Aktualności

Musha Shugyo #2 już w krótce

Musha Shugyo #2 już w krótce

10-08-2008 11:58 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 1
Autorzy Musha Shugyo przedstawili spis treści drugiego numeru fanzinu. Każdy fan mniejszych klanów Rokuganu dostanie wiele materiałów do gry. Ponad dziesięć nowych WKU podaje MG nowe pomysły na przygody, gracze mogą stworzyć oraz rozbudować postacie nowymi szkołami i ścieżkami, a wywiad z grafikiem Stevem Argylem to tylko jeden w wielu innych ciekawych punktów nowego numeru.
Antologia Poltera - już jest!

Antologia Poltera - już jest!

05-08-2008 21:12 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło | Komentarze: 17
Zapowiadana miesiąc temu Antologia Poltergeista 2007 ukazała się w dniu dzisiejszym na płycie dołączonej do najnowszego numeru CD-Action. Liczący sobie ponad czterysta pięćdziesiąt stron plik PDF zawiera wybór najlepszych artykułów, które w ubiegłym roku ukazały się na łamach naszego serwisu. Znajdziecie w niej także wpisy blogowe, komiksy, wywiady i opowiadania.

Pod koniec tego miesiąca antologia zostanie też udostępniona do ściągnięcia ze stron serwisu Poltergeist.
Masters of Court już w sklepach

Masters of Court już w sklepach

18-07-2008 19:51 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Od dzisiaj wszyscy fani Legendy mogą kupić nowy dodatek Masters of Court. Na forum Firmy AEG pokazały się też pierwsze komentarze o nowej książce. Lwia część dodatku opisuje klany Skorpiona, Pająka oraz Żurawia. Jak sam tytuł mówi, zawiera on też wiele materiałów dla graczy oraz MG, którzy lubią rozgrywki na dworach Rokuganu.
Masters of Magic

Masters of Magic

13-07-2008 21:42 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 5
Wydawnictwo AEG informuje, że nowy dodatek do klanów Feniksa, Modliszki oraz Smoka pokaże się w sklepach w listopadzie bieżącego roku. Masters of Magic ma być wydany w miękkiej oprawie i zawierać 172 strony. Książka nie tylko informuje o trzech klanach, ale zawiera też informacje o festynach, religijnych praktykach oraz opisuje Bractwo Shinseia. Poza tym dodatek uzupełnia mechanikę magii, dopasowując ją do trzeciej edycji Legendy.
Gra planszowa - Art of War

Gra planszowa - Art of War

12-07-2008 14:50 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Wydawnictwo AEG opublikowało więcej informacj o nowej grze planszowej Art of War. Gra ta była zapowiadana pod nazwą Emperor. Od września tego roku fani Legendy mogą przejąć władzę nad jednym z wielkich klanów Rokuganu i starać się o tron cesarski.

Gra ma zawierać ponad sto figurek, a w centrum jej zasad mają stać karty odzwierciedlające siły militarne i dyplomatyczne. Na oficjalnej stronie gry jest też podany przykład jednej rundy rozgrywki oraz grafiki kart strategicznych. » więcej
Piętnastu na stronie Quentina

Piętnastu na stronie Quentina

05-07-2008 00:45 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Po rozmaitych perturbacjach na stronie Quentina pojawiło się piętnaście scenariuszy nadesłanych na dziesiątą edycję konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Można je pobrać w oryginalnej formie i przeczytać komentarze członków kapituły.

