» Wieści » Zwieńczenie Odrodzonego królestwa w księgarniach

Zwieńczenie Odrodzonego królestwa w księgarniach

24-11-2020 21:31 | Radosław 'radomir' Czaja

Zwieńczenie Odrodzonego królestwa w księgarniach

Od dziś możemy zakupić powieść Odrodzone królestwo Elżbiety Cherezińskiej. Książka dostępna na razie jedynie w miękkiej oprawie jest piątym i zarazem ostatnim tomem cyklu pod tym samym tytułem – zapraszamy do zapoznania się z opisem

Opis:

Władysław nie zdejmuje wojennej korony i nie daje się zwieść rozejmom. Przygotowuje się do wielkiej wojny z Zakonem. Jemioła walczy o życie Kazimierza z coraz mroczniejszymi siłami. Zawiera z królem sojusz przeciwko Krzyżakom i wojownikom Starców Siwobrodych.


W tym samym czasie w Malborku toczy się zażarta walka o wizję Zakonu. Wielki mistrz zostaje zamordowany, a jego następca kończy politykę ugody. Wystawia przeciw Polakom wielką armię.


Król Jan Luksemburski hołduje Śląsk, z rozmachem zdobywa północną Italię i wzmocniony sukcesami zwraca wzrok na Królestwo Polskie. Nowy mistrz proponuje mu coś więcej niż sojusz – rozbiór Królestwa. Rikissa decyduje się na ryzykowną grę.


Płoną miasta, wsie i katedry. Wojownicy Trzygłowa tańczą na ołtarzach kościołów. W wielkiej wojnie każdy dzień jest nieprzewidywalny, nawet ostateczna bitwa do której pod Płowcami stają Zakon i Królestwo.


„Odrodzone Królestwo” to finałowa część pięciotomowego cyklu pod tym samym tytułem. Powieść przeprowadza nas przez świat średniowiecznych intryg od północnej Italii przez litewską Wielką Puszczę, krzyżackie zamki i wawelskie zbrojownie. Świat chrześcijański i pogański splatają się ze sobą jeszcze silniej, niż wcześniej.


Walka z Zakonem wchodzi w decydującą fazę, a Elżbieta Cherezińska po raz kolejny udowadnia, że na polu bitwy czuje się równie dobrze, co w zamkowych komnatach.
Wracają wątki i bohaterowie, znani z poprzednich tomów. Wszystkie tajemnice zostaną rozwikłane, misterne intrygi ujrzą światło dzienne, a nawet przypadkowe zdarzenia sprzed lat odegrają zaskakująco ważną rolę w wielkim finale cyklu.

Tytuł: Odrodzone królestwo
Cykl: Odrodzone królestwo
Tom: 5
Autor: Elżbieta Cherezińska
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: Dzisiaj
Liczba stron: 806
Oprawa: twarda
Format: 150 x 230
ISBN-13: 978-83-8202-058-8
Cena: 49,90

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona wydawcy
Tagi: Elżbieta Cherezińska | Odrodzone Królestwo


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.