» Wieści » Zbiórka na Chromebook 2

Zbiórka na Chromebook 2

29-06-2014 14:21 | Andrzej 'Enc' Stój

Zbiórka na Chromebook 2

W serwisie wspieram.to właśnie ruszyła zbiórka na wznowienie podręcznika Chromebook 2, suplementu do polskiej edycji Cyberpunka 2020 wydawanego nakładem Copernicus Corporation. Próg minimum to 7800 zł. Podstawowe progi wsparcia to 15 zł za wersję elektroniczną oraz 40 zł za papierową z przesyłką na terenie Polski - wyższe progi oferują możliwość dokonania zakupów w sklepie wydawcy.

W przypadku sukcesu w projekcie, Copernicus obiecuje kolejny projekt mający na celu publikację kolejnych Chromebooków (3 i 4) oraz, w dalszej przyszłości, reedycję całej linii z opcją wydania nowych, niedostępnych w języku polskim dodatków. Opis podręcznika ze strony projektu:

Chromebook 2 to najlepszy przewodnik po modzie XXI wieku.

Niech twoja poza zalśni najnowocześniejszymi cyberwszczepami. Przybądź na miejsce akcji najbardziej odlotowym samochodem. Zrób największe BUM najnowocześniejszą bronia dostępną na rynku.To właśnie istota Cyberpunka. Wyposażenie, dzięki któremu pozostawisz swoją "wizytówkę" w tym trudnym świecie.

Chromebook 2 ma wszystko: elektronikę, chipy, oprogramowanie oraz przekształcenia ciała - zestawy egzotyczne dla dekadentów i nowobogackich. Jeżeli chcesz być unikalnie doskonały, lub chcesz stać się.  

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Pełne Przekształcenie Cybernetyczne! Krok ku ostatecznej cyborgizacji. 

To wszystko, a także setki niesamowitych, nowych, wrednych pomysłów. Masz już stal. Teraz doprowadź ją do połysku.
I naostrz!

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: wspieram.to
Tagi: R. Talsorian Games | Copernicus Corporation | CP2020 | Cyberpunk 2020 | Chromebook 2


Czytaj również

Cyberpunk: Night City
Miasto, które nigdy nie śpi
- recenzja
Cyberpunk: Chronić i Służyć
Myślisz, że masz szczęście, śmieciu?
- recenzja
Cyberpunk: Solo of Fortune
Oota-goota, Solo?
- recenzja
Cyberpunk: Neo Klany
Wiatr we włosach, giwera w dłoni
- recenzja
Cyberpunk: Kosmiczna Otchłań
W kosmosie wszyscy usłyszą Twój strzał
- recenzja
Cyberpunk: Mordercza Stal
Prezentuj broń!
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Świetny news, Chromebook 2 to najtrudniejszy do zdobycia dodatek do polskiej edycji CP2020 - trzymam kciuki za jego powrót.

29-06-2014 14:23
KFC
   
Ocena:
+4

Pytanie czy Chromebooki to dobry pomysł na wskrzeszenie Cybera u nas w kraju. I czy takiej zbiórki nie powinien rozpocząć za jakiś rok, jak zrobi się większy hype na 2077 po premierze Wieśka 3?

Życzę powodzenia, ale chętniej widziałbym jak rozmawialiśmy z Encem wydanie jakiegoś retroklona albo Travellera, niż odgrzewanie starych kotletów.

Bo o nowościach pokroju One Ringa czy Dark Heresy 2 to możemy sobie tylko pomarzyć...

29-06-2014 14:35
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

Wznowienie podstawki do Cybera wyszło już jakiś czas temu, więc wydawca na pewno ma rozeznanie, czy podręcznik sprzedaje się na tyle dobrze, by wróżyło to zainteresowanie szerszą linią wydawniczą.

29-06-2014 14:48
chimera
   
Ocena:
+2

"W przypadku sukcesu w projekcie, Copernicus obiecuje kolejny projekt mający na celu publikację kolejnych Chromebooków (3 i 4) oraz, w dalszej przyszłości, reedycję całej linii z opcją wydania nowych, niedostępnych w języku polskim dodatków."

Wsparłem :-)

29-06-2014 14:50
KFC
   
Ocena:
+3

No to jeszcze jakieś 199 osób musi pójść w Twoje ślady chimero ;)
 

29-06-2014 14:55
Cherokee
   
Ocena:
+1

Kuźwa, akurat mam. Szkoda, że zaczął od najmniej potrzebnego dodatku (za takie uważam wszystkie Chroembooki) ale pewnie chodzi o to, że wersję polską już ma. Wystarczy wysłać do drukarni. Chętniej wsparłbym jakąś konkretniejsza próbę ożywienia linii. Podstawka w sztywnej oprawie z solidną korektą i być może paroma nowymi grafikami. Cyberpunkowe kampanie (zwłaszcza Firestorm). A tak...

