» www.1939.com.pl

www.1939.com.pl

Dodała: Ewa 'senmara' Markowska

www.1939.com.pl
6.7
Ocena użytkowników
Średnia z 10 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 5
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: www.1939.com.pl
Cykl: www.CyklWojna.pl
Tom: 1
Autor: Marcin Ciszewski
Autor ilustracji: Jarosław Wróbel
Wydawca: Wydawnictwo SOL
Data wydania: 7 marca 2008
Liczba stron: 336
Oprawa: miękka
Format: 144x207 mm
Seria wydawnicza: Warbook
ISBN-13: 978-83-925879-4-1
Cena: 29,90 zł

Jak wyglądałaby kampania wrześniowa 1939 roku, gdyby doborowy batalion NATO, uzbrojony w najnowocześniejszy sprzęt XXI wieku, włączył się w działania polskiej armii, toczącej nierówny bój z hitlerowską nawałnicą? Czy odwrócenie przebiegu pierwszej wielkiej wrześniowej batalii, bitwy pod Mokrą, miałoby decydujący wpływ na losy II wojny światowej, czy też byłby to nic nieznaczący epizod, a losy Polski, Europy i świata potoczyłyby się w znany nam sposób?

To historiozoficzne pytanie zadał sobie Marcin Ciszewski w swojej pasjonującej, pełnej dramatycznych zwrotów, a miejscami zabawnej powieści www.1939.com.pl

Podpułkownik Jerzy Grobicki, dowódca Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczał, że wraz ze swoją elitarną jednostką zamiast w Afganistanie roku 2007, wyląduje pod Mokrą w dniu 1 września 1939 roku i z miejsca zostanie zaatakowany przez Wermacht.

Rozpoczyna się fascynująca gra wojenna. Garstka żołnierzy NATO, uzbrojona w śmiercionośny, futurystyczny sprzęt, zmaga się w krwawym boju z nieprzeliczoną potęgą hitlerowskich Niemiec.

Grobicki ma przy tym świadomość, że broniąc ojczyzny swoich dziadów, jednocześnie ingeruje w historię, czego skutków nie jest w stanie przewidzieć. W tym niesłychanym dziele sekundują mu barwni oficerowie i żołnierze, a także piękna pani kapitan Nancy Sanchez z US Army.
Tagi: Marcin Ciszewski | www.1939.com.pl | www.CyklWojna.pl


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.