» Zew księżyca

Zew księżyca

Dodała: Ewa 'senmara' Markowska

Tytuł: Zew księżyca (Moon Called)
Cykl: Mercedes Thompson
Tom: 1
Autor: Patricia Briggs
Tłumaczenie: Ilona Romanowska
Autor okładki: Marta Żurawska
Wydawca: Fabryka Słów
Miejsce wydania: Lublin
Data wydania: 3 października 2008
Liczba stron: 424
Oprawa: miękka
Format: 125 x 205 mm
Seria wydawnicza: Obca Krew
ISBN-13: 978-83-7574-029-5
Cena: 33,90 zł

Ta opowieść "pracuje" jak dobrze wyregulowany silnik
Seksowny sąsiad Mercedes Thompson jest… wilkołakiem. Mercedes, w swoim warsztacie, próbuje naprawić furgonetkę, która przypadkiem należy do… wampira. Z drugiej strony, sama Mercy też nie jest całkiem zwyczajna, a jej związek ze światem istot ożywających nocą nieuchronnie pakuje ją w kłopoty.

Mroczne urban fantasy. Bohaterowie – zachwycająco nieludzcy.

Wilkołaki mogą być niebezpieczne, gdy wejdziesz im w drogę. Wystarczy jednak zachować ostrożność, a - raczej - nie zrobią ci krzywdy. Bez trudu ukrywają swoją naturę przed ludźmi. Tylko że ja nie jestem człowiekiem. Potrafię je rozpoznać, a one rozpoznają mnie…
Tagi: Patricia Briggs | Zew księżyca


Czytaj również

Zew księżyca
Kojot o wilczym sercu
- recenzja
Zew księżyca - Patricia Briggs
Czyli dlaczego czasem bohaterowie są ważniejsi od fabuły
- recenzja
Ślad dymu
- recenzja
Klątwa burzy
Emocjonalny huragan
- recenzja
Czas ciszy
Europejska przygoda Mercy
- recenzja
Dotyk Ognia
Wilkołaki kontra pradawni
- recenzja

Komentarze


~aniaa

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Okładka zbytnio nie zachęca do czytania(przynajmniej mnie nie zachęca). Ale gusta są różne, jeżeli znajde tą książkę w jakieś bibliotece z checią posmakuje jej. Kupować nie zamierzam.
M. Żurawska się postarała, okładka zwraca uwage;)
Pppozdrowionka wszystkim;)
11-08-2008 11:12
Morphea
   
Ocena:
0
Chwilę, coś mi to przypomina... ach, czyżby nie WSZYSTKIE OSTATNIO WYDANE KSIĄŻKI STEPHANIE MEYER!?
03-10-2008 18:42
~Trolliszcze

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Pod jakim względem, pomijając fakt, że występuje w niej kilka wampirów (które tak na marginesie z wampirami Meyer mają niewiele wspólnego)?

Poza tym Meyer wydała JEDEN cykl, więc wnoszę, że te "wszystkie wydane" to tylko taka niezgrabna hiperbola.
03-10-2008 20:50
~Kometa

