» Wieści » Zbiór opowiadań autora serii Metro zapowiedziany

Zbiór opowiadań autora serii Metro zapowiedziany

24-01-2023 20:45 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Zbiór opowiadań autora serii Metro zapowiedziany

Do zapowiedzi wydawnictwa Insignis na przyszły miesiąc trafił zbiór opowiadań Opowieści o Ojczyźnie, którego autorem jest Dmitry Glukhovsky, znany przede wszystki z postapokaliptycznej serii Metro twórca, który potępił wojnę na Ukrainie i został uznany przez Rosję za „agenta obcego wpływu”. Wydawnictwo udostępniło już fragment tej książki, za sprawą którego można zapoznać się z pierwszym z opowiadań – zachęcamy do lektury.

Zapowiedź:

Niepublikowane dotąd w Polsce opowiadania Dmitrija Glukhovsky’ego, autora światowych bestsellerów „Metro 2033” i „Futu.re”

Gdyby Rosja była normalnym krajem, tę książkę można by umieścić na półce z fantastyką. Rzeczywistość wyprzedza jednak fikcję. A ponieważ trudno być prorokiem we własnym kraju, nic dziwnego, że w swojej ojczyźnie Glukhovsky został uznany za „agenta obcego wpływu” i jest ścigany listem gończym.

„Opowieści o Ojczyźnie” to zbiór zaskakujących i dających do myślenia opowiadań, które pozwalają zajrzeć do wnętrza rosyjskiej duszy. Glukhovsky zabiera nas w przedziwną podróż: trafiamy za kulisy rosyjskich wyborów, odkrywamy mechanizm wydawania drakońskich wyroków, podążamy absurdalnymi ścieżkami awansu partyjnych aparatczyków, lądujemy w samym środku etnicznego konfliktu w armii, który grozi anihilacją Kaukazu, przenosimy się do spowitego siarkową mgłą mrocznego Norylska, a później do nowobogackiej Rublowki, by poznać pewnego uroczego pluszowego misia… A wszystko to utrzymane w poetyce realizmu magicznego.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Śmiech, płacz, złość, współczucie. Ta książka – jak każda Glukhovsky’ego – jest nasycona emocjami. I jak każde jego dzieło zawiera mnóstwo gorzkiej prawdy, ale też… iskierkę nadziei.

Tytuł: Opowieści o Ojczyźnie
Autor: Dmitry Glukhovsky
Tłumaczenie: Paweł Podmiotko
Wydawca: Insignis
Data wydania: 22 lutego 2023
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-67323-75-8
Cena: 44,99 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Insignis - fragment
Tagi: Opowieści o Ojczyźnie | Dmitry Glukhovsky


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.