» Wieści » Zbiór opowiadań Fondy Lee już w księgarniach

Zbiór opowiadań Fondy Lee już w księgarniach

|

Zbiór opowiadań Fondy Lee już w księgarniach

Do sprzedaży trafiła właśnie książka Okruchy jadeitu. Szlifierz z Janloonu, czyli zbiór krótszych tekstów osadzonych w uniwersum znanym z Sagi o Zielonych Kościach autorstwa Fondy Lee. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Mag oraz została objęta patronatem Poltergeista.

Opis książki:

Fonda Lee wraca do świata popularnej Sagi o zielonych kościach w czterech prequelowych opowiadaniach, opowiadających o młodych latach członków rodzin Kaulów i Aytów, a także w nowej, niezależnej noweli.

 

Czarownica i jej przyjaciółka. Nim Ayt Mada została bezlitosną filar klanu Góra, była sierotą, która nie miała w szkole żadnych przyjaciół poza Aun Ure, nastoletnią dziewczyną, której wszyscy bali się jako sławnej skrytobójczyni, choć marzyła tylko o prostym życiu.

 

Nie tylko krew. Nim Kaul Lan został dziedzicem klanu Bez Szczytów, rzucił swemu dziadkowi, klanowemu patriarsze, wyzwanie, by ocalić chłopca, który stracił wszystko.

 

Lepsze niż jadeit. Nim Kaul Hilo i Maik Wen wzięli ślub, były młodą parą zmagającą się z wieloma przeciwieństwami – członek najpotężniejszej w klanie rodziny zielonych kości i kamiennooka dziewczyna z rodziny, która okryła się hańbą

 

Wnuczka kormoran. Nim Kaul Shae opuściła Kekon, by po kilku latach na niego wrócić, była ulubienicą dziadka... a także śmiałą informatorką zagranicznego wywiadu.

 

Szlifierz z Janloonu. Pulo Oritono jest zwykłym uczniem szlifierza, marzącym o zdobyciu klanowego patronatu i otworzeniu własnego interesu. Jego plany są jednak zagrożone, ponieważ z warsztatu, w którym pracuje, skradziono bezcenną jadeitową broń. Pulo ma trzy dni na to, by znaleźć złodzieja, odzyskać jadeit i zwrócić go osobie, do której należy, jeśli chce uratować swe perspektywy, bliskich sobie ludzi, a nawet własne życie. Ta desperacka misja zaprowadzi go do starych porachunków i głębokiej korupcji, sprawiając, że zwątpi we wszystko, co – jak mu się zdawało – wiedział.

Tytuł: Okruchy jadeitu. Szlifierz z Janloonu
Cykl: Saga o Zielonych Kościach
Autor: Fonda Lee
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Wydawca: Mag
Data wydania: Wczoraj
Liczba stron: 224
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-67793-37-7
Cena: 39 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Saga o Zielonych Kościach | Fonda Lee | Okruchy jadeitu. Szlifierz z Janloonu


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.