» Xięgi Nefasa. Tom 1. Trygław. Władca losu

Xięgi Nefasa. Tom 1. Trygław. Władca losu

Dodał: Tomasz 'Asthariel' Lisek

Xięgi Nefasa. Tom 1. Trygław. Władca losu
6.00
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Xięgi Nefasa. Tom 1. Trygław. Władca losu - Poltergeist patronem
Tytuł: Trygław. Władca losu
Cykl: Xięgi Nefasa
Tom: 1
Autor: Małgorzata Saramonowicz
Wydawca: Znak
Data wydania: 3 lutego 2016
Liczba stron: 480
Oprawa: miękka
Cena: 36,90 zł


Podczas zakazanego rytuału w sekretnej świątyni boga o trzech obliczach losy trojga dzieci zostają ze sobą splecione na zawsze. Jednego dnia się narodzą i jednego dnia będą musiały umrzeć. Wśród nich jest potomek Bolesława zwanego Krzywoustym.

XII wiek, Polska. Gorliwi wyznawcy Kościoła z krzyżem na piersi i litanią na ustach tępią wiarę w starych bogów. Kraj stoi na skraju przepaści. Jeśli Bolesław nie doczeka się syna, straci tron. Jego tajemniczy kronikarz Nefas jest świadom zagrożenia. Zwraca się do mrocznych kapłanów Trygława, prosząc, by odmienili Przeznaczenie. Wkrótce przekona się, co uczynił…

Czerpiąc z historii i słowiańskiej mitologii, Małgorzata Saramonowicz stworzyła sagę fantasy na miarę A. Sapkowskiego, J. Grzędowicza i G.R.R. Martina.
Małgorzata Saramonowicz została okrzyknięta następczynią E.A. Poe’go. Autorka wyśmienitych horrorów "Siostra" (jednej z najbardziej niepokojących polskich powieści lat 90.), "Lustra" i "Sanatorium", scenarzystka i producentka filmowa. Po 10 latach powraca z nową, porywającą książką.

"Opowieść o czasach walki Bolesława Krzywoustego o władzę, oczami jego anonimowego kronikarza, powiernika, szpiega i skrytobójcy. W tle pogańska magia, dawni bogowie i polityczne intrygi. Aż dziw, że dotąd nie było takiej fantasy."
Jarosław Grzędowicz

"Czy wczesne średniowiecze w Polsce to dobry materiał na powieść fantasy? Małgorzata Saramonowicz udowadnia, że tak, tworząc niezwykły świat, w którym pradawny Potrójny Bóg wciąż rządzi puszczańską ziemią, a jego trzy mroczne oblicza to Przeznaczenie, Srogość i Pomsta. W tle zaś walka o władzę, starożytne pogańskie rytuały, dworskie intrygi i spiski. Czego chcieć więcej? To się po prostu czyta!"
Maja Lidia Kossakowska

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.