» Wieści » Zimowy Żołnierz otrzyma własną powieść

Zimowy Żołnierz otrzyma własną powieść

14-02-2023 21:41 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Zimowy Żołnierz otrzyma własną powieść

Wydawnictwo Olesiejuk zaplanowało na 22 marca bieżącego roku premierę inspirowanej komiksami Marvela powieści Zimowy żołnierz. Zimny front, której autorką jest Mackenzi Lee – zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią książki.

Zapowiedź:

1954: Zimowy Żołnierz stanowi najdoskonalszą broń Związku Radzieckiego. Wykonuje najniebezpieczniejsze tajne misje na zlecenie tajnego sowieckiego wydziału wojskowego, pod kierunkiem oficer prowadzącej, która zna go lepiej niż on sam. Jego sensem istnienia jest posłuszeństwo rozkazom.

Nie zawsze jednak był Zimowym Żołnierzem...
1941: Początek II wojny światowej. Szesnastoletni Bucky Barnes zamierza zaciągnąć się do amerykańskiej armii – ech, gdyby tylko nie utrudniał mu tego miejscowy komendant… Kiedy Bucky otrzymuje propozycję wzięcia udziału w programie szkoleniowym Zarządu Operacji Specjalnych – brytyjskich tajnych służb – natychmiast ją przyjmuje. To jego szansa, żeby zostać bohaterem. Gdy dociera do Londynu, czeka go jednak co innego – ucieczka przed tajemniczym zabójcą w towarzystwie angielskiej szachistki lubiącej czerwoną szminkę i podstępy. Dziewczyna jest w posiadaniu ważnej tajemnicy. Pragną położyć na niej ręce wszystkie strony konfliktu. Gdyby tylko ludzie ci wiedzieli, co to za tajemnica…

Kilkanaście lat później Zimowy Żołnierz usiłuje rozwiązać tę samą zagadkę, którą zaczyna odkrywać Bucky. Ich misje i losy krzyżują się ze sobą poprzez czas – takich powiązań nie spodziewałby się żaden z nich. To, co ich spotyka, ma wielkie znaczenie dla wojen, w których biorą udział.

Tytuł: Zimowy żołnierz. Zimny front
Autor: Mackenzi Lee
Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
Wydawca: Olesiejuk
Data wydania: 22 marca 2023
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788383151007
Cena: 44,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Zimowy żołnierz. Zimny front | Mackenzi Lee


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.