dodatki?

04-02-2008 00:51 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 6
Na forum firmy AEG ciągle pokazują się plotki o dalszych planach wydawniczych dotyczących gry fabularnej L5K. Według plotkarzy Alderac planuje wydanie kolejnych dodatków, o których możecie przeczytać w rozszerzeniu wieści. » więcej
Dzisiaj Setsubun

Dzisiaj Setsubun

03-02-2008 00:05 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 2
Dzisiaj jest trzeciego lutego, czyli Setsubun.
Wiosna się zaczyna. W Japonii ludzie przebierają się za Oni lub noszą demoniczne maski a ich rodzina rzuca w nich ziarnami fasoli wołając Oni wa soto - Zwiewaj demonie. Najlepiej rzucać ziarna fasoli przez okno lub drzwi. Reszta fasoli jest rzucana w domu z okrzykiem Fuku wa uchi - Szczęście zawitaj. Tradycyjnie Maiko w Kioto rozdają paczuszki z fasolą na ten rytuał. Dzisiaj pokazały się w Yasaka Jinja

W Osace i Kansai ludzie robią długie maki sushi, zwracają je w szczęśliwą stronę roku i jedzą. W ten sposób zapraszają szczęście do swoich domów.
Druga recenzja trzeciej Legendy

Druga recenzja trzeciej Legendy

31-01-2008 01:22 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło
"Podręcznik, o którym napiszę, nie jest nowością na rynku RPG. Swą premierę miał już ponad dwa lata temu i spotkał się z ciepłym przyjęciem miłośników Rokuganu. Teraz, gdy prace nad polskim wydaniem są dość zaawansowane, warto przyjrzeć mu się raz jeszcze, by wiedzieć, czego możemy się spodziewać po nadchodzącej polskiej premierze."

Dział RPG serwisu Poltergeist zaprasza do lektury drugiej recenzji podręcznika podstawowego do Legendy Pięciu Kręgów (edycja trzecia). Jej autorem jest Aleksander 'Drachu' Ryłko. » więcej
Quentin 2008: Tona nagród

Quentin 2008: Tona nagród

29-01-2008 23:46 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Zgodnie z zapowiedzią, organizatorzy konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin, podjęli kroki w celu pozyskania sponsorów. W odpowiedzi już siedem firm zadeklarowało swoje wsparcie dla tej inicjatywy, a łączna wartość nagród, które otrzyma zwycięzca, przekroczyła 1000 złotych. Także osoby wyróżnione oraz pozostali finaliści mogą liczyć na miłe upominki.

Kto okazał się hojnym mecenasem Quentina? Jakie trofea czekają na najlepszych scenarzystów? Dowiecie się tego po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Premiera polskiej Legendy opóźniona

Premiera polskiej Legendy opóźniona

29-01-2008 15:35 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło
"Z przykrością informujemy, że planowana na Pyrkon 2008 premiera trzeciej edycji Legendy Pięciu Kręgów nie odbędzie się. Dalsze informacje zostaną podane wkrótce na naszej stronie."

Oto informacja, jaką publikuje na swojej stronie wydawnictwo Imaginator, wydawca trzeciej edycji Legendy. » więcej
Q-Workshop i Japonki

Q-Workshop i Japonki

25-01-2008 17:20 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 5
Pan Jaraczewski z znanego polskiego producenta kostek Q-Workshop informuje, że ukazała się nowa edycja kostek japońskich k10. Długo oczekiwane "Japonki" dodają jeszcze więcej egzotyki do naszego systemu. Kostki noszą liczby w alfabecie kanji, a dodatkowe literki układają się w piękne haiku.
Masters of War

Masters of War

25-01-2008 17:18 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Ukazał się nowy dodatek do systemu Legendy Pięciu Kręgów. Masters of War jest już do nabycia w wielu sklepach internetowych. Autorzy firmy AEG rzucają więcej swiatła na bardziej wojowniczo nastawione klany Rokuganu. Dodatek opisuje klany lwa, jednorożca oraz kraba.
Prayers and Treasures

Prayers and Treasures

18-01-2008 17:13 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 2
Firma AEG ogłosiła, że pracuje nad nowym dodatkiem do gry fabularnej L5K. Nowa książka nosi tytuł Prayers and Treasures i ma się ukazać w pierwszym kwartale tego roku. Szczegóły w rozszerzeniu wieści. » więcej
Wyświetlono rezultaty 181-200 z 301.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.