» Wieści » Zapraszamy do Miasta Które Nigdy Nie Śpi

Zapraszamy do Miasta Które Nigdy Nie Śpi

16-09-2022 09:03 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Zapraszamy do Miasta Które Nigdy Nie Śpi

28 września za sprawą wydawnictwa Sine Qua Non do sprzedaży trafi Miasto, którym się staliśmy, czyli pierwszy tom nowej fantastycznej trylogii od N.K. Jemisin, czterokrotnej zdobywczyni Nagrody Hugo – zachęcamy do zapoznania się z zarysem fabuły tej powieści.

Zapowiedź:

"Chodź, Miasto Które Nigdy Nie Śpi. Pokażę ci, co kryje się w ciemnych rewirach, w które boją się zbłądzić nawet koszmary."

Młody student wysiada z metra na Manhattanie i nagle dociera do niego, że nie pamięta, kim jest i skąd pochodzi, ani nawet jak się nazywa. Ale wyczuwa bicie potężnego serca Nowego Jorku, widzi jego historię i czuje jego moc.

Wywodząca się z rdzennego plemienia Lenape dyrektorka galerii sztuki odkrywa na Bronksie kolejne osobliwe graffiti, tak piękne i wyraziste, że gotowa jest przysiąc, że woła do niej swoim własnym głosem.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Polityczka i matka spacerująca ulicami Brooklynu uprzytamnia sobie, że słyszy pieśń swojego miasta, która brzmi jej w głowie w rytm wystukiwany na chodniku przez jej nowe louboutiny.

Jest ich więcej.

Każde wielkie miasto posiada duszę. Niektóre są Przedwieczne jak mity, inne młode i nie mniej niszczycielskie od dzieci.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

A Nowy Jork? On ma tych dusz aż sześć.

N. K. Jemisin, czterokrotna zdobywczyni Nagrody Hugo, powraca z kolejną, być może najbardziej niesamowitą powieścią w swojej karierze. To ekscytująca historia o kulturze, tożsamości, magii i micie.

Kiedy miasto zyskuje tożsamość, rodzi się jako nowa istota, lecz w sąsiednich wszechświatach płacą za to życiem miliardy niewinnych. Czy to oznacza, że miasto jest złe?

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Fantastyczna, alegoryczna i zuchwała opowieść, która jest listem miłosnym do Nowego Jorku. Niesie ze sobą próbę zrozumienia wielu współczesnych problemów. Ta książka ma mnóstwo do przekazania i robi to perfekcyjnie.

N. K. Jemisin to pierwsza pisarka w his­torii, która zdobyła trzy nagrody Hugo z rzędu, wszystkie za kolejne tomy swojej trylogii Pęknięta Ziemia. Czwartą nagrodę zdobyła w 2020 roku za nowelę Emergency Skin. Jej dzieła otrzymywały także nagrody Nebula, Locus i Good­reads Choice. Recenzowała książki na łamach New York Times Book Review oraz uczyła pisania na warsztatach pisarskich organizacji Clarion West. W wolnych chwilach gra w gry komputerowe i pielęgnuje ogród. Ponadto własnoręcznie ocaliła świat przed Królem Ozymandiaszem, jej piekielnie inteli­gentnym rudym kotem, oraz jego niemożebnie niszczycielskim pomocnikiem – Trajkotkiem.

"Olśniewająca powieść fantasy osadzona w najbardziej fantastycznym ze wszystkich miast – Nowym Jorku."

Neil Gaiman

Tytuł: Miasto, którym się staliśmy
Autor: N.K. Jemisin
Tłumaczenie: Maciej Pawlak
Wydawca: Sine Qua Non
Data wydania: 28 września 2022
Liczba stron: 592
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788382106152
Cena: 49,99 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Miasto którym się staliśmy | N.K. Jemisin


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.