Szesnasty, zwycięski scenariusz już niebawem powinien trafić na serwisy patronackie w wersji deluxe. Więcej na stronie nagrody po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Nowe informacje o Palących Piaskach

Nowe informacje o Palących Piaskach

01-07-2008 00:14 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Wydawnictwo AEG uruchomiło stronę poświęconą nowemu dodatkowi Legend of the Burnig Sands. Poza grafiką okładki dla nowego systemu strona oferuje też nowe frakcje - Ebonitów oraz Dom Dahabu i informacje o nowym potworze - ghulu, który może być użyty w Rokuganie. » więcej
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

30-06-2008 23:56 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Dzisiaj dział Legendy Pięciu Kręgów w serwisie Poltergeist wzbogacił się o dwie nowe pozycje. Pierwsza to recenzja rokugańskiego Las Vegas, czyli Ryoko Owari pióra Olka 'Dracha' Ryłko. Druga pozycja to dość obszerny darmowy bitewniak Sengoku Jidai Jarka Pyrki wraz z dodatkiem papierowych samurajów oraz reguł kampanii.

Zapraszamy wszystkich fanów do czytania i komentowania.
Antologia Poltergeista 2007 w CD-Action

Antologia Poltergeista 2007 w CD-Action

28-06-2008 14:03 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 47
Na płycie DVD dołączonej do najbliższego numeru CD-Action znajdzie się antologia Polter 2007, zbierająca najlepsze teksty, które pojawiły się na łamach naszego serwisu w zeszłym roku. Premiera CD-Action nr 7/08 będzie miała miejsce już za 10 dni - 8 lipca. Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
Senpet

Senpet

22-06-2008 19:52 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 3
Na oficjalnej stronie wydawnictwa Alderac ukazało się więcej informacji o nowym podręczniku Legend of the Burning Sands. Poza miniopowiadaniem autorzy przedstawiają pierwszą frakcję nowego niezależnego dodatku, Imperium Senpet, które jest odzwierciedleniem kraju faraonów. Zaineteresowani mogą też przeczytać więcej o pierwszym stopniu szkoły legionistów Senpetu.
Nowe oblicze trzeciej edycji

Nowe oblicze trzeciej edycji

11-06-2008 20:14 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 5
Oficjalna strona Legendy informuje o trzecim wydaniu podręcznika podstawowego gry fabularnej. Nowa książka jest uzupełniona o statystyki Klanu Pająka oraz nową mechanikę tworzenia samurajów. Poza tym dodane są intuicyjne reguły walki, najnowsza historia i oczywiście brakujące statystyki wierzchowców.
Koniec Smoka?

Koniec Smoka?

09-06-2008 19:15 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Oficjalny turniej wydawnictwa AEG Race for the Throne dobiega końca. Najbardziej prawdopodobnym zwycięzcą jest Klan Skorpiona. Drugie miejsce zajmuje obecnie Klan Smoka.

Na forach krążą jednak wieści o eliminacji całego Klanu Smoka z gry. Niejasne jest, jakie kroki podejmie wydawnictwo Alderac po turnieju, ale już teraz temat budzi wiele kontrowersji. Oficjalna historia gry nie jest co prawda używana przez wielu graczy RPG, ale brakujące podręczniki i mechanika dla popularnego Klanu Smoka mogą stać się problemem dla wielu MG. » więcej
Burning Sands Core Rulebook

Burning Sands Core Rulebook

28-05-2008 23:14 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Na stronie sklepu FRPGames pojawiła się informacja o nowej podstawce do systemu Legendy Pięciu Kręgów. Burning Sands Core Rulebook ma zawierać skróconą mechanikę systemu L5K. Nowa gra ma się toczyć na północ od krajów cesarskich na terenach Yodotai i Senpet. Podręcznik ma też zawierać wskazówki dla gry mieszanej zarówno w Palących Piaskach, jak i Rokuganie. » więcej
Masters of Court Preview

Masters of Court Preview

17-05-2008 13:57 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Na oficjalnej stronie wydawnictwa Alderac ukazał się mały wycinek z nowego dodatku Masters of Court. Poza spisem treści gracze mogą krótko spojrzeć na dwór rodziny Otomo przez oczy mistrzyni Hoketuhime. Nowy dodatek opisuje klany Żurawia, Skorpiona, Pająka oraz wpływową rodzinę Otomo. Autorzy otwierają też wrota do wielu miejsc walk dyplomatycznych Rokuganu. Masters of Court jest zapowiedziane na lipiec tego roku.

