» Wieści » Zapraszamy na Wyspę doktora Moreau

Zapraszamy na Wyspę doktora Moreau

13-06-2020 22:06 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Zapraszamy na Wyspę doktora Moreau

Przypominamy, że 17 czerwca nakładem wydawnictwa Vesper ukaże się wznowienie Wyspy doktora Moreau, kultowej powieści H.G. Wellsa w nowym przekładzie Krzysztofa Sokołowskiego, które opatrzone zostało posłowiem doktora Mirosława Gołuńskiego i ozdobione ilustracjami G.G. Bruno.

Zapowiedź:

Edward Pendrick, jedyny ocalały z katastrofy statku rozbitek, trafia na tajemniczą wyspę, którą zamieszkuje ekscentryczny, genialny naukowiec doktor Moreau oraz jego pomocnik Montgomery. Pasją doktora Moreau jest fizjologia – nieustannie pracuje nad krzyżowaniem rozmaitych gatunków zwierząt, wzbogacając je jednocześnie o ludzkie cechy. Te przerażające i makabryczne eksperymenty wkrótce wymykają się spod kontroli i na wyspie zaczyna się prawdziwy horror.
„Wyspa doktora Moreau” to nie tylko komentarz do teorii ewolucji, boskiej kreacji czy dychotomii natura–kultura. Współcześni czytelnicy bez trudu odkryją, że książka Herberta George’a Wellsa, mimo ponad 120 lat od czasu jej wydania, wciąż wydaje się niezwykle aktualna. W obliczu nowych odkryć z zakresu biotechnologii, technik klonowania i genetycznego modyfikowania organizmów, nabiera wręcz profetycznego charakteru. Wells po raz kolejny udowadnia, że rozwój nauki nie tylko daje ludzkości nadzieję na lepszą przyszłość, ale może wieść nasz gatunek na krawędź zagłady.
Niniejsze wydanie powieści, w nowym przekładzie Krzysztofa Sokołowskiego, opatrzone zostało posłowiem doktora Mirosława Gołuńskiego i ozdobione wyjątkowymi ilustracjami G.G. Bruno, które ukazały się we włoskim wydaniu powieści z 1900 roku.

Tytuł: Wyspa doktora Moreau
Autor: H.G. Wells
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Wydawca: Vesper
Data wydania: 17 czerwca 2020
Liczba stron: 184
Oprawa: twarda
Format: 140×205mm
ISBN-13: 978-83-7731-360-2
Cena: 34,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Wyspa doktora Moreau | H.G. Wells


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.