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Książka jest świetna a Meyer nie dorasta Briggs do pięt. Zew księżyca to nie jest jakieś melodramatyczne romansidło dla niewyżytych małolat z kompleksami. To kawałek dobrej fantastyki z dobrze wyważoną akcją, świetnie nakreślonymi postaciami i bez zbędnych ochów i achów.
09-10-2008 11:37
Kometa
    Świetna
Ocena:
0
Książka jest napisana lekko i czyta się ją momenatalnie niemal niemogąc się oderwać. Akacja jest wyważona, dobrze poprowadzona i dynamiczna, a same postacie bardzo dobrze zarysowane. Opowieść jest przedstwiona z punktu widzenia Mercy co mnie na początku nieco wystraszyło, ale szybko się okazało, że panna Thompson jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Jak na główną postać kobiecą jest zaskakująco realistyczna i całkowicie do zniesienia. Z racji narracji ( xD ) pierwszoosobowej dobrze znamy myśli i odczucia Mercy, ale tylko pozornie. Nie ma tu przesadnego biadolenia o uczuciach i wrażeniach nią targających, jest konkretna i przekazuje nam wiadomości w treściwy sposób niepozbawiony własnego stylu i charakteru. Jeśli coś ją trapi to owszem wiemy o tym, ale mamy pole do popisu. Mercy nie wyrzyguje z siebie całej gamy doznań w nudnawym i mdłym monologu, ale możemy poznać jej nastroje po tym jak reaguje i jak się zachowuje w stosunku do sytuacji czy osoby. Daje możliwość czytania między wierszami odnośnie samej siebie i nie odsłania się od razu czytelnikowi ze wszystkim.
Reszta bohaterów też niczego sobie. A nawet całkiem całkiem. Moim ulubieńcem jest Adam oczywiście, ale też nic nie można zarzucic postaciom takim jak Samuel (choć go nie lubię, ale nie wynika to z tego, że jest źle nakreśloną postacią, ale z tego, że zwyczajnie nie lubię tego typu mężczyzn :P ), Bran, Jesse, Warren czy Stefan. Więzi między postaciami są bardzo naturalne, ale też jednocześnie bardzo skomplikowane, z jednej strony niby oczywiste z drugiej jest bardzo subtelnie i napradę z dużym wyczuciem zarysowane drugie dno.
23-12-2008 22:10
senmara
   
Ocena:
0
Dobra, ksiażka sie doczekała swojej kolejki. Kończę czytać i to, co przede wszystkim rzuca sie w oczy to niesamowite podobieństwo w sposobie prowadzenia narracji i motywach do... nie, nie do Meyerowej ale do cyklu o Anicie Blake :) Tylko, że do Anity mimo wszystko mam wiecej sympatii.
14-01-2009 08:07
~jess

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Książka bardzo dobrze wcale nie przypomina Zmierzchu jest większy nacisk na zmiennokształtnych i wilkołaków niż na Wampirów ;) Zachęcam do przeczytania gdyż warto ;)
01-02-2009 14:19
~upiorna dama

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Okładka jest fatalna.
13-02-2009 23:25
Kometa
    Petycja do Fabryki
Ocena:
+1
Dla tych którzy czekają na kontynuację przygód Mercy: http://www.petycje.pl/4322 prosimy o podpisy!

Zapraszamy też na forum poświęcone serii http://mercythompson.pl
22-08-2009 20:40
~aga

Użytkownik niezarejestrowany
    zew księżyca
Ocena:
0
jeśli ktoś może odsprzedac mi "Zew księżyca" Patrici Briggs to bardzo proszę o kontakt na adres [email protected]
Z góry dzięki Aga
10-11-2009 00:07
38513

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Chociaż okładka no, nie jest za dobra to sama książka jest świetna. Przy dobrej muzyce i miękkiej poduszce przeczytałam ja w dwa dni xD. Na prawdę polecam, chociaż na początku jest trochę nudna to akcje szybko się rozkręca. Czekam aż dojdzie do mnie druga część ;)
28-11-2010 13:35
Kometa
   
Ocena:
0
Moi Drodzy, większość z Was pewnie zna serię o Mercy Thompson pani Briggs. Do fanów tegoż tytułu mam gorącą prośbę. Część z was pewnie wie, że Patricia Briggs jest autorką też drugiej serii o wilkołakach - Alpha & Omega. Seria ta jest powiązana z serią Mercy. Fani obu tych cyklów z forum Gavran (http://forum.fan-dom.pl) podjęli próbę uproszenia Fabryki żeby wydała także Alpha & Omega. W tym celu została napisana petycja:

http://www.petycje.pl/7739

która, jeśli zbierze odpowiednią ilość podpisów, może stać się bodźcem dla wydawcy i umożliwi nam przeczytanie A&O w naszym rodzimym języku.

Bardzo Was proszę o wsparcie! Każdy podpis jest dla nasz szalenie ważny i wdzięczni byś byli niewymownie gdybyście dołożyli do tej petycji swoją cegiełkę. Pamiętajcie jednak proszę, że tylko podpisy zweryfikowane mailowo się liczą.
27-08-2011 13:14

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.