29-06-2014 16:09
nimdil
   
Ocena:
+8

LoL, jakkolwiek mam mnóstwo sentymentu do CP2020, uważam ten pomysł za chybiony.

29-06-2014 20:39
Beamhit
   
Ocena:
+2

Patrząc na efektywność zbiórki po jednym dniu, wniosek nasuwa się sam - są cyberpunkowcy co kupują jak leci, i oni to już mają, i są kazirodczy cyberpunkowcy grający na kazirodczych kserokopiach w swoich kazirodczych piwnicach. Oni też już mają.

A tak poważnie - próg 7800, za dodatek (nie podstawkę), który jest już przetłumaczony, opracowany graficznie, i który ma już zakupioną licencję?

30-06-2014 15:35
KFC
   
Ocena:
+3

Podejrzewam, że po tej zbiórce CopCorp albo pójdzie po rozum do głowy i zacznie wydawać w końcu jakieś świeże dodatki/systemy, albo całkiem przestanie wydawać RPG "bo się nie opłaca", albo dalej będzie żył w latach 90' jak nomen omen pan Szyndler... Przy czym stawiam na dwie ostatnie opcje jako najbardziej prawdopodobne.

30-06-2014 18:25
KFC
   
Ocena:
0

btw. opis jest chyba mylący bo nie dostajemy 6 nowych profesji tylko raczej 6 nowych "teamów"... i okładki chyba też pomieszane (2 z 3 pomylona)... chyba że to celowe działanie (tylko po kiego?).

30-06-2014 20:43
Cherokee
   
Ocena:
+1

i okładki chyba też pomieszane (2 z 3 pomylona)... chyba że to celowe działanie (tylko po kiego?).

Bo u nas wyszedł z tą okładką. Na samym dole, w zapowiedzi Chromebooków 3 i 4 masz właśnie oryginalną okładkę dwójki (widać nawet napis na okładce).

BTW, jak Ci się tak marzą travelery i oneringi to oszacuj koszty i zakładaj zbiórkę, skoro uważasz, że wystarczą tylko dobre chęci... (kto wie, może wystarczą).

 

30-06-2014 21:33
KFC
   
Ocena:
+2

Cziro a kto pisze, że same dobre chęci są potrzebne? Nie są, ale wyciąganie podręcznika z szafy do martwego systemu, którym jest może zainteresowane k30 osób w kraju (podręcznikiem nie systemem) to chybiony pomysł i radziłbym jednak szukać innej alternatywy. Nie mówiąc o tym, że kampanię crowdfundingową prowadzi się jednak odrobinę inaczej niż wrzuca na serwis i czeka nie wiadomo na co.. bo bez reklamy to sobie można zebrać właśnie 80 zł a nie 8000.

01-07-2014 07:21
Cherokee
   
Ocena:
0

Cziro a kto pisze, że same dobre chęci są potrzebne?

Tak odebrałem gadanie, że zbiera na Chromebooka, a mógłby na One Ringa. On raczej dobrze o tym wie i jeśli tego nie robi, to pewnie ma dobry powód. Jeśli chodzi o wybór dodatku - być może po podstawce najlepiej sprzedawały się Chromebooki? Mi też łatwo gadać, że powinien był zacząć od czegokolwiek innego niż Chromebook ale jeśli z wyników sprzedaży widziałbym, że to na nie był największy popyt to pewnie też bym od tego zaczął.

Co do kampanii - moim zdaniem przy wydawaniu RPG-a bardziej potrzeba Ci jest wiarygodność w fundomie niż reklama. Reklama w tak małym środowisku zrobi się sama. Darken zabrał 8 kółek na DitV bez reklamy chyba, bo ja się dowiedziałem dopiero ze wspieram.to. MiM sie reklamował gdzieś poza Poltkiem? Bo Poltek i Borejko to chyba dwa najważniejsze serwisy. Dasz wici tam to wieść rozniesie się sama. Zwłaszcza jak wybierzesz ciekawy system. Wiarygodność jakąś tam masz (przynajmniej ja Cię tak odbieram), pozostaje chęć do namówienia dużego wydawnictwa do współpracy i ew. harówka przy tłumaczeniu. Finansowo nie ryzykujesz nic.

Pytanie, czy duże wydawnictwa w ogóle rozmawiają z crowdfunderami. Być może to jest podstawowy problem, że którym musiałby się zmierzyć Karlicki.     

 

01-07-2014 08:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.