Kufel

 

Kufel to konkurs na mikro scenariusz do dowolnej gry fabularnej. Jest to uzupełnienie do istniejących już w Polsce konkursów, które często wiążą się z rozbudowanymi wymaganiami. Kufel jest pod tym względem inny. Reguły są banalnie proste a zasady oceny jasne, choć zróżnicowane.

Poniżej znajdziesz 10 powodów dlaczego warto wziąć udział w konkursie:

 

1. Jesteś niecierpliwy? Chcesz jak najszybciej pokazać światu swój tekst i usłyszeć opinie? Nie lubisz gdy ludzie zabraniają Ci mówić na głos na temat swojej pracy? Gdy na publikacje musisz czekać tygodniami?

Kufel pozwala zgłaszać prace poprzez publikację w sieci. Skończyłeś pracę? Publikuj, zgłaszaj i zbieraj opinie i komentarze jeszcze przed zakończeniem konkursu!

2. Masz dość skomplikowanych zasad oceny? Tego, że wynik to średnia wielu opinii i kontrowersyjne prace często nie mają szansy zostać wyróżnione?

Kufel to klarowne zasady. Nagroda główna, Kufel Karczmarza, przyznawana jest przez jedną osobę, co daje szanse nawet najbardziej nietypowym tekstom (zawsze łatwiej takim tekstem przypaść do gustu jednej osobie niż kilku/kilkunastu).

3. Zależy Ci na ocenie jak największej ilości osób? Masz dość konkursów, w których w jury siedzą ludzie, których zdanie i opinia nie jest dla Ciebie tak cenna? Mierzwi Cię punkt 2 wymieniony powyżej

Kufel to nie jest pojedyncza nagroda. To cały zbiór wyróżnień przyznawany przez kilka grup społecznych, wśród których znajdują się dotychczasowi laureaci innych konkursów na scenariusze do gier RPG. Zostać docenionym przez ludzi, którzy byli na Twoim miejscu, pisali i wygrali, to wyjątkowe wyróżnienie, które umożliwia Kufel Weteranów.

4. Masz dość pseudo autorytetów? Nie lubisz żadnych elit? Wolisz, aby publiczność oceniała Twoją pracę?

Kufel to także nagroda publiczności. To czytelnicy wybierają, której pracy należy się Kufel Publiczności. W otwartym głosowaniu (na facebooku), każdy może wyrazić swoją opinię i oddać głos na faworyta ludu.

5. Jesteś praktykiem? Nigdy nie rozumiesz, po co ludzie piszą scenariusze, zamiast po prostu grać? Jeśli już coś piszesz to po to by zostało wykorzystane na sesji?

Kufel pozwala zobaczyć na własne oczy jak inni ludzie grają w Twój scenariusz. Dzięki Kuflowi SwK, ekipa od podcastu Siedzicie w Karczmie rozegra, nagra i opublikuje podcast na którym przedstawią realizację wybranej przez siebie pracy. Tego jeszcze nigdy nie było!

6. Masz dość nagród, które nigdy nie spełniają Twoich oczekiwań? Wolisz samemu decydować o tym co wygrasz?

Kufel nie ma sztywnych, z góry przypisanych do zwycięzców, nagród. Zamiast tego istnieje zbiorcza lista ze zróżnicowanymi nagrodami (wszystkie bezpośrednio związane z grami fabularnymi), zaś zwycięzcy sami wybierają co chcą otrzymać. Koniec z podręcznikami do systemów, w które i tak nie zamierzasz zagrać. Bierzesz tylko to, co jest Ci faktycznie potrzebne.

7. Chciałbyś wziąć udział, ale myślisz, że nie masz szans? Chcesz jakoś zacząć, ale boisz się, że i tak nic nie wygrasz?

Kufel wspiera początkujących twórców. Aby zmotywować i zachęcić autorów, każda praca zgłoszona poprzez publikację w serwisie Polter.pl (w formie blogowej notki, bądź artykułu), niezależnie od zajętego miejsca, zostanie nagrodzona dodatkowymi fantami. Nawet, jeśli tym razem nie wygrasz, to z pewnością dostaniesz coś na osłodę. W końcu praktyka czyni mistrza, a może, za rok rozbijesz bank?

8. Myślisz, że pisanie scenariuszy to marnotrawstwo czasu? Że i tak nikt ich nie przeczyta? Że opinia sędziów to za mało?

Kufel to także wsparcie dla autorów. Poza feedbackiem i oceną organizatora, która otrzyma każda zgłoszona praca, Kufel daje możliwość posłuchania opinii innych, zupełnie niezwiązanych z konkursem osób. Aby zachęcić czytelników do dzielenia się opiniami (bądź, w ogóle do lektury prac), przygotowaliśmy nagrody za najlepsze komentarze do opublikowanych tekstów. Każdy, kto przeczyta którąś z prac i podzieli się swoją opinią na jej temat będzie miał szansę wygrania atrakcyjnych nagród (tak, to też będą podręczniki do gier fabularnych!).

9. Jesteś autorem starej daty? Amatorskość, nijakość i brak profesjonalizmu blogów i facebooków Cię drażni? Wolisz porządek i organizację pod postacią starej dobrej redakcji i korekty tekstów? Lubisz zapach świeżej farby drukarskiej na papierze?

Kufel to nie tylko teksty na blogach i stronach internetowych. To także możliwość publikacji w ezinie Spotkania Losowe, które zapewnia redakcję i korektę tekstu na wysokim poziomie. To także możliwość otrzymania fizycznego, papierowego egzemplarza pisma z własnym, przedrukowanym scenariuszem.

10. Chcesz napisać. Naprawdę chcesz, ale doba nie jest z gumy? Ciągle pojawiają się nowe pomysły, nowe drobiazgi do dopisania, ale brakuje Ci czasu?

Koniec z rozbudowywaniem pracy bez końca. Koniec z tygodniami ślęczenia nad dziesiątkami stron tekstu. Koniec niekończącego się dopisywania scen i szczegółów. Kufel to konkurs na mikro scenariusz. To konkurs na pracę, która zmieści się na 5 stronach. To konkurs, do którego tekst jesteś w stanie spisać w jeden wieczór. I nie będzie kusiło by dopisać jeszcze jedną scenę. Literacki talent nie pomoże. Kufel zgarnie najlepszy pomysł, zaprezentowany prosto, krótko i zwięźle.

 

I jak? Wymyśliłeś już jaki pomysł wyślesz? Bo wymówki nie wymyślisz.