» Zbuntowane anioły

Zbuntowane anioły

Dodała: Magdalena 'Iman' Litwin

Zbuntowane anioły
6.75
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Zbuntowane anioły (Rebel Angels)
Cykl: Magiczny Krąg
Tom: 2
Autor: Libba Bray
Tłumaczenie: Magdalena Białoń-Halecka
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Miejsce wydania: Wrocław
Data wydania: 24 marca 2010
Liczba stron: 488
Oprawa: miękka
Cena: 29,90 zł

Gemma Doyle opuszcza Akademię Spence i wyjeżdża na ferie świąteczne do Londynu, gdzie wesoło spędza czas z przyjaciółkami, chodzi na bale w sukniach z głębokimi dekoltami i flirtuje z przystojnym Simonem Middletonem. Wśród wszystkich tych rozrywek coraz częściej miewa przerażające wizje. Pojawiają się w nich trzy dziewczyny w bieli, którym przydarzyło się coś strasznego, a zagadkę ich losu może rozwiązać tylko wizyta w międzyświecie.

Pokusa jest silna i wkrótce już Gemma, Felicity oraz Ann przemieniają kwiaty w motyle w zaczarowanej rzeczywistości. Ku swojej wielkiej radości spotykają tam też Pippę, za którą bardzo tęskniły i która gotowa jest znów dołączyć do ich grona.

Ale nie wszystko w międzyświecie – i wokół niego – układa się dobrze. Kartik nalega, żeby Gemma poskromiła magię, inaczej dojdzie do okropnej katastrofy. Dziewczyna chce to zrobić, gdyż w ten sposób może stanąć twarzą w twarz z najlepszą przyjaciółką swojej nieżyjącej mamy, a wielkim wrogiem Gemmy – Kirke. Dopóki Kirke nie zostanie zniszczona, Gemma nie może spełnić swojego przeznaczenia. Lecz odnalezienie Kirke okazuje się niezwykle niebezpiecznym zadaniem…

Powieść uwodzi mnogością wiktoriańskich smaczków na tle pełnego cieni i świateł Londynu w roku 1895, gdzie wielka piękność niespodziewanie może się okazać zbuntowanym aniołem.
Tagi: Zbuntowane anioły | Libba Bray | Magiczny krąg


Czytaj również

Wróżbiarze - Libba Bray
Sześćset stron nijakości
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

~Gemma

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Czytała pierwszą część;P mam nadzieję,że druga będzie równie dobra. Już nie mogę się doczekać:))
19-03-2010 17:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.