» Zrodzony, by służyć

Zrodzony, by służyć

Dodała: Ewa 'senmara' Markowska

Zrodzony, by służyć
7.50
5.25
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Zrodzony, by służyć - Poltergeist patronem
Tytuł: Zrodzony, by służyć
Autor: Kinga Bochenek
Wydawca: superNOWA
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 30 maja 2008
Liczba stron: 292
ISBN-13: 978-83-7578-005-5
Cena: 31,00 zł

Zrodzony, by służyć i Joene hana to dwie utrzymane w podobnym klimacie opowieści z pogranicza magii, miłości i przemocy.

Zrodzony, by służyć

Młody adept sztuki czarnoksięskiej, Rastan, musi się wiele nauczyć, wiele przeżyć i napotkać na swej drodze Śmierć, by odkryć, jaką to służbę mu przeznaczono. Pewnych wskazówek mogłaby dostarczyć tajemnicza księga – niestety już w chwilę po jej zamknięciu Rastan nie pamięta ani jednego słowa. Daremnie usiłuje przełamać czar, który chroni zawartość manuskryptu.

Joene hana

Szorkaan, budzący strach barbarzyński wojownik, wyrusza w pościg za swą branką. Opanowany żądzą odszukania i ukarania uciekinierki, nie wie, z czym i z kim przyjdzie mu się zmierzyć, jaką rolę wyznaczy mu los. Los czyli miłość: okrutna i niszczycielska niczym siły natury.

Dwie opowieści – dwa światy
Rastan i Szorkaan – dwaj bohaterowie dwóch odmiennych podróży. Mag i wojownik. Pierwszy zgłębia tajemnicę przeznaczenia i śmierci, drugi ulega miłosnej namiętności.

Łączy ich jedno – pasja i wytrwałość w dążeniu do celu.
Zrodzony, By Służyć Rastan nie rozstaje się z księgą bez tytułu i autora. Studiuje ją w nieskończoność, nie mogąc zrozumieć ani zapamiętać. Księga jest kluczem. Ale do jakich prawd i jakich światów? Co mogą znaczyć słowa, od których się zaczyna: „Najłatwiej ją zobaczyć, gdy jest zadowolona…” Kogo zobaczyć? I po co?

Zakochany w Joene hana Szorkaan wędruje za nią poza granice znanego mu świata. W niedostępne góry i do miast, którymi jako wolny, wychowany w stepach nomada głęboko pogardza. Rzuca wszystko na szalę – co otrzyma w zamian?

Świat księgi i świat miecza
Tagi: Zrodzony | Kinga Bochenek | by służyć


Czytaj również

Zrodzony, by służyć – Kinga Bochenek
Czyżby zrodzonego kolejnego fantastę?
- recenzja
Zrodzony, by służyć - Kinga Bochenek
W pogoni za kobietami
- recenzja
Zrodzony
Postapo bez pazura
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.