» Wieści » Zapraszamy do świata urojeń

Zapraszamy do świata urojeń

26-06-2017 13:24 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Zapraszamy do świata urojeń

Już pojutrze do sprzedaży trafi Bez odkupienia, pierwszy tom cyklu fantasy Świat urojeń autorstwa Michaela R. Fletchera. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc oraz zostanie objęta patronatem Poltergeista.

Opis książki:

Tęsknisz za naprawdę mroczną fantasy spod znaku „Księcia cierni” Marka Lawrence'a? Oto nowy autor, który porwie cię opowieścią pełną mroku, krwi i obłędu. A przy tym pełną niezwykle oryginalnych pomysłów. Rekomendacja od samego Anthony'ego Ryana niech będzie wystarczającą zachętą. Wejdź do „Świata urojeń” i zmierz się z meandrami ludzkiej świadomości.

Wiara kształtuje krajobraz, określa prawa fizyki i kpi sobie z prawdy. Powszechna wiedza jest siłą natury, nie aksjomatem. Oczywistością jest to, w co wierzy motłoch. Lecz szaleństwo stanowi oręż, a przekonanie – tarczę. Urojenia rodzą ohydnych nowych bogów. Ten mroczny i brutalny świat zaludniają Geisteskranken – mężczyźni i kobiety, których urojenia przyjmują realne kształty, wypaczając rzeczywistość. Najwyższy kapłan Konig usiłuje stworzyć porządek z chaosu. Dyktuje wiernym, w co mają wierzyć, skupiając ich wiarę na jednym celu: chłopiec imieniem Morgen musi wstąpić na niebiosa, aby zostać bogiem. Bogiem, którego będą mogli kontrolować. Jednak wielu innych też chciałoby zagarnąć przyszłego boga dla siebie, w tym sobowtóry – Dopple – samego najwyższego kapłana oraz Łowca Niewolników, któremu nikt nie potrafi się oprzeć. Trójka zatwardziałych grzeszników – Najwspanialszy Szermierz Świata, Kleptyczka o morderczych zapędach i prawdopodobnie ostatni zdrowy psychicznie człowiek – również ma co do młodego bożka własne, nikczemne plany. Do tego dochodzi jeszcze jedna przeszkoda: uciekający czas. Im potężniejsze stają się urojenia, tym trudniej je kontrolować. Nieuniknionym losem każdego z Geisteskranken jest znaleźć się w Zaśmierci. Pozostaje tylko pytanie: Kto będzie tam rządził?

Tytuł: Bez odkupienia
Cykl: Świat urojeń
Tom: 1
Autor: Michael R. Fletcher
Wydawca: Papierowy Księżyc
Data wydania: 28 czerwca 2017
Format: 145×205mm
ISBN-13: 978-83-65568-38-0
Cena: 44,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Bez odkupienia


Czytaj również

Bez odkupienia
Jak tu nie zwariować
- recenzja
Bez odkupienia
- fragment

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.