Masters of Court (PDF, 680KB). » więcej
Darmowy dodatek do MoW

Darmowy dodatek do MoW

11-05-2008 15:35 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 2
Shawn Carman z wydawnictwa AEG informuje o ukazaniu się darmowego dokumentu uzupełniającego dodatek Masters of War. Opisuje on armie klanów, które nie są tak bardzo zmilitaryzowane jak Lwy, Kraby lub Jednorożce. Struktura dokumentu jest prawie taka sama, jak MoW. Jest to dobra okazja do zapoznania się z stylem nowej linii dodatków opisujących klany Rokuganu.

Do pobrania jest wersja kolorowa (PDF, 1,2 MB) oraz wersja czarnobiała do druku (PDF, 119 KB).
Emerald Empire wyprzedane

Emerald Empire wyprzedane

09-05-2008 00:28 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Na oficjalnym forum firmy AEG ukazała się informacja o wyczerpaniu nakładu dodatku Emerald Empire. Księgarnia Amazon podaje, że książka jest niedostępna. Ostatnie egzemlplarze można dostać przez sklep Noble Knight Games. Do tej pory nie wiadomo, czy wydawnictwo AEG zamierza wydrukować nowe dodatki. Emerald Empire jest pierwszą kompletnie wykupioną pozycją nowej trzeciej edycji L5K.
Dzisiaj Koinobori

Dzisiaj Koinobori

05-05-2008 23:28 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Piątego Maja jest dniem dziecka w Japonii. Tradycyjne rodziny wystawiają chorągwie w postaci karpi, które przedstawiają całą rodzinę. Chorągwie maja różne rozmiary, od kilkudziesięciu cenymetrów do wielu metrów. Postać karpia została zaczerpnięta z legendy, w której karp próbował sforsować górski wodospad. Niestety nie starczyło mu sił. Bogowie przemienili karpia w smoka, aby nie tylko mógł przepłynąć wodospad, ale też wzbić się wysoko w niebo.

Fani Legendy, którzy lubią majsterkowanie, mogą sobie zrobić własny Koinobori.
Aktualizacja działu L5K

Aktualizacja działu L5K

30-04-2008 21:53 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Dział Legendy Pięciu Kręgów został ponownie aktywowany. W ramach aktualizacji na stronie działu znalazł się kalendarz Rokuganu, a wraz z nim trzy nowe teksty: recenzja Emerald Empire, powiązany z kalendarzem artykuł o rokugańskich zabobonach i streszczenie książki pt. Okugisho.

Wszystkie wymienione materiały zostały opracowane przez Davida 'kabuki joe' Duerschlaga. Zachęcamy do odwiedzania działu i zapoznawania się z nimi!
Zrób to sam – papierowe Torii

Zrób to sam – papierowe Torii

27-04-2008 22:25 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Strona Fanaticus.org melduje ukazanie się nowego kartonowego modelu dla bitewniaków samurajskich. Nowy model przedstawia wrota Torii, które są nieodłącznym elementem Japonii oraz Rokuganu. Poza wrotami strona oferuje kwitnące drzewa wiśni, kilku samurajów oraz duży dom japoński. Wszystkie modele są darmowe. Kartonowe modele mogą urozmaicić teren podczas gry w Legendę. » więcej
Prayers and Treasures już w sprzedaży

Prayers and Treasures już w sprzedaży

24-04-2008 17:34 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Nowy dodatek do trzeciej edycji Legendy jest już w sklepach. 123 strony pełne nowej magii i artefaktów nemuranai są do nabycia za 26 EUR. Prayers and Treasures był zapowiadany na drugi kwartał tego roku, a wydawnictwo AEG było tym razem punktualne. Więcej informacji o samym dodatku można znaleźć na oficjalnej stronie AEG. » więcej
Wyświetlono rezultaty 181-200 